Anet A8 3D Yazıcı İnceleme

16
6.5 Toplam Puan

179.99 TL

En uygun satıcı: gearbest.comgearbest.com
EN İYİ FİYAT
Anet A8 3D Yazıcı İnceleme
Anet A8 3D Yazıcı İnceleme
179.99 TL
  • 1000 Saat boyunca çalışma
  • 12V Çalıştırma voltajı
  • Yüksek baskı hassasiyeti
  • Çoklu 3D baskı filament

Bu incelememizde Anet A8 3D Yazıcı modelini tasarım, teknik özellikler, artılar ve eksileri, fiyatı vb. detayları gözden geçirip oldukça ilgi gören ürüne yakından bakacağız.

3D yazıcılar günümüzde sadece zevk için kullanılmıyor. Çağımız teknoloji çağı olmakla birlikte birçok ihtiyaç duyulan ürüne 3D yazıcılar sayesinde artık oldukça yüksek bütçeler ayırmanıza gerek yok. Hızlı prototipleme olarak bilinen bu teknolojide 3 boyutlu bilgisayar tasarımı gerçek bir objeye dönüştürülür. Genelde dekoratif ürünlerden çok bir ürünün piyasaya sunulmadan önceki son halini görmek için kullanılmaktadır. Herhangi bir soruna seri üretime geçilmek erişilmekte ve para kayıpları oluşmamaktadır. Neler çıktı alabiliyor diye sorarsanız boyutlu modelleme yaptığınız her şeyi çıktı olarak bizlere sunabiliyor.

T

Tasarım

Tasarıma geçmeden önce Anet A8‘i aldığımızda kutudan neler çıktığını sizlerle beraber inceleyelim. Her bir parçanın sıra sıra ve düzgün bir şekilde konumlandırıldığını görüyoruz. Strafor kağıdında gelen bu ürün birbirine karışmasın veya zarar verilmesin diye güvenlikli bir şekilde donatılmış. Bu parçalar tam 38 farklı kısımdan oluşuyor bunlar anakart, güç kaynağı, motorlar ve rulmanlar gibi diğer parçalardır. 510 x 400 x 415 mm boyutlarında olan Anet A8 minimal dizaynı ile konumlandırmada güçlük çekmeyeceksiniz. Masanızın herhangi bir bölümüne koyduğunuzda ve onlarca kabloyu birleştirdiğinizde odanızda kullanmadığınız zamanlarda şık bir dekoratif olarak da kullanabilirsiniz. Haliyle taşınması oldukça güçtür 8.5 kg ağırlığında olan 3D yazıcının yerini değiştirmek sizin için pek de iyi bir fikirmiş gibi görünmüyor.

Ç

Çalıştırma Adımları

Anet A8’i ilk olarak başlatın sonrasında hangi malzemeyi kullanıyorsanız ona göre ısıtma işlemi uygulayın. Kullandığınız malzemeyi yani o teli Ekstruder (ekstruder genel olarak içerisine giren metal, polimer, seramik veya gıda hammaddesini basınç ve sıcaklıkla eriten bir makinadır.) deliğinin içine konumlandırın. Çevrimdışı kullanacaksanız SD karttan bir 3D modelleme seçtikten sonra yazıcı bir kez daha ısıtma işlemi uygular ve yazdırmaya başlayacaktır. Baskı bittiğinde ise tamamlandığına dair ekranda %100 yazısını göreceksiniz

T

Teknik Özellikleri

3D yazıcı için çok gelişmiş üst düzey makinelere ihtiyacınız yoktur. Anet A8 ile dilediğiniz figürü veya parçayı elde edebilirsiniz. 3D yazıcı piyasası sanılanın aksine çok da fazla değildir. Geliştirilmiş bir yazıcıyı uygun fiyata bulmak mümkün. İsterseniz SD kart kullanarak bilgisayara bağlanmadan yazıcıyla bağlantıyı kurabilirsiniz. SD kartın içine seçmiş olduğunuz 3D modellemenin dosyasını atarak çevrimdışı çalıştırabilirsiniz. Malzeme çapı 1.75 mm olmakla birlikte 100 mm‘saniyeye kadar baskı hızına çıkabilmekte. Tabii ki bu seçtiğiniz modellemenin ayrıntılarına bağlıdır ve bitirme süresi de ona göre uzayacaktır. Ana bilgisayar yazılımı Cura ve Repetier-Host ile karşımıza çıkmakta. Ayrıca gerilimi ise 12V vermektedir.

Anet A8 piyasadaki en uygun fiyatlı olan 3D yazıcılardan bir tanesidir. Her yazıcı gibi kurulumu oldukça zordur fakat zevkinize hitap edecek ürünler dekoratif parçalar yaptıktan sonra bütün zorlukları unutacaksınız. Ayrıca bütçenizi aşmayıp çok fazla paralar harcamaktan kurtulmanızı da söylemekte fayda var. Taşınabilir değil fakat oldukça kullanışlı bir üründür. 1.000 TL civarında bir fiyatı vardır.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo