DNS Değiştirme (Kök 3G / Wifi Yok) İnceleme

D

DNS Değiştirme Uygulaması Nedir?

DNS Değiştirme uygulaması son dönemde internette özgürlük çalışmaları sonucunda ortaya çıkmış ihtiyaçlardan biridir. Zira ülkemizde de zaman zaman uygulanan sansür ve yasaklanmalara karşı ideal çözüm yolu şüphesiz dns servisleri olmaktadır. Fakat güvenilir ve hızlı internet kullanım olanağı sunan bir dns servisi bulabilmek zaman zaman oldukça zor olabilmektedir.

Bu nedenle tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de dns servislerinin ortaya çıkması kaçınılmaz olmaktadır. Bu amaca hizmet etmek üzere tasarlanan uygulama dns servisini otomatik ya da manuel olarak değiştirmeniz için uygun alt yapıyı sizlere sunmaktadır. Uygulamayı kullanmak için bir yasaklama ya da bir suç teşkil eden durum söz konusu olmamaktadır. Bu yönü ile bakıldığında herkesin telefonunda bulunması gereken uygulamalar arasında yer alırken tabletler için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. İletişim şirketlerinin bağlantıları ile dns değiştirmek şuan için Root izni olmaksızın imkansızdır. Uygulama da adından da anlaşılacağı gibi bu durumu en başta açıklamıştır.

DNS Değiştirme (Kök 3G / Wifi Yok)
DNS Değiştirme (Kök 3G / Wifi Yok)
image
D

 DNS Değiştirme Uygulaması Hangi Cihaz ve Sistemlerde Çalışır?

DNS Değiştirme uygulaması Android cihazlarda çalışan bir uygulamadır. Henüz iOS market için yayınlanmayan sürümü kısa süre içinde iOS market içinde yayınlanacaktır. Tablet ve mobil Android telefonları hedef alan uygulama bu yönü ile Android kullanıcıları için son derece büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

D

DNS Değiştirme Uygulaması Özellikleri Nelerdir?

DNS Değiştirme uygulaması son güncellemesini 30 eylül tarihinde almış olsa da yapılması muhtemel güncellemeler ile özellikleri artacak bir uygulama. Şuana kadar Android market verilerine göre 50 binden daha fazla indirmeye sahip olan uygulama bu yönü ile bakıldığında kullanıcılarından 4.4 puan almış durumda. Kullanmak için Android 4.0 işletim sistemine sahip bir cihaz gerekmekte.

  • Alan adı sunucu olarak bilinen DNS değişikliği için oldukça ideal bir uygulama olan program vaat ettiği işi fazlası ile yapan bir yapıya sahip.
  • Sadece wifi kullanımları için dns değişikliklerine olanak tanıyor.
  • Dns değişikliği yapılarak kısıtlanmış olan web sitelerine giriş olanağı sağlayan program sayesinde bağlandığınız wifi bağlantıları ile özellikle wikipedia gibi ülkemizde kısıtlanmış sayfalara erişmeniz mümkün olmakta.
  • Otomatik olarak en hızlı ve size en yakın dns sunucusuna bağlanmanızı sağlayan sistem ile internet hızınızda gözle görülür bir hızlanma ortaya çıkmaktadır.
  • Uygulama son derece basit bir ara yüz ile tasarlanmıştır. Bu sayede giriş seviye de uygulama bilgisi olan herkes bu işlemi yapabilmektedir.
  • Root izni yani yönetici izni istemeden çalışan bir uygulamadır. Bu nedenle uzun ve cihazınızı garanti dışı bırakan işlemler yapmanıza gerek kalmayacaktır.
  • Uygulama içinde Google dns ve pek çok popüler dns adresinizi seçmeniz için otomatik bölümler hazırlamıştır.
  • İsteseniz sizin yazmış olduğunuz bir dns sürücüsü adresi ile de kullanmak mümkündür.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo