Euro Truck Simulator 2 İnceleme

Euro Truck Simulator 2 İnceleme
Beğeni Sayısı+5
39.00 TL SATIN AL
Beğeni Sayısı+5
39.00 TL SATIN AL

Bu incelememizde herkesin merakla beklediği SCS Software firmasının Euro Truck Simulator 2 oyununa yakından bakıyoruz. Euro Truck Simulator 2 oyununun taktikleri, sistem gereksinimleri, fiyatı ve daha fazlası inceleme yazımızda.

E

Euro Truck Simulator 2 İnceleme Ve Oynayış

Birçok simülasyon oyunlarının belli bir kitlesi vardır ve genelde bu kitle tır ya da otobüs sürmekten zevk alırlar. Bu inceleyeceğimiz ürün ise tır simülasyonu olup birçok bu tipte oyunlarının başında gelir. Euro Truck Simulator ilk serisi çıktığında oldukça ilgi görmüştür. Oyuna bu kadar fazla ilginin olduğunu gören SCS yazılım şirketi oyunun ikinci serisini 2012 yılında piyasaya sürmüştür. Grafik ve optimizasyon açısından oldukça geliştirilmiş olan Euro Truck Simulator 2 “Türkçe Dil” desteği ile birçok kullanıcının vazgeçemediği oyunlar arasında yerini almıştır.

Euro Truck Simulator 2 İnceleme

Oyunun sadece bilgisayarlarda çalışması Xbox ve Playstation severleri üzmüştür, konsol ile oynandığında belki daha keyifli bir hale getirilecek bu cihazda belki de ileri ki günlerde bu platform ekleme karşımıza çıkabilir. Euro Truck Simulator 2 ilk çıktığından bu yana birden çok güncelleme almıştır. Gerekli düzeltmeler veya buglar düzeltilmiş olup ekstra olarak oyununun zevkini iki katına çıkaracak özellikler de getirilmiştir. Oyuna geçmeden önce birkaç detaya daha değinelim. Euro Truck Simulator 2’de gidebileceğiniz, görebileceğiniz birçok ülke bulunmaktadır fakat eklenen ve çıkartılan ülkeler sonucunda 14 ülkeye gidip yük bırakabilirsiniz ya da alabilirsiniz. Yollarda gördüğünüz birçok çeşitli detay bu oyunu yaparken çok uğraşıldığının kanıtıdır.

Euro Truck Simulator 2 İnceleme

Çoğu simülasyon oyununda karşımıza çıkan her 300 metrede ağaçlar direkler aynı olan bir yapı görüyorduk fakat bu oyunda kurgu daha başarılıdır. Oyun hakkında detaylı incelememize devam edecek olursak oyunu steam aracılığıyla satın alıyorsunuz. Fakat bizden size tavsiye her indirimde Euro Truck Simulator 2’de indirime giriyor ve 40 liradan 9,90 TL gibi bir fiyata düşüyor eğer almayı düşünüyorsanız indirimleri beklemenizi tavsiye ederiz. Oyuna ilk başladığınızda sizden yeni bir profil oluşturmanızı istemektedir. Şirketinizin adı, sembolü, kendi adınız ve bir adet profil fotoğrafı seçtikten sonra ilk olarak tek seferlik iş alacaksınız. Kendi arabanızı almadığınız zaman şirketlerin size verdiği araçlarla yükü teslim etmeniz gerekir.

Euro Truck Simulator 2 İnceleme

Eğer yolda benzininiz biterse veya arızalanırsa aracınız bu ücretler sizden değil iş aldığınız şirketten çıkmaktadır. Oyuncuların çoğunluğu bu oyunu sürüş kiti dediğimiz direksiyon pedallar vites gibi ekipmanlarla oynamaktadırlar. Kaliteli bir sürüş kiti almak isterseniz bu cihazlar dolar yüzünden oldukça yüksek fiyatlarda satışa sunuluyor fakat çok da kaliteli olmasına gerek yok derseniz makul fiyatlarda bu sürüş ekipmanlarını bulabilirsiniz. Oyun detaylarını anlatmaya devam edecek olursak 3 levelde banka tarafından size mesaj gelmektedir. Bu mesajda bankadan para çekebileceğinizi belirtir eğer çekip kendi aracınızı alırsanız sizden günlük belirli bir ücret keser ve gün geçtikçe borcunuz kapanır.

Euro Truck Simulator 2 İnceleme

En iyi tırlar 14. ve 16. levelde açılmaktadır. Nasıl hızlı level atlayacağız derseniz yüklerinizi bırakırken en zor park etmeyi yani 90TP olanı seçerseniz size XP daha fazla gelmektedir. Ayrıca her level atladığınızda yeteneklerinize puan vereceksiniz eğer bu puanlamada uzun yola verirseniz dorse başına alacağınız ücret artmaktadır. Tabii ki bu oyunu alanların büyük çoğunluğu online yani multiplayer modunda oynuyor. Gerçek şoförlere karşı sürülen tırlar ile daha zevkli yolculuklar sizleri bekliyor. Gerçeğe yakın olarak tasarlanan online modunda geceleri farlarınızı yakmadığınızda oyundan atılıyorsunuz veya bilerek başkalarını rahatsız ediyorsanız direk banlanıyorsunuz.

Euro Truck Simulator 2 İnceleme

Euro Truck Simulator 2‘yi World Of Trucks moduna bağlarsınız eğer iş olanaklarınız artar ve daha kısa yolu yüksek ücretlere taşıyabilirsiniz. Oyunda bulunan radyo özelliği ile yolculuk yaparken canınız sıkılmıyor. Ayrıca telsiz özelliği ile yolculuğunuzda bir arkadaş bulabilir ve yolculuğu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

E

Euro Truck Simulator 2 Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/7/8
  • İşlemci: Dual core CPU 2.4 GHz
  • Bellek: 2 GB RAM
  • 256 MB’dan fazla grafik kartı GeForce 7600 GT-class ve ya daha üst seviye olmalı
  • Boş Alan: 4 GB HDD kullanılabilir alan
  • DirectX: 10
  • Ses: Direct-X uyumlu ses kartı

Euro Truck Simulator 2 İnceleme

E

Euro Truck Simulator 2 Fiyat ve Sonuç

Sonuç olarak bu oyunu satın aldığınızda keyifli zamanlar geçirmemeniz içten bile değil. Simülasyon oyunlarına ilginiz varsa Euro Truck Simulator 2 tam size göre fakat şöyle bir durum var oyunda online modda bir çok kullanıcı hile yapmaktadır. Sürekli kontrol edilen adminler sayesinde tespit edip banlama yapıyorlar siz siz olun hile kullanmayın. Diğer oyun incelemelerinden haberdar olmak için takipte kalmayı unutmayın.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo