Audacity Ses Düzenleme Programı İnceleme

Audacity Ses Düzenleme Programı İnceleme
Beğeni Sayısı+26
Beğeni Sayısı+26

Ses kayıt ve video çeken kullanıcılar için Audacity ses düzenleme programının artıları, eksileri, özellikleri ve programının kullanımı hakkında ayrıntılı bir inceleme yaptık.

Teknoloji pek çok alanda sunduğu kolaylığı medya alanında da sunmaya devam ediyor. 80’li ve 90’lı yılların en önemli ihtiyaçlarından biri olan ses kayıtları ve müzik kayıtları oluşturma sorunu günümüzde çok basit bir bilgisayar ve bir o kadar yalın programlarla etkili bir şekilde yapılabiliyor.

A

Audacity Nedir?

Audacity bu amaçla yazılmış özgür yazılımlar arasında yer alıyor. Bu yazılım sayesinde artık kayıt yapmak ve yapılan ses kayıtlarının düzenlenmesi son derece basitleşiyor. Programın yazılımcısının yetenekli olması programın piyasa da tutulmasını da sağlayan önemli faktörlerden fakat şimdilerde Google bünyesinde çalışan Dominic Mazzoni, yazılımı tek elinde tutmak yerine açık kaynak kodlu olarak sunmayı tercih etmiş durumda. Windows başta olmak üzere MacOsx ve Linux sistemlerinde sorunsuz olarak çalışan program önemli bir kullanıcı kitlesine de sahip.

Audacity-inceleme

A

Audacity Ne İşe Yarar?

Audacity karaoke yapma mantığı içinde kullanılabilir bir uygulamadır. Ayrıca kullanıcılara yarar sağlayacak birçok özellik mevcut. Başlıca özelliklerine baktığımızda;

Şüphesiz en önemli özelliklerinden biri de açık kaynak kodlu olmasının avantajı ile her zaman yeni eklentiler kurmanıza olanak tanır. Böylece program daha hızlı bir şekilde gelişiyor. Video edit ve Youtube işleri ile uğraşan kişiler tarafından çok fazla kullanılmaktadır.

A

Audacity Nasıl Kullanılır?

Audacity kullanımını merak edenler için kısaca anlatalım. Fakat öncelikle kullanmaya başlamak için audacity indir linklerini arasından işinize yarayan en güncel linki seçmeniz ve programı bilgisayarınızı indirip kurmanız gerekmektedir. Sahip olduğunuz işletim sistemine uygun kurulum dosyası ile kurulumu gerçekleştirdikten sonra pratik kullanım sağlayan uygulamayı yükleme yönergelerini takip ederek kurmanız mümkün olmaktadır. Sonrasında İngilizce ara yüzde sahip olan programı kullanmanız mümkün olacaktır. Diğer yazılım incelemelerimize sitemiz üzerinden bakabilirsiniz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo