Muhteşem tasarım ve özellikleri ile Corsair Glaive RGB faresini inceledik. Cihazın artıları eksileri, hassasiyet için DPI, fiyat, ergonomi ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

Corsair markası geçenlerde tanıttığı aynı zamanda bu zamana kadar en iyi oyuncu mouse modellerinden biri olan Glaive RGB‘yi bizlere sundu. Tasarımı ile diğer ürünlerinden bir kademe ileriye gittiğini söyleyebiliriz. Şık ve sade görüntüsüyle oyuncuların ilgisini üstüne topluyor. Ayrıca birden fazla bölgesinde RGB aydınlatma olmasıyla yeni nesil oyun severlere kapı aralıyor. FPS oyunlarında oldukça işinize yarayacak bu ürün hafif olmasıyla kullanışlılığını daha da belirgin hale getiriyor. 16000 DPI ayarı olan Glaive RGB oyuncu faresini sizler için derledik. Merak edenler için yazımızın tamamını okuyabilirler.

C

Corsair Glaive RGB Tasarım

Her firmanın kapağında kullandığı artık sıradanlaşmış bir rengi vardır. İşte Logitech mavisi veya Steelseries turuncusu gibi Corsair de kendine has sarı rengiyle bu geleneği sürdürüyor. Kutunun sol üst köşesinde Corsair logosu, sağ alt köşesinde ise RGB olması vurgulanmış. Diğer taraflarda küçük bilgiler yer almakta fakat daha detaylı bilgi almak istiyorsanız kutunun arka tarafına bakabilirsiniz. Çoğu oyuncu mouse modelini almak için denemeniz gerekir fakat neredeyse hepsi kutuda bulunuyor. Yetkililer açılmasına izin vermezler. Corsair bunu düşünerek manyetik kapağı kaldırdığımızda kullanıcının fareyi denemesi için plastikle kaplı fareyi kavrayabilir.

Kutunun içinden başka neler çıkıyor derseniz bir adet hızlı başlangıç kılavuzu ve iki tane fazladan parmak tutamacı Glaive RGB’yi aldığımızda kutunun içinden çıkıyor. Kutu içeriğimizi tamamladıktan sonra yavaş yavaş tasarımına değinelim. Corsair Glaive RGB çoğu farelerden daha hafif olduğu için tercih edilmesi de haliyle daha çok artmakta. Çoğu oyuncu faresinde teknik donanım daha ağır bastığı için mouse da ağırlığını veriyor. Corsair kullandığı donanım ile hem hafifletici hemde sağlam teknik özelliklerle bizleri karşılıyor. Bu oyuncu faresini Logitech G serisine ve Razer Deathadder biraz anımsatmakta. Fakat dizaynına baktığımızda devasa farklılıklar bulunuyor. Sağ el için üretilen Glaive RGB tuşları biraz sağa doğru yatırıldığını fark edebiliriz. Bu oyuncu farelerinde pek sık rastladığımız bir durum.

Normalde yan taraflarda baş parmağınızı koyduğunuz dokulu bir plastik tabaka ararsınız fakat bunda maalesef sol tarafta kullanılmamış ama sağ tarafta mevcut. Bu oyuncular için bir eksi olabilir fakat bu soruna da bir çözüm bulan Corsair kutunun içinde iki adet parmak tutamacınında bu dokulardan kullanmıştır. Yine sol tarafta bulunan iki adet tuş bulunmakta, istediğiniz oyuna tuş fonksiyonu atayabileceksiniz ve oyundan daha da keyif almanızı sağlayacaktır. Bu tuşlar hafif büyüklükte bir yapıda olduğu için kimi kullanıcının hoşuna giderken kimi kullanıcının da olumsuz bakmasına neden olabiliyor.

Glaive RGB’ye üstten baktığımızda ürünün arka kısmında bulunan Corsair logosunun RGB aydınlatmalı olduğunu görüyoruz ayrıca onun üstünde bulunan 5 adet aydınlatmalı çizgide bizlere DPI hassasiyetini göstermektedir. Onun dışında mouse tekerleğinin tırtıklı yapısı ile oyuncu artık daha kolay kavrayabilecek. Glaive RGB’nin alt kısmına baktığımızda iki adet büyük iki adet küçük kauçuk taban bizleri karşılıyor. Alt kısımda başka bir detay bulunmamakta fakat genelde ürün seri numarası da bulunmaktaydı lakin Corsair bunu tercih etmemiş. Çoğu oyuncu faresinde gördüğümüz sert plastik kablo burada kullanılmamış olup örgülü sağlam bir kablo tercih edilmiştir.

C

Corsair Glaive RGB Teknik Özellikleri

Ultra hassas ve yüksek hızlı izleme sistemiyle Glaive RGB oyundaki performansınızı ikiye katlıyor. 16.000 DPI özelliği ile fiyatına göre bir çok oyuncu faresinden daha yüksek DPI ayarı bizlere sunuyor. Corsair firması mouse tuşları için özel olarak tasarlanan Omron adlı tuş takımlarını kullandı. Dayanıklı ve konforlu olan bu tuşların ömrü yaklaşık 50 milyon tıklamadır. Bu da gününü oyun başında geçiren biri için yıllar süren bir sağlamlık sunuyor.

CUE yazılımı ile bu oyuncu faresinin 3 bölgesinde dinamik RGB aydınlatması mevcut. İstediğiniz tarzda ayarlamayı yapabilirsiniz ve geceleyin size hoş bir ortam oluşturacağından emin olun. Bu yazılım sayesinde mouse üstünde bulunan tuşlara makro ataması yapabileceksiniz. Bu atamalar oyunda sizlere büyük avantaj sağlamaktadır. GLAIVE RGB Optik Oyun Faresinin uyumlu olduğu işletim sistemleri ise şu şekildedir; Windows 10, Windows 8 veya Windows 7.

C

Corsair Glaive RGB Fiyatı

Corsair hayranı olmanıza gerek yok aslında bu ürünün gerçekten kaliteli bir yapısı var oldukça kullanışlı bir ürün. Tam olarak fiyat performans dememiz zor. Fakat fiyatına göre oldukça sağlam bir donanıma sahip. Ayrıca hafif olmasıyla elinizi tam kavrar ve akıcı bir his oluşturur. 16.000 DPI olması kullanıcı kitlesinin de geliştirmek, tek eksisi sağ el kullananlar için dizayn edilmiştir.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo