Eken H9R Aksiyon Kamera İncelemesi

8
7.5 Toplam Puan

84.86 TL

En uygun satıcı: gearbest.comgearbest.com
EN İYİ FİYAT
Eken H9R Aksiyon Kamera İncelemesi
Eken H9R Aksiyon Kamera İncelemesi
84.86 TL
  • Taşınabilir
  • HD kareler
  • Dayanıklı
  • Bol Aksesuarlı

Bu incelememizde Eken H9R modelini tasarım, teknik özellikler, artılar ve eksileri, fiyatı vb. detayları gözden geçirip oldukça ilgi göre kameraya yakından bakacağız.

Aksiyon kameraları normal kameralara kıyasla daha küçük ve anıları kayıt altına alan teknolojik araçlardır. Günümüzde su sporlarına merakı olan ya da bütün sporlarda kullanabilecekler için harika bir ürün. Sadece spor için değil zevk ve tercihleriniz neyse orada kullanabilirsiniz. Hem sağlam hem net görüntü hem de küçük olmasıyla taşınabilirliği üst seviyede bir ürün. Fiyatları dudak uçuklatacak cinsten olmaması insanların ilgisini daha da çekiyor. Günümüzde Vlog çekenlerin sayısı oldukça fazlalaştı gerek Youtube için gerek kendi blogları için kamera karşısına geçen bu kesimi daha da fazla ilgilendiriyor. Bu yazımızda sizlere Eken marka bir aksiyon kamerası olan oldukça kaliteli H9R modelini sizlere tanıtacağız.

T

Tasarım

Her üründe yaptığımız gibi bu üründe de sizlere tasarımından bahsetmeden önce Eken H9R aksiyon kamerasını aldığınızda kutudan sizleri neler karşılayacak ona bir bakalım. Kutunun dış görünümünde pek ilgi çekici dizaynlar olmasa da içinden çıkacak ürün aksesuarlarına şaşıracaksınız. Hızlıca içinden neler çıktığı hakkında sizlere bilgi vermeye başlayalım. Kutudan bir adet su geçirmez kap çıkmakta buda sizlere su altında rahat bir çekim yapmanız için olanak sağlamakta. Başka 2.3G uzaktan kumanda, şarz olması için kablo ve mini tripod da ürünle birlikte gelmekte.

Eken H9R kamera

Hızlı başlangıç kılavuzu, Kask taşıyıcısı ve 1050 mAh piller Eken H9R kutusundan çıkmakta. Görünüşüne geçecek olursak sade bir yapısı olmakla birlikte güç tuşu kameranın hemen yan tarafına konumlandırılmış. Piller ise aksiyon kamerasının üst kısmında yapılandırılmıştır. Micro SD Kart HDMI ve USB bölümü ise sol tarafta bulunuyor. Sağ tarafta ses kısma ve çoğaltma tuşları dizayn edilmiş. Kamerası içe gömmeli olarak değil dışa doğru çıkıntılı olarak tasarlanmıştır.

T

Teknik Özellikleri

Eken H9R oldukça net videolar kayıt edebilmekte. 4k video çeken H9R aksiyon kamerası 25 ile 30 fps arasında oynatmakta. Kamera açısı diğer aksiyon kameralarına kıyasla oldukça geniştir. 170 dereceye kadar açısı bulunmakta ve açı darlığı kesinlikle yaşatmamaktadır. Video formatı ise 1998 yılında Apple tarafından üretilmiş ve geliştirilen MOV‘u kullanmakta. Video hakkında bilgiler verdikten sonra kamerasına değinmeden geçmeyelim. 12 MP kamera lensi bulunmakta ve resimleri HD bir şekilde bize aktarmaktadır.

Ekranı ise LCD olmakla birlikte WİFi desteklemektedir. Tasarım kısmında dediğimiz gibi Eken H9R’de HDMI bulunmakta bu sayede televizyona ya da bilgisayarınıza bağlayabileceksiniz. Micro SD Kart kullanımı ile çektiğiniz fotoğraf ve videoları kolayca bilgisayara aktaracaksınız. Pil kısmına değinecek olursak 1050 mAh (1080p 30 1,5 saat, 4K 25 / 1080p 60 50 dakika) dayanmaktadır. Ayrıca en önemli özelliklerinden bir tanesi de 30 M‘ye kadar su geçirmezlik özelliği vardır.

F

Fiyat Ve Sonuç

Ürünün kutusundan oldukça fazla aksesuar çıkmakta buda bizlere kullanabileceğimiz bir çok alan sunuyor. Aslında tam bir fiyat performans ürünü diyebiliriz bu fiyatta 4K video çeken ve 12 MP özellikli kamerası olan bir ürün bulmak oldukça zor. İnsanların aksiyona veya sporlara merakı gün geçtikçe artmakta ve bu anlarını kayıt altına almak istemektedirler. Aksiyon kameraları kullanıcılar tarafından oldukça ravet görür hale geldi. Bu ürünü incelemede ekibi olarak tavsiye ediyoruz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo