ASUS RX560 2GB OC İncelemesi

13
Genel puanı:
Last Amazon price update was: 01/03/2018 17:47
× Product prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on Amazon.com (Amazon.in, Amazon.co.uk, Amazon.de, etc) at the time of purchase will apply to the purchase of this product.

Bu incelememizde ASUS RX560 2GB OC ekran kartının tasarımını, teknik özelliklerini, artıları, eksileri, oyunlardaki performansı, fiyatı ve birçok detayı sizler için inceledik.

Asus oyun tutkunları için tasarladığı ekran kartlarıyla piyasada adından söz ettiriyor. Bu incelememizde ASUS RX560 2GB OC modeli ile karşımıza çıkıyor. Kart hakkında kısa bir bilgi verecek olursak, toza dayanıklı fanları ve %25 daha uzun performans alabileceğimiz bir kart. Oyunları rahatlıkla açıp kasmadan orta düzeyde oynatabilir. Gelin bu karta daha yakından bakalım.

T

Tasarım

ASUS RX560 2GB OC model ekran kartımız siyah ve kırmızı renklerden oluşuyor. Orta kısmında küçük şekilde yapılmış siyah kırmızı şeritli çizgiler bulunuyor. Çift fanlı olan kartmızın fanları siyah ve ortasında Asus yazısı mevcut. Çok kalın olmayan görüntüsü, tasarım açısından güzel. Bu kartımızda HDMI, DisplayPort, DVI ve HDCP desteği bulunuyor. Arka kapağında kaplaması bulunmuyor.

asus RX560 inceleme

T

Teknik Özellikler

ASUS RX560 2GB OC model ekran kartında Polaris GPU‘su kullanılıyor. DirectX 12 ve OpenGL 4.5 sahip olması ve üründe GDDR5 2GB 7000 MHz hızında çalışan bellekler var. Kartımız aynı zamanda 128 bit. GPU Tweak II soğutması ile GPU performansını arttırıyor ve soğutmasını kolaylaştırıyor. Bu kartta iyi bir performans için Super Alloy Power II bileşenleri ile özel Auto-Extreme Teknolojisi kullanılıyor. GPU Tweak II Xsplit Gamecaster ile kartımıza ufak dokunuşlar yaparak daha iyi bir kart haline getirebiliyoruz. 6 pinli bir güç girişine sahip olan RX560’da 1176 MHz ile çalışırken hız aşırtma ile 1.234MHz hızında çalışıyor.

asus RX560 inceleme

FG

Fiyat Ve Görüşler

RX560 model ekran kartında gerek performans anlamında soğutması ve yazılım ile karta ufak dokunuşlar yapabilmek oldukça güzel olmuş. Toza dayanıklı fanları ve uzun ömürlü performans vermesi ise diğer bir artılarından biri. Kasalarımız için ufak ve yer kaplamaması diğer parçalar da bir avantaj sağlıyor. Kısacası bu kart oyuncular için tam bir Fiyat/Performans kartı. Piyasada şuan 650-700 TL fiyat aralığında satın alabilirsiniz. Diğer donanım inceleme yazılarımız için sitemize göz atabilirsiniz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo