Duolingo Mobil Uygulama İncelemesi

Dilini bilmediğimiz bir ülkede etrafımızda milyonlarca insan samimi olsa da kendimizi yalnız hissederiz. Duolingo herkesin belirli bir düzeyde İngilizce öğrenmesine olanak sağlıyor. Farklı dilleri artık öğrenmek Duolingo ile daha kolay.

Duolingo'yla Bedava İngilizce
Duolingo'yla Bedava İngilizce
image
Duolingo'yla Bedava İngilizce
Duolingo'yla Bedava İngilizce
image

Günümüzde dil öğrenme uğraşları bir hayli çoğaldı. Mobil cihazların kullanımı gün geçtikçe arttığından dolayı bu tarz uygulamalar çok fazla kullanılmaya başladı. Gerçekten dil öğrenmek isteyen insanlar çeşitli kurslara başvuruyorlar bu İngilizce kurslar para tuzaklarından başka bir şey değildir. Sınava girdiğinizde size 1 seviye belirleyip sürekli en baştan ve temel konuları anlatıp sizden daha fazla süreli daha fazla para almayı hedefliyorlar. Duolingo yeni bir sistem ile karşımıza çıkıyor herkese hitap eden sürekli geliştirmeleri bulunan bir mobil uygulama.

Uygulama kısa bir sürede dil öğretmeyi amaçlanıyor ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşmanızı da sağlamıyor. Ama dilinizi geliştirmede bir çok katkı sunduğu kesin. Uygulama kısa bir sürede çok fazla ilgi gördü. İnsanların çoğu İngilizce bilgisini üst düzey geliştirdiklerini söylüyor fakat bazı kesimde hiçbir işe yaramadığını belirtiyor. Duolingo üreticileri sürekli uygulamadan en üst verimi sağlamak amacıyla çalıştıklarını görebiliriz günlük sadece 30-35 dakika vakit ayırırsanız size büyük bir katkı sağlıyor günlük toplam 3 kalbiniz bulunmakta her hata yaptığınızda bir kalp götürüyor anlamadığınız bir konu varsa tekrar sorup sizin o konuyu anlamadan atlamamanızı sağlıyor.

Grafiklerle zevkli bir hale gelen Duolingo görsel ve işitsel olarak soruları cevaplamanızı sağlıyor. Duolingo mobil uygulaması sadece İngilizce değil birçok dilde gelişmesini sağlıyor. İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve Portekizce bunlardan sadece birkaçı. Uygulama sizi 6 ayda çıkabileceğini maksimum seviyeye kadar ulaşmanızı sağlıyor. Hani bir tabir vardır ya ”derdimi anlatacak kadar biliyorum” cümlesini söylemiz mümkün olacak. Tabi uygulamayı kullananların devamlılık sağlaması gerekiyor.

Duolingo ya sahip olmak çok basit iOS veya Android kullananlar indirip üye olup hemen İngilizce veya diğer dillerde öğrenmeye başlayabilirler. Artık ne oyunlarda ne de yabancı dizi izlediğinizde anlamama sorunu yaşamayacaksınız. Çabukça bıkmayacağınız Duolingo sizi uygulama içerisinde tutmak için birçok keyifli pratiklerle kullanıcıyı sarıp sarmalıyor. İngilizce, dünyada ortak bir dil haline gelmiştir eğer belirli bir seviyede İngilizceye sahipseniz elinizde dünyanın en büyük hazinelerinden birini tutuyorsunuz demektir. Diğer uygulama incelemelerine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo