DJI Mavic Pro Mini Drone İncelemesi

9
8.5 Toplam Puan

1,710.13 TL

En uygun satıcı: gearbest.comgearbest.com
EN İYİ FİYAT
DJI Mavic Pro Mini Drone İncelemesi
DJI Mavic Pro Mini Drone İncelemesi
1,710.13 TL
  • Net kamera açısı
  • Çeşitli özellikler
  • Taşınabilir
  • 90 Fps 1080p

Bu incelememizde DJI Mavic Pro Mini modelini tasarım, teknik özellikler, artılar ve eksileri, fiyatı vb. detayları gözden geçirip oldukça ilgi göre drone’a yakından bakacağız.

Bu incelememizde sizlere DJI Mavic Pro Mini adlı ürünü sizlere tanıtacağız fakat ondan önce küçük bir bilgi vereceğiz. Drone yani insansız hava aracı Türkiye’de de artık çoğu kişide bulunan bir araç haline geldi. Kameralı drone kullanımı oldukça yaygın olan bu cihazı sadece satın almak yetmiyor. 500 gram‘dan fazla ağırlığı olan drone’ların izni olmadan yani kayıt yaptırmadan kullanılması yasaktır. 500 gramın altında olan drone’larda herhangi bir izin almak zorunda değilsiniz fakat uçuş yasağı olan bölgelerde işte hava limanı olsun diğer yasaklı bölgeler olsun oralarda kullanmayınız. 25 kg ve üstünde bir ağırlığı varsa drone’ların saydıklarımıza ek sigorta da yaptırmanız gerekmektedir. Diğer ülkelere nazaran Türkiye’de drone kullanılmasının arkasında kötü niyetli düşünceler olduğu için buna bir zorunluluk getirildi.

T

Tasarım

Mavic Pro Mini diğer drone’ların yanı sıra oldukça şık ve taşınabilir dizaynıyla kullanıcının ilgisini çekiyor. Şık sade bir tasarıma sahip olan Mavic Pro Mini katlandığında adeta bir su şişesi kadar küçülüyor. 3.27 x 7.8 x 3.27 inç boyutlarında oldukça sağlam yapısıyla kullanıcıya güven vermekte. Ormana ya da doğal güzelliği olan bir tabiata mı götüreceksiniz ? Mavic Pro Mini 743 gram ağırlığında olmakla birlikte kendisi için özel tasarlanmış kutusu ile taşırken cihaza herhangi bir hasar gelmemesini sağlıyor. Boyutu küçük fakat işlevi büyük. Sadece bir rengi bulunan Mavic Pro Mini Gri rengi ile karşımıza çıkmakta.

Mavic Pro Mini Drone İnceleme

Cihazın metal tasarımı uzun yıllar bu keyifli aracı sürmenize olanak sağlıyor. Pili ise kolayca çıkarılmakta tek yapmanız gereken pilin her iki tarafındaki düğmeleri bir araya getirip yukarı doğru çekmeniz. Drone’ların ön yüzünde 3 eksenli gimbal’i 12MP, 4K kamera bizleri karşılamakla beraber hemen üstünde bulunan bir çift sensör bulunuyor. Bir çok kullanıcının sevdiği bir diğer tasarım ise ön pervanelerin hemen alt kısmında yer alan LED ışıklar hem şık bir görüntü oluşturuyor hemde Mavic Pro Mini ile ilgili bizlere bilgi veriyor her rengin bir anlamı bulunmaktadır.

T

Teknik Özellikleri

DJI Mavic Pro Mini‘yi diğer drone’lardan ayıran en temel özelliklerden bir tanesi de kendi başına kalkış ve iniş yapabilmesidir. Bu tabii ki sizin tek bir komutunuza bakacak bu da nasıl olacak derseniz mobil uygulamasından arazi ve kalkış düğmelerini kullanacaksınız. Bir çok kullanıcı havadayken cihazı sürmekten keyif alır fakat yere inmesinde oldukça güçlük çekerler. Cihaza herhangi bir zarar vermemek için çok dikkat etmeniz gerekecektir fakat Mavic Pro Mini akıllı donanımı ile bu işlem hatasız tamamlanmakta. Mavic Pro Mini de bulunan diğer özellikler ise şunlardır; Tripod Modu, eve dönüşe dönüş özelliği ve bunun gibi bir çok uçuş moduyla kullanmaktan oldukça keyif alacaksınız.

Küçük fakat hızlı bir cihaz hareketleri oldukça seri yapmakta ve isterseniz Mavic Pro Mini 40 MPH’ye kadar çıkabilmekte. Bununla beraber sizin hoşunuza gidecek bir diğer özellikten de bahsetmeden geçmek istemedik. Bu özellik ile dronenunuz sizi takip etmekte ve otomatik olarak size odaklanmakla beraber Profile özelliği ile yanlarınızdan uçup sanki film setinden alınmış bir kare gibi videonuzu süsleyebilir. 12 MP kameraya sahiptir ayrıca 1080p’de 90 Fps 2K veya 4K video kaydı yapabilmekte.

F

Fiyat Ve Sonuç

Drone piyasasını ele aldığımızda bu kadar fazla özelliği bulunan bir ürünü bu fiyatta bulmak oldukça zor. Meraklılar için fotoğraf ve video kaydı yapmaktan zevk alanlar için kaçırılmayacak bir ürün diyebiliriz. Oldukça akıllı bir cihaz olan Mavic Pro Mini küçük ve şık yapısıyla insanların ilgisini üzerine çekmektedir. Türkiye için tek eksisi 500 gramın üstünde olmasıdır buda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden izninizin olması gerekeceği anlamına gelir. Oldukça gelişmiş bir ürün arıyorsanız ve bütçeniz çok da fazla değilse bu ürün tam size göre diyebiliriz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo