Corsair Scimitar Pro İnceleme

Beğeni Sayısı+5

536.00 TL

En uygun satıcı: qpbilisim.com.trqpbilisim.com.tr
EN İYİ FİYAT

Muhteşem tasarım ve özellikleri ile Corsair Scimitar Pro faresini inceledik. Cihazın artıları eksileri, hassasiyet için DPI, fiyat, ergonomi ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

Corsair olarak tanıdığımız aslında tam adı Corsair Components olan şirket bir çok alanda kendini göstermektedir. Sadece klavye yada oyuncu fareleri değil güç kaynakları da üreten bu şirket ocak 1994 yılında Kaliforniya’da kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren kendini geliştiren ve sadece donanım tarafına odaklanmayan tasarım yönünde de oldukça başarılı bir şirket olduğunu kanıtlamıştır. Türkiye’de ürünleri SteelSeries yada Logitech kadar tutulmasa da alan kesim oldukça fazladır diyebiliriz. Çoğu kullanıcının almak isteyip de bilgi alamadığı Corsair Scimitar Pro oyuncu faresini sizler için derledik.

Corsair Scimitar Pro inceleme

C

Corsair Scimitar Pro Tasarım

Corsair Scimitar Pro oyuncu faresinin tasarımına geçmeden önce hızlıca kutu açılışında bizleri neler karşılayacakmış bakalım. Aslında burada önemli bir nokta var Corsair firması çoğu şirketin yapmadığını yaparak aslında portatif diyebileceğimiz bir kutuya imza attı. Bir oyuncu faresini tutmadan hangisinin elinize tam oturacağını anlayamayacağınız gibi bunu görerek de karar vermek oldukça zor olacaktır. Corsair açılabilir kapak sayesinde plastik tabaka ile fareyi kaplamış ve zarar gelmeden kullanıcıların denerek almasına olanak sağlamış. Kutunun ön yüzünde klasik Corsair Scimitar Pro fotoğrafı bulunmaktadır bir kaç kısa bilgi de yer almaktadır.

Corsair Scimitar Pro incelemede

Fakat kapağın altında geniş bilgiler yer alıyor okumak isteyen oradan bakabilir. Kutunun şık bir tasarımı olup Corsair’in renkleri olan bütün cihazlarında aynı temayı kullandığı sarı, siyah renkler kutunun neredeyse bütün yerlerinde var. Kutunun içinden fare kablosu ve hızlı başlangıç kılavuzu çıkmaktadır deyip yavaş yavaş tasarımına geçelim. Fareyi çıkarıp elinize aldığınızda güzel bir tutuş hissiyatı verdiğini görüyorsunuz. Üst kısım tamamen rahatsız etmeyen bir dokuda tasarlanmış olup eliniz, fareyi çok kullandığınızda ağrımaz. Ortada bulunan tekerleği ise akıcı bir şekilde dönebiliyor olup tekerleğin yan kısımlarında bulunan aydınlatma sayesinde RGB özelliği bize yansıtılıyor.

Corsair Scimitar Pro mouse

Farenin arka kısmında bulunan Corsair logosu RGB özelliği sayende güzel ambiyans oluşturmaktadır özellikle geceleri. Tekerleğin altında bulunan iki adet tuş sayesinde hızlı DPI geçişleri yapabilir ayrıca progranabilir bir yapıda olması özelleştirmeye açıktır. Sağ tarafta bulunan tırtıklı yumuşak yapı fareyi doğru kavramınızı sağlar. Sağ tarafta bulunan 12 adet progranabilir tuş sayesinde istediğiniz atamayı oyun içi ve dışında da yapabilmeniz için tasarlandı. Kablo çıkışı farenin sol tıklama tuşunun altında yer alıp diğerde tarafta bulunan ızgara arkasında aydınlatma mevcuttur. Kablosunun USB ucu oldukça sağlam olup uzun yıllar sizin bu cihazı güvenli kullanmanızı sağlayacaktır.

Corsair Scimitar Pro review

C

Corsair Scimitar Pro Teknik Özellikleri

Günümüzde bir çok kullanıcı oyun faresi alırken ışıklı olmasına dikkat ederken oyuncu kesim donanımına ağırlık vermektedir. Corsair Scimitar Pro genelde çok oyunculu oyunlarda kullanılmak için alınan bir üründür. 16.000 DPI oranı sayesinde her kesime hitap eden bu oyuncu faresi bir çok özelliği de bünyesinde taşıyor. 12 adet mekanik yan tuşu sayesinde oyunlarda en hızlı silahı çeken kazanır. İstediğiniz gibi tuş ataması yapabileceğiniz gibi hemen elinizin altında olması büyük avantaj. 4 Bölgede bulunan RGB aydınlatma sayesinde geceleri şık bir ortam bizleri bekliyor.

Corsair Scimitar Pro

Corsair’ın geliştirdiği CUE yani Corsair Utility Engine programı sayesinde makro atamalarını yapabilir ve RGB renk aydınlatma seçeneklerine erişebilirsiniz. Olumsuz taraflarından birisi de şu Linux veya başka işletim sistemi kullanan platform için tasarlanmamış olup sadece Windows‘da kullanabileceğinizi belirtelim. 1.8 metre örgülü fiber kablosuyla hem verilerin daha hızlı ulaşmasını sağlıyor hemde örgülü olduğu için daha uzun ömürlü bir yapıya sahip oluyor. 20 milyon tıklamaya kadar dayanıklılık sunan tuşlar oldukça sağlam tasarlanmıştır.

Scimitar Pro

C

Corsair Scimitar Pro Fiyatı

Fiyat performans ürünün diyemeyiz çünkü bu fiyatta çok daha kullanışlı ürünler bulmanız mümkündür. 16.000 DPI’a sahip bu ürünün sadece sağ el kullanıcıları için tasarlandığını biliyor muydunuz. RGB aydınlatması oldukça şık olan bu cihazın tutuş hissiyatı da gayet iyi hissettirmektedir.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo