En İyi Hosting Firmaları

Türkiye’nin en iyi hosting firmalarını sizler için derledik. Günümüzde artık birçok internet sitesi bulunuyor. Bu durumda sitenin barındığı sunucu çok önemli. Yaptığımız araştırmalar sonucu çoğu site sahiplerinin yorumlarını göz önünde bulundurarak bir sıralama belirledik.

Hosting firması seçerken çoğu kişinin önceliği performans, destek hattı ve fiyat oluyor. Satın alırken firmanın tüm hizmetlerinden verimli bir şekilde faydalanmak ve bir problem söz konusu olduğunda destek sistemi ile hızlı bir iletişim sağlamak site sahipleri açısından önemlidir. Türkiye’de birçok hosting firması bulunurken aşağıda yaptığımız sıralamada en köklü ve tercih edilen firmalar olacaktır. Sizler de en iyi hosting firmasını seçerken dikkat etmeniz gerekebilir.

1

Turhost

Listenin başında Türkiye’nin en köklü hosting firmalarından biri olan Turhost geliyor. 2400’den fazla gerçek kurumsal sunucu bulunduran, network, donanım ve yazılım altyapısında kendini kanıtlayan, ayrıca günümüzde en çok web sitesi barındıran firmalardan biridir. F/P olarak beğendiğim hosting firmalarından biridir. Web sitemizin hostingi de Turhost üzerinde barındırılmaktadır.  Hiçbir site hızlandırma optimizasyonu yapmama rağmen sonuçlar aşağıdaki gibidir.

Site Hızı Sonuçları:

site hızı incelemede

Turhost’ un sunduğu hizmetler:

  • Hosting
  • Domain
  • Sunucu
  • SSL
  • Colocation – Veri merkezi
  • E-posta – mail hosting
  • Lisans

Örnek ilgili Ürünü: https://www.turhost.com/hosting/

turhost

2

Güzel Hosting

Listenin 2.sırasında 2008 yılından beri aktif olarak kullanıcılarına en iyi hizmeti sağlamak amacıyla çalışan bir firma olan Güzel Hosting bulunuyor. Fiyat olarak uygun görünmekte ancak F/P olarak Turhost’ a göre bir daha düşük gördüğümüz için listede 2.sırada yer verdik.

Güzel Hosting Ürünleri için tıklayın!

3

Veridyen

Listemizin 3. sırasında hosting sektörünün yeni giriş yapmış olan ve 2016 yılında kurulmuş bir firma olan Veridyen bulunuyor. Hosting sektöründe köklü bir firma olmasa da müşterilerine iyi hizmet vermeye çalışıyor. Her hosting firması gibi olumlu olarak bahsedenler olduğu gibi olumsuz bahsedilen yorumları bulunmaktadır. Veridyen maceramız da şöyle gerçekleşmişti: sunucu çözümleri >> Turhost >> Veridyen >>> Turhost olarak gerçekleşmişti. Turhost’u pahalı bulmuştum ilk başladığım zamanlarda daha sonrasında Veridyene geçtim. Geçmişte hosting hizmeti alıp teknik desteğinde yaşadığım olumsuzluktan dolayı tekrardan Turhost’ a geçmeme sebep olmuştu. Şimdi teknik destek tarafı nasıl hiç bilmiyorum ama şimdiye kadar geliştirdiklerini umuyorum.

Veridyen ürünleri için tıklayınız!

veridyen

4

Hosting.com.tr

Listenin 4.sırasında 2004 yılında hizmete başlayan firma Hosting.com.tr bulunuyor. İçerisinde bulut sunucu, fiziksel sunucu ve ek birçok hizmetin bulunduğu hosting.com.tr  müşterilerine sunmuş olduğu kaliteli hizmet dolayısıyla tercih ediliyor.

Hosting.com.tr Ürünleri İçin Tıklayınız!

hostingcomtr

5

Natro

Listemizin 5. sırasında ise 1999 yılında kurulan ve Türkiye’nin en köklü firmalarından biri olan Natro geliyor. Geçmiş Natro deneyimlerimden bahsedecek olursam, Web dünyasına ilk adımımı attığım zamanlar aldığım hizmetten çok memnundum daha sonrasında hizmet ve sunucu kalite değerlerinin düşmeye başlamasıyla  sahip olduğum sunucunun sürekli patlamasıyla sunucu değişikliğine gitmek zorunda kalmıştım.

Natro Ürünleri İçin Tıklayınız!

natro

Arkadaşlar bu içeriğimizdeki yorumlar tamamen geçmiş dönemde kullanıp değerlendirip kendi fikrimce oluşturduğun en iyi hosting firması sıralamasıdır. Sizler de yorumlarınız ile en iyi deneyim yaşadığınız hosting firmasından bahsedebilirsiniz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo