Acer Nitro 5 İnceleme

7
8 Toplam Puan

6,179.00 TL

En uygun satıcı: gittigidiyor.comgittigidiyor.com
EN İYİ FİYAT
Acer Nitro 5 İnceleme
Acer Nitro 5 İnceleme
6,179.00 TL
  • Güçlü performans
  • Etkileyici tasarım
  • Net ses deneyimi

Bu incelememizde Acer Nitro 5 modelini tasarım, teknik özellikler, artıları ve eksileri, oyun performansı, fiyatı vb. detayları gözden geçirip herkesin dilinde olan oyun bilgisayarına yakından bakacağız.

Acer, dünyada birçok merkezde kendini gösteren Tayvan merkezli bir bilgisayar ve donanım üreticisidir. Kendini kanıtlamış ve mimarisi ile oldukça dikkat çeken ürünler tasarlayan bu firma HP ve Dell’in ardından 2009 yılında en büyük 3. bilgisayar şirketi seçilmiştir. Çoğu şirketler gibi telefon ya da çeşitli elektronik cihazlara yönelmeyip bilgisayar ve donanım yolunda uzmanlaşmışlardır. Türkiye’de kendini 2012-2015 yıllarında kanıtladı diyebiliriz fakat serviste bulunan müşteri memnuniyetine aynı şeyi demek yanlış olur. Çoğu insan oyun oynamak için ve taşınabilir bir cihaz almak için binlerce para vermektedirler. Acer tasarladığı Nitro 5 ürünüyle kullanıcıların uygun fiyata çok daha iyi performans veren bilgisayar tasarladığını göstermiş oldu.

M

Acer Nitro 5 Tasarım

Acer Nitro 5‘in tasarımına yavaş yavaş değinecek olursak kapak kısmından başlayalım. Bu arada cihazı satın aldığınızda sade bir kutusu bulunmaktadır ve içinden adaptörü ve kabloları çıkmaktadır. Hızlıca kutu açılımını bitirip kapak detaylarına devam edecek olursak, fırçalanmış metalden yapılmış tasarımı ile dışarıdan bakıldığında şık duran bir görüntüye sahiptir. Yanlardan yukarıya doğru çıkan paralel çizgiler hoş bir hava katmış doğrusu ayrıca arka kapakta Acer yazısında dikkatimizi çekmektedir. Ekran kısmı normal bir laptop ekranına sahiptir diyebiliriz. 15.6 inç ekranıyla adeta rakipleriyle birebir tasarlanmıştır.

1920×1080 Piksel ekranı bulunan Nitro 5’in Full HD çözünürlükte filmleri ya da dizileri izlemenize olanak sağlıyor. Fakat eksi yönlerinden bir tanesi ise oyuncu laptoplarında olmazsa olmaz özellik olan yansımasız ekrandır. Acer burada tercih etmese de büyük kolaylık sağladığını biliyoruz özellikle sabah bilgisayarınızı kullanacaksanız. Klavyede bizi şık bir görüntü karşılıyor diyebiliriz parlak kırmızı klavye aydınlatmalı Nitro 5‘in oldukça kullanışlı bir klavyeye sahiptir. Oyuncular için özel tasarlanan bu klavyenin hem görüntüsü hem de basma hissiyatı oldukça kuvvetlidir. Cihazın genelinde gördüğümüz siyah renk laptopun rengini belirlemiştir. 2.70 gram ağırlığında olan bu ürünü taşımak biraz güç gerektirebilir diyebiliriz ayrıca şunu da eklemek gerekir cihaz kalın olmasıyla masanızda hoş bir görüntü oluşturmaz.

M

Acer Nitro 5 Teknik Özellikleri

Acer Nitro 5’in bellek donanımıyla teknik özelliklerine başlayacak olursak burada kullanılan RAM miktarı 16 GB gibi yüksek bir değerde belirlenmiştir. RAM kısaca; hafıza, ekrana gönderilen görüntü bilgilerinin saklandığı bölümdür. Bu bölüme erişimin mümkün olduğunca hızlı olması gerekir. Burada kullanılan bellek türü olarak DDR4 sayesinde oldukça hızlı gerçekleştiğini söyleyelim. Bundan bahsettikten sonra cihazın en önemli donanımlarından bir tanesi olan ekran kartlarına değinelim.

Bilgisayarda monitörün çalışması için ekran kartları yani grafik kartları, bilgisayar monitöründeki her türlü yazı, grafik, resim, film gibi şekillerin oluşturulmasında işlemci ile monitör arasında görev yapan adaptörlerdir. Yani kısaca monitörde gördüğümüz görüntüler ekran kartı çıkışından gelen bilgilerdir. Bu bilgisayarın yapı taşlarından elan ekran kartı modeli olarak olarak burada Acer tercihini Nvidia’dan yana kullanmıştır. Güçlü bir birim olan NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti ekran kartı modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Ekran kartı bellek miktarı 4GB olan bu cihazın arayüz kullanımı ise 128 bit diyebiliriz.

İşletim sistemi Free Dos yani boş bir şekilde gelmektedir. Siz hangi işletim sistemini tercih ediyorsanız kendiniz kurabilirsiniz. İşlemci tarafında ise bizleri Intel karşılıyor. Bilgisayardaki işlemleri birleştiren çeşitli yerlere gönderen bu birimde kullanılan model ise 2017’nin ilk çeyreğinde çıkan Intel Core i7-7700HQ modelidir. Artırılmış frekansı 3.80‘i bulan bu işlemcinin cihazın performansını büyük oranda etkiler diyebiliriz.

M

Acer Nitro 5 Fiyat ve Yorumlar

Sonuç orak bu cihazı tercih etmelerindeki en büyük etkenlerden bir tanesi olan fiyatıdır. 1050Ti ekran kartlı bir üründe ve işlemcisinin i7 olması çok büyük avantajdır. Oyunlardaki başarılı performansı ve klavye arka aydınlatmasıyla şık bir görüntü sunan Nitro 5 sıkça tercih edilen ürünler arasında yerini almıştır.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo