Bu incelememizde herkesin merakla beklediği Bluecat BM800 adlı mikrofonuna yakından bakıyoruz. BM-800 modelinin tasarımı, yapısı, fiyatı ve daha fazlası inceleme yazımızda.

Kayıt yapmak için artık dudak uçuklatacak paralar verme devri kapandı. Kullanıcılar ucuz ama kaliteli bir mikrofon arayışına girdiler hele son dönemde Youtube için verilen önemin artması, bu tarz mikrofonların haliyle değerini de artırdı. Piyasada o kadar çok ucuza mikrofon var ki şuanda hangisi daha iyi bulmak gerçekten zorlaştı bizde sizin işinizi kolaylaştırmak için kaliteli ve sağlam bir mikrofon incelemeye karar verdik. Yayın yapmak, müzik hayatına hafiften girmek istiyorsanız veya Youtube platformuna başlamak için ekipman arıyorsanız dikkatlice yazımızı okumanızı öneririz.

T

Tasarım ve Teknik Özellikler

Düşük bütçeli bir mikrofon için BM-800 şaşırtıcı derecede iyi tasarlanmıştır hem şık bir görüntüye sahip olup hemde kaliteli ses deneyimini size yaşatıyor. Diyafram ve iç donanımını korumak için oldukça sağlam bir yapıya sahip olan BM-800’ün dışı, çinko alaşımlı gövde ve altın kaplamalı çelik ile kaplanmıştır. Böylelikle bu güzel ürünü videoda gözükmesini isteyeceksinizdir. Kutuyla birlikte gelen tripot tarzı bir destekleyici size mikrofonu kullanmada büyük katkı sağlayacaktır. Sağlam konumlandırıp fazla hareket ettirmezseniz uzun yıllar sağlam bir şekilde kullanabilirsiniz.

Diğer bir önemli özellik ise, mikrofonun rüzgar seslerini ve diğer istemediğiniz sesleri almamanızı sağlayacak gürültülerden korunmanızı sağlayan bir sünger de mikrofonla birlikte bizleri karşılıyor. Sünger sadece sesleri değil şarkı söylerken veya konuşurken ufak tefek de olsa çıkan su damlacıklarının mikrofona ulaşmamasını sağlıyor bu ise daha uzun ömürlü olmasında önemli bir unsur. Bu mikrofonun en avantajlı özelliklerinden bir tanesi de özel bir frekans yolu ile tepkimeye girmesidir. Yüksek ve düşük frekansları en iyi şekilde iletmesine olanak sağlamaktadır.

Mikrofon satın almak istediğinizde ilk bakmanız gerekenlerden bir tanesi de sesin ne kadar net ve cızırtısız çıktığıdır. BM-800 ile çok net diyemesek de sesi oldukça bastırır ve maksimum netliği sağlamaya çalışır. Teknik özelliklerinden bahsetmeye devam edecek olursak, frekans tepkisi – 20 Hz – 20k Hz olup hassasiyeti ise – 45dB ± 1dB‘dir. 3 metre uzunluğunda kablosu bulunmakta bu sayede mikrofonun konumlandırmasını daha iyi yapabileceksiniz. Ürünümüz Android veya tabletlerle uyumlu değildir zaten bilgisayarda kullanmak daha avantajlıdır. Önemli bir eksiğinden bahsedersek, bu mikrofondan daha iyi ses kalitesi sağlamak için ihtiyaç duyduğu 48V fantom güç kaynağı, bu mikrofonla birlikte gelmez. Ek olarak satın alınması gereklidir.

FG

Fiyat ve Sonuç

Özetleyecek olursak fiyat performans açısından gerçekten hakkını veren ürünlerden bir tanesi olan BM-800 piyasada bulabileceğiniz çoğu üründen daha fazla kalite sunuyor. Düşük bütçeniz var ama kaliteli bir mikrofon almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hem şık hemde sağlam bir yapıda olan bu cihaz ile isterseniz kayıt alın isterseniz de canlı yayın yapabilirsiniz. 150 tl gibi bir fiyatla bu kalitede bir ürünün çok tercih edilmesini anlamak gerekir. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız takipte kalın.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo