Darkness Rises İnceleme

Bu incelememizde herkesin merakla beklediği Nexon firmasının Darkness Rises oyununa yakından bakıyoruz. Darkness Rises oyununun taktikleri, sistem gereksinimleri, fiyatı ve daha fazlası inceleme yazımızda.

D

Darkness Rises İnceleme Ve Oynayış

Nexon tarafından tasarlanan Darkness Rises şuanda sadece mobil cihazlar tarafından oynanabilmektedir. ARPG ve MMORG detaylarını harmanlayan ve oldukça güzel bir oyun diyebiliriz. Konsol oyunları kadar ayrıntılı ve detaylı kurgulanan bu oyunu oynarken istediğiniz gibi grafikleri düşürüp yükseltebilirsiniz bu aslında birazda telefonunuza bağlı olan bir şey. Telefonunuzun akıcı bir şekilde oynatacağını düşünüyorsanız full ayarlarda oynamanız oyun zevkinizi iki katına çıkaracaktır.

Darkness Rises
Darkness Rises
image
Darkness Rises
Darkness Rises
image

Nexon Company‘nin kurduğu Dungeon Hunter oyununa benziyor olsa da aslında oyun tarzı oldukça farklıdır. Uzun zaman önce App Store‘da indirmelere açık bir şekilde sunulan bu uygulama kısa bir süre önce de Google Play pazarında da indirilebilir hale gelmiştir ve bu uygulamaların ücretsiz olması bir çok kullanıcının oynamasına olanak sağlamıştır. Oyun 80 MB gibi az bir depolamaya sahiptir fakat oyun içinde yüksek indirmeler yapacağı bölümler de vardır.

Bizden tavsiye az internet yiyor diye mobil veri ile değil wifi ile indirmelisiniz. Oyunun detaylarına yavaş yavaş geçecek olursak dört sınıf karakter bulunuyor oyun içinde. Savaşçı, büyücü, cengaver, suikastçı bulunmaktadır. En çok tercih edilenler arasında olan suikastçidir. Oyun birincisi de suikastçı karakter oynamaktadır. Güçlü bir yapıda olan bu karakterin aslında yeteneğe bağlı olduğunu söyleyelim. Fakat şöyle bir durum var mesela büyücü oynayacaksınız ama erkek karakter olmak istiyorsunuz oyunun kuralında buna izin yoktur tabii ki ilerde gelir mi bilemeyiz ancak şu anlık böle bir durum söz konusu değildir.

Yeteneklerimizi artırmak için oyunu sürekli oynamanız ve mekaniklerine hakim olmanız gerekir. Hangi karakteri seçerseniz seçin orklar, ejderhalar sizin peşinizi bırakmayacaktır. Onları öldürmeden seviye alanlarını yani maceraları tamamlamadan gücünüz artmaz ve olduğunuz yerde sayarsınız. Oyuna ilk başladığınızda size bir öğretici eşlik edecektir. Bu öğretici sayesinde oyunu iyice tanıyıp nasıl kendinizi güçlendireceğiniz hakkında bilgi verecektir ayrıca oyunun çeşitli modlarını sizlere anlatacaktır. Herhangi bir karaktere bağlı kalmıyorsunuz. Bir hesap açtığınızda o hesabın için 4 farklı karakteri oynama şansınız var tabii ki aynı anda değil geçiş yaparak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bir oyunu oynarken oyunu tanıyorsunuz alışıyorsunuz ancak diğer karaktere geçtiğinizde baştan başladığınız için bu öğreticiyi geçemiyorsunuz bu olumsuz taraflarından biri.

Bu oyunda bulunan karakter düzenleme özelliği ile kendinize uygun karakteri saç baş beden istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Oyunda çeşitli modlar olduğunu söylemiştik bunlardan bir tanesi de sonsuzluk kulesidir. Bu modda ise çeşitli katlar mevcut ve zorlaştıkça ödüllerin değeri artmaktadır. Her gün geldiğiniz kata kadar tamamlayabilesiniz. Bir diğer mod ise günlük zindandır burada silah zırh veya aksesuar geliştirmemeye yarayacak taşlar elde ediyorsunuz fakat her gün bir hakkınız bulunuyor. Bir diğer mod ise öyküdür burada öykü tarzında hikayelerle canavarlara karşı kafa tutuyorsunuz fakat bu ölüm en değerli bölümlerden bir tanesidir verdiği ödüller oldukça tatminkardır. Birlik modunda ise ikili zindan ve baskın bulunmaktadır bu görevleri lider olarak tamamladığınız ayrı bir ödül verir fakat lider olarak tamamlamazsanız da ödül alabileceksiniz. Takımla birlikte savaşacağınız ya da tek olup savaşacağınız bölümler vardır ayrıca ligler sayesinde rekabet artmaktadır. Her level atladığınızda yetenekleriniz açılmaktadır ve bu yeteneklere puanlar verip güçlendirme yapabilirsiniz. Bu güçlendirmeler bazen balıkçı sahasında balık adı altında çıkan itemler sayesinde yapmanız da mümkün.

D

Darkness Rises Fiyat ve Sonuç

Sonuç olarak bu oyunu oynamaya başladığınızda sürekli başında duracaksınız sürekleyici tarzıyla adeta kendine bağlamaktadır. Fakat oyun ücretsiz olduğu halde oyun için satın alım gücüyle bazı oyuncuların sizden yetenekli hale geldiğini biliyoruz. Oyun eğlenceli fakat bir zamandan sonra para yatırmadan güçlü kalmanız biraz zor oluyor yinede bizim tavsiye ettiğimiz oyunlar arasında yerini aldı. Diğer oyun incelemelerinden haberdar olmak için takipte kalmayı unutmayın.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo