Corsair Strafe RGB Mekanik Klavye İncelemesi

11

Bu incelememizde Corsair Strafe RGB Mekanik oyun klavyesi modelinin tasarım, teknik özellikler, artıları ve eksileri, oyundaki performansı, fiyatı ve birçok detayları sizler için inceledik. Uygun fiyatlı üstün kalite sunan bir klavye ile karşınızdayız.

Strafe RGB klavye ile, gelişmiş performansa yönelik ilk adımını atan Corsair firması oyun ekipmanları piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Geçtiğimiz günlerde EagleTree Capital adında ABD firması Corsair üreticisini satın almak için için yaklaşık 500 milyon dolarlık bir teklifle kapılarını çaldığını biliyoruz. Corsair son dönemlerde ciddi artış gösteren global bir şirket olmayı başarmıştır. Ürünlerinde kalite ve sağlamlık için uğraşan firma kullanıcılara önceki tasarladığı ürünlerle kendini kanıtlamıştır. Tabii ki firma ciddi bir rekabet piyasasının içine adımını atmış oldu Steelseries Razer Logitech gibi firmalarla adeta boy ölçüşecek duruma geldi. Bu da ürünlerde daha iyisini yapmaya teşvik eden bir etkendir.

 

Corsair Strafe RGB

T

Tasarım

Strafenin tasarımına geçmeden önce ürünü satın aldığımızda kutudan neler çıkıyor bir onlara değinelim. Cihazın kutusundan çıkan RGB bir klavyedeğiştirebilir tuşlar ve bilek dinlenmesi için özel parçası ile bir de garanti kılavuzu bizleri karşılıyor. Dizaynıyla başlayacak olursak klavyenin üzerinde bulunan tuşlar biraz yukarıda diyebiliriz neden böyle tasarlanmış diye sorarsak aydınlatmanın daha gözle görülür bir şekilde dışarıya verilmesi için bu şekilde yapılandırılmıştır. Bilek desteğiyle gelen Strafe, kullanıcılara büyük rahatlık sağlamıştır.

Corsair Strafe RGB

Uzun zaman boyunca bileğiniz aynı mesafede kalabiliyor ve ciddi rahatsızlıklara sebep oluyor. Çok fazla zaman geçmese bile bilek narin ve ağrıyabiliyor buda oyuncuya olumsuz olarak yansıyor. Bilek desteği ile bileğinizi rahat bir şekilde konumlandırıyorsunuz ağrıma sızlama gibi şikayetlerden kurtuluyorsunuz. Ayrıca kolayca takılıp çıkarılabilmektedir parçayı klavyeyi yavaşça ittirmeniz yeterlidir. Çıkartırken de kilidini açarsanız rahatça çıkartırsınız. Eğer klavyeyi yükseltmek isterseniz arka ayakları açmanız yeterli olacaktır onun haricinde kauçuk bir kaplama arka ayaklar kapalıyken klavyenizin kaymamasını sağlayacaktır.

Corsair Strafe RGB

Klavyenin arka kısmında kullanılan yapı çok dayanıklı sayılmaz fakat sert plastikten yapıldığı için uzun yıllar sizi idare edecektir. RGB mechanic klavye dediğimizde çoğu insanın fazla ses çıkartan ama çok kullanışlı bir klavye olduğunu söyler. Çok kullanışlı olduğu doğru fakat Strafe Mx Silent isminden de anlaşılacağı gibi oldukça sessiz bir klavye olma özelliğini taşıyor. O belirgin tuş sesleri artık sizi rahatsız etmeyecek veya yayın yapıyorsanız veya video çekiyorsanız artık videoya tıklama sesleri iletilmeyecek. Oldukça kaliteli bir ürün dizayn eden Corsair kullanıcı için her şeyi düşünmüş diyebiliriz.

Temizlemek için klavyenin içini açmanıza gerek yok istendiğinde kolayca çıkartılabilen tuşlarla yüzeysel bir temizlik yapabilirsiniz. Kutudan çıkan plastik bir anahtarla kolayca çıkarabiliyorsunuz bunun için elinizi kullanmanıza gerek yok tuş çıkarmak için özel alet geliştirilmiştir. Onun dışında kutudan çıkan değiştirilebilir tuşlarda oyuncular için tasarlanmış. WASD tuşlarının yapısı diğer tuşlardan biraz farklı olup oyun oynarken daha rahat olmanızı sağlayacaktır.

Corsair Strafe RGB

Klavyenin sağ üstüne baktığımızda Corsair yazısını görüyoruz onun üstünde ise aydınlatmayı ayarlayabileceğiniz bir tuş bulunmakta ve yanında oyun oynarken yanlışlıkla basmayı engelleyecek olan windows tuşunu kapatma butonu bulunuyor. Klavyenin arkasında bulun USB girişi farklı bir cihazda kullanılmak üzere oraya yapılandırılmıştır. Corsair Strafe RGB MX Silent Mekanik Klavyesinin kablosunu inceleyecek olursak oldukça kalın bir kablo bizleri karşılıyor. Oyuncu ekipmanlarının sağlam olması ve uzun yıllar dayanması için tasarlanır çok fazla kullanılmada zarar görmemeli bu yüzden oldukça sağlam bir kablo bu üründe bizleri karşılıyor.

T

Özellikler

Profesyoneller için tasarlanan Corsair Strafe RGB Mekanik Klavyenin anahtarları(tuşların donanımı) özel olarak tasarlanmıştır. Almanya’da üretilen MX oyun tuşları, dünyada önde gelen mekanik anahtar değiştirme teknolojisine sahiptir. Basınca dayanıklı metal kısımlarındaki yaylar hem yumuşak hissetmenize hemde sağlam durmasını sağlamaktadır. Bu anahtarlar dünyada ilk tam entegre gürültü azaltma teknolojisine sahiptir. Laptop klavyesinde biraz daha fazla ses çıkartıyor düşünün bir mekanik klavyenin bu kadar sessiz çalışabildiğini muazzam bir detay.

 

Corsair Strafe RGB

RGB aydınlatmadan bahsedecek olursak oldukça fazla program ile karşımıza çıkıyor Strafe. Corsair Utility Engine indirdikten sonra kurulumu çok basit bir şekilde tamamlanıyor ve artık istediğiniz gibi renkleri ayarlamaya başlıyorsunuz. Başka bir özelliği ise tuşları atayabilmeniz ve atadığınız tuşları kaydedebilmenizdir. Ne işe yarar kaydetmek derseniz turnuvalara gittiğinizde kendi ayarlarınızı tekrardan yapmıyorsunuz hazır olarak karşınıza çıkıyor. Kesintisiz oyun için konumlandırılmış, dahili USB geçişi, fareniz, USB sürücünüz veya kablosuz kulaklık adaptörünüz için kolay bağlantı sağlar. Klavyenin üst kısmında bulunan kolay erişebileceğiniz multimedya tuşlarıyla oyun oynarken yada yazı yazarken kolayca müzik değiştirebilirsiniz fakat FN tuşuyla birlikte kullanmanız gerekiyor.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo