Avast Antivirüs İnceleme

Avast Antivirüs İnceleme
Beğeni Sayısı+13
Beğeni Sayısı+13

Bilgisayarlar ortaya çıktığı günde iyi ile kötünün mücadelesi ve güçlü ile güçsüzün mücadelesi sanal dünya da sürmeye devam etmektedir. Çünkü henüz bilgisayar korsanları için net bir tanımlama yapılabilmek mümkün değildir. Çünkü eğer sadece bilgisayar üreticilerinin uyguladığı satış politikaları takip edilmiş olsaydı henüz bilgisayarlar orta büyük bir pazar olan Amerika’da dahi yeterince yaygın olamayacaktı. Çünkü sistemlerin ciddi emek harcanarak üretilmesi hem üretici hem de yüksek ücretli olması tüketiciyi çok bilinmeyenli bir denklemin içine sokuyor.

Avast Mobile Security & Antivirus
Avast Mobile Security & Antivirus
image
Avast SecureMe
Avast SecureMe
image
A

Avast Nedir?

Avast antivirüs çok bilinmeyenli denklemlerde direkt karanlık tarafı seçen bilgisayar korsanları için ortaya çıkan önemli çözümlerden biridir. Bir anti virüs programı olarak ortaya çıkan ilk örneklerden olan avast yazılımlar dünya üzerinde önemli bir pazar payı ile bilgisayar ve mobil cihazların güvenlik önlemleri olarak varlıklarını sürdürmeye devam etmektedir. Program tek bir amaç uğruna hazırlanmış olsa da değişen ihtiyaçlar karşısında kendini güncelleyerek pek çok farklı platform ve pek çok farklı özelliği bünyesine katmıştır.

Avast Antivirüs İnceleme

Günümüzde Windows, Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanıma olanak tanımaktadır. İçinde barındırdığı özelliklere baktığımızda uygulamanın en önemli artılarından biri olan VPN desteği sunuyor olması en önemli özelliklerinden biri olarak tanımlanmaktadır. Son zamanlarda ülkemizde de uygulanan internette bir takım sitelere sansür uygulanması konusunda çözüm sunan program ekstra yazılımlar ile uğraşmadan internette özgürce gezinmenize olanak sağlamaktadır.

Avast Antivirüs İnceleme

A

Avast Nasıl Kullanılır?

Avast lisans dosyası arayanların biten geçici kullanım dönemlerinden sonra ücretsiz tam versiyonunu kullanabilmek için ihtiyaç duyduğu lisans dosyaları pek çok farklı noktada erişilebilir durumdadır. Eğer lisans süresi bittiği halde lisanslanmayan avast programlar bilgisayarlarınızı korumaya devam etmeyecektir.

Avast Antivirüs İnceleme

A

Avast Devre Dışı Bırakma

Avast kaldırma işlemi her sistem için farklı bir şekilde yapılmaktadır. Windows sistemlerinde denetim masası program kaldırma adımları takip edilmesi gerekir. Android ara yüzlü cihazlarda eğer özel bir uygulama kaldırma sistemi yoksa sistem yöneticisi panelinden kaldırmak mümkündür.

Avast cleanup şirketin Android ve Windows platformlarda ram temizleme ve silinen dosya parçacıklarını sistemden kaldırılmasına olanak sağlaması aktif olarak bu özelliğe ihtiyaç duyulmasına neden olmuştur.

2 Yorumlar
  1. helal olsun çok güzel bi inceleme olsun kafamdaki bütün soru işaretleri ortadan kalktı , tebrikler

  2. Avast premier aldım 1 yıl üç cihaz için . Ancak aynı ev ağındaki cihazlara mı yoksa farklı ağlardaki cihazlara da mı yükleyebileceğimi bir türlü anlamadım! ?

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo