Bu incelememizde Asus ZenBook 3 Deluxe UX490UA modelini tasarım, artıları, eksileri, oyun performansı, teknik özellikleri ve fiyatı olmak üzere birçok detayı ayrıntılı inceleyeceğiz.

Piyasanın en önemli markalarından olan Asus, ZenBook 3 Deluxe UX490UA modeli ile bizleri adeta büyülüyor.

T

Asus ZenBook 3 Deluxe UX490UA Tasarım

ZenBook 3 Deluxe UX490UA modeli ile adeta piyasada bir şok etkisi yaratmıştır. Geçmişten günümüze geldiği noktaya bakıldığında Asus, kalitesini ispatlamış ve piyasaya sürdüğü ürünler gözü kapalı alınabilir durumda olan bir üreticidir. Modelin tasarımına yakından baktığımızda metalik gri ve kraliyet mavisi gibi renk seçenekleri ile tasarımına farklılık katmıştır.

Asus ZenBook 3 Deluxe UX490UA

Fiyat performans açısından incelenmesi gerekirse eğer ürün 6660 TL gibi bir fiyatla ücretlendirilmiştir. Genel olarak ürünün özelliklerine bakıldığında piyasa değerinin bir tık daha üzerinde olabilecek durumdadır. Fakat bu noktada da devreye ürünün marka adı ve parça kalitesi devreye girmekle beraber tercih sebebi olurken müşterilerini bu kafa karışıklığından kurtaracak düzeyde olduğu söylenebilir.

Asus ZenBook 3 Deluxe UX490UA

Şöyle bir detaylanmasına bakıldığında ZenBook 3 Deluxe UX490UA modeli 1.1 kg ağırlığı ile kullanıcılarına gözle görülür bir taşıma kolaylığı sağlıyor. Dış tasarımına bakıldığında gayet dikkat çekici ve şık bir görüntüsü olan Asus, 12.9 mm kalınlığı ile ihtişamını arttırıyor. Gerçekten inanılmaz bir inceliğe sahip laptopun çerçeve kalınlığına bakıldığında 7.46 mm adeta kâğıdı andıran inceliği ile dikkat çekiyor.

Asus ZenBook 3 Deluxe UX490UA

Ekranın alt kısmında klavye ile birleşmezden önceki altın rengi ASUS ZENBOOK amblemi dikkat çekici ve hoş bir biçimde tasarlanmış. Aynı zamanda kraliyet mavisi seçeneğinde klavye tuşlarında bulunan altın rengi harf seçeneği ürüne eşi bulunmaz bir güzellik ve zarafet katmış.

Asus ZenBook 3 Deluxe UX490UA

T

Asus ZenBook 3 Deluxe UX490UA Teknik Özellikleri

Biraz da cihazın teknik özelliklerinden bahsedecek olursak, öncelikli olarak değinilmesi gereken bir nokta cihaz piyasa standartları düzeyindedir. Fakat kendi klasmanında bir karşılaştırmaya sokacak olursak bir hayli üst raflara taşınabilir. Piyasadaki hemen hemen tüm bilgisayarlarsa olduğu gibi bu üründe de Intel işlemci kullanılmıştır.

7. Nesil Intel Core i7 teknolojisi ile donatılmış bilgisayar piyasada ki kendi klasmanında bulunan rakiplerine daha ilk aşamadan çelme takmıştır. 7. Nesil i7 işlemci çok yönlü ve kullanışlı olmasına karşın, son sürüm olmasından ötürü öngörülemeyen bir takım teknik sıkıntılar oluşturabilecek statüdedir bu da ürünün tek dezavantajı denilebilir.

Asus ZenBook 3 Deluxe UX490UA

İşletim sistemi olarak bütün 2018 modellerde olduğu gibi Asus kendini tekrar etmiş ve Windows 10 Home Premium kullanmıştır. Aslında Linux gibi birçok farklı ve daha çok işlevli işletim sistemini hakkını vererek kaldırabilecek olan üründe, daha kolay kullanımı ve daha garantili olması açısından Windows mantıklı bir seçim olmuştur. 2.7 Ghz işlemci hızı ve çift çekirdekli olması akabinde ürün kullanıcısına keyifli fakat dar bir kullanım alanı sunmaktadır. Kısacası aynı anda birçok işle uğraşılmasını engellemektedir.

Asus ZenBook 3 Deluxe UX490UABütün bu özelliklerinin dışında ZenBook 3 Deluxe UX490UA için şunu da savunmak gerekir ki 8 GB Ram ve Full HD görüntü kalitesi ile piyasadaki rakiplerinden bir adım daha öne geçiren bir performans sağlayan üründür. Ekran çözünürlüğü 1920 x 1080 pikseldir. Uyumlu bir çalışma sağlamak için ekran kartı da işlemci gibi Intel marka kullanılmıştır.

Asus ZenBook 3 Deluxe UX490UA

Genel tanımlama itibarı ile bakıldığında ZenBook 3 Deluxe UX490UA ürünü piyasadaki ürünlerle eşdeğer görülebilmesine karşın detaylı bir inceleme yapılacağında farkını ortaya koyacaktır. Büyük ve kaliteli bir oyun performansı için tam verimle yeterli olamayacak bu ürün, daha çok ofis çalışmaları ve internetteki donanım kaynaklı araştırmalarınız için yeterli olacaktır. Fakat Dota, Lol gibi özellikle online oynanan ve FPS değerinin önemli olduğu oyunlarda kullanıcılara çok kaliteli bir oyun keyfi yaşayacaksınız. Diğer laptop incelemelerimiz için sitemize göz atabilirsiniz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo