Muhteşem tasarım ve özellikleri ile Asus Rog Swift PG27VQ monitörünü inceledik. Cihazın artıları eksileri, fiyat, tasarım ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

ASUS birçok firma gibi tek bir ürüne bağlı kalmadan yoluna devam ediyor. Monitör’de oldukça iddialı tasarımlar ve donanımlara ek harika performanslar almanıza olanak sağlıyor. Bu incelememizde ASUS ROG SWIFT PG27VQ oyuncu monitörünü geniş detaylı bir anlatımla sizlere sunacağız. Ergonomik dizaynı ile birlikte istediğiniz gibi hareket ettirebileceksiniz. Asus göz yorgunluğunu en aza indirgemek için ekrandaki titreşimi azaltan bir teknoloji kullanmış olup bu sayede oyunculara daha rahat bi oyun sunar. Bağlantı noktaları desteklediği donanımlar ya da tasarımdaki ince detayları merak ediyorsanız yazımızın tamamını okuyabilirsiniz.

A

Asus Rog Swift PG27VQ Tasarım

Asus Rog Swift PG27VQ modelinin tasarımına değinmeden önce bu ürünün satın aldığınızda bizleri neler karşılayacak bir bakalım. Cihazın kendisi büyük bir yapıda olduğu için kutu da haliyle büyük geliyor. Dış tasarımında oyuncu monitörünün resmi ve seri numarası yer almaktadır. Kapağını açtığımızda oldukça sağlam bir kaplama bizleri karşılıyor, bazı insanlar mağazadan almak yerine internetten almayı tercih ediyorlar fakat Türkiye’de kargo şirketleri pek dikkat etmiyor. Asus ürünü oldukça sert bir strafor ile donatmış olup herhangi dışarıdan gelecek zararlara karşı sağlam durmasını sağlamıştır. Kutu açılımında bizleri displayport kablosu, güç adaptörü, güç kablosu, HDMI kablosu ve USB besleme kablosu çıkmaktadır.

Eğer almak istiyorsanız ve bazı bilgiler işinize yarayacaksa bu cihazın kullanım kılavuzu internette PDF şeklinde bulunmaktadır. Kutunun içinden çıkanlar arasında LED ışığı kapakları da yer alıyor. Bunlar ne işe yarıyor derseniz, Asus Rog Swift PG27VQ’nun alt bölgesinde bulunan Led Aydınlatmasında şık bir görüntü oluşturmasına yaramaktadır. Özellikler kısmında değineceğiz diyelim ve tasarımına geçelim. Ergonomik bir tasarımı olan bu monitörü 20 derece yukarı 5 derece aşağıya ve 40 derece sağa ve sola çevirebilirsiniz. Gözünüze ve beden yapınıza hangi konumlar hitap ediyorsa ayarlayabilirsiniz tercih sizin. Tabii ki Asus kullanıcıyı düşünen bir firma olduğundan bu monitörü sadece masada değil televizyonlardan alıştığımız duvara monte ederek de kullanabilirsiniz.

Renk olarak baktığımızda Asus titanyum zırh olarak adlandırdığı mat siyah ve koyu kahverengi cihazın genelinde gördüğümüz renkler arasındadır. Tabanda 3 adet ayak bulunuyor bunların bakır olması hem şık görünmesini sağlıyor hemde dayanıklı olmasında en büyük etken diyebiliriz. Ortasında bulunan kırmızı led ışık kutudan çıkan kapaklar sayesinde oldukça şık bir görüntü oluşmakla birlikte 3D yazıcılarda istediğiniz modeli tasarlayıp oraya konumlandırabilirsiniz. fakat doğru koordinatları girmeyi unutmayın aksi takdirde yuvaya oturmayacaktır. Monitörün arka kısmında şık bir detay bulunuyor, çizgilerle tasarımın harikası olarak görünen bu cihazın orta kısımda bulunan RGB aydınlatma oyuncu monitörüne başka bir açıdan bakmamızı sağlıyor. Giriş çıkış portlarını kapatan bir kapak bulunmaktadır bu da kötü görünmesinin önüne geçiyor. Çerçevelere baktığımızda kenarlar ve üst kısım ince alt kısım ise 2.2 cm olarak karşımıza çıkmaktadır.

A

Asus Rog Swift PG27VQ Teknik Özellikleri

27 inç ekran boyutuna sahip olan Asus Rog Swift PG27VQ modelinin 2560×1440 piksel ekran çözünürlüğü bulunmaktadır. 165 Hz ye kadar yenileme hızı sunan bu cihazda artık görüntü problemleriyle karşılaşmayacaksınız. Oyuncu monitörlerinde sıkça tercih edilen TB paneller tepki süresinin hızı sayesinde büyük avantaj sağlamaktadır. Piksel yoğunluğu 109 PPI oranında belirlenen bu cihazda 16.7 milyon renk sayısı bulunmaktadır. Curved yani kavisli ekran olarak geçmekle birlikte çözünürlüğün HD yerine QHD olması dizileri, filmleri yada oyunları daha keyifli bir şekilde oynayabileceksiniz.

Bağlantı bölgelerine bakacak olursak burada bizleri ilk olarak HDMI karşılamaktadır. Bu özellik sayesinde laptopunuzu veya televizyonunuzu bağlayabilir görüntüyü aktarabilirsiniz. 1 adet display portu bulunmaktadır bu bağlantı sayesinde başka bir cihazdan kontrol sağlayabilirsiniz. Güvenlik açısından tabii ki bu kadar pahalı bir cihazın koruması olacaktır işte burada kesington kilidi devreye giriyor ve endişeleri ortadan kaldırıyor. ROG Swift PG27VQ, yüksek hızlı 1ms tepki süresiyle sınıfının en hızlı ekranıdır diyebiliriz.

A

Asus Rog Swift PG27VQ Fiyatı

Cihaz bir monitöre göre oldukça pahalı fakat oyuncu monitörlerinin arasında en iyisi diyebiliriz. Birçok özelliği bünyesinde bulundurması ve tasarımındaki harika detaylar kullanıcıyı kendisine bağlıyor. Güvenli bir sisteme sahip olmakla birlikte ekranının yansımasız olması sabahları kullanıcıları büyük bir dertten kurtarıyor. Fiyatının hakkını veren bu ürün sık tercih edilenler arasındadır.

8.1 Toplam Puan
İnceleme Puanı

Asus Rog Swift PG27VQ modelini tasarım, ekran, performans incelediğimizde vereceğimiz puan şu şekildedir.

Tasarım
8
Fiyat
7.5
Performans
8
Teknik Özellikler
8.5
Ekran
8.5
ARTILARI
  • QHD çözünürlükte
  • Led ışıklandırma
  • Curved
  • Ayarlanabilir tasarım
EKSİLERİ
  • Fiyat
Mağaza Oyu: 4.5 (2 oylar)
Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo