Football Manager 2018 İnceleme

Football Manager 2018 İnceleme
Beğeni Sayısı+2
119.00 TL SATIN AL
Beğeni Sayısı+2
119.00 TL SATIN AL

Bu incelememizde herkesin merakla beklediği Sports Interactive firmasının Football Manager 2018 oyununa yakından bakıyoruz. Football Manager 2018 oyununun taktikleri, sistem gereksinimleri, fiyatı ve daha fazlası inceleme yazımızda.

F

Football Manager 2018 İnceleme Ve Oynayış

Her sene bir yeni oyununu, daha doğrusu serisini devam ettiren Football Manager sevilen simülasyon oyunlarından biri haline geldi. Sports Interactive şirketi her geçen yıl grafikleri ve oyun kurgusunu geliştirmesiyle bu oyunu tercih edenlerin sayısında büyük bir artış ortaya çıktı. Bundan önceki maç simülasyonunda 3D grafiklere yer vermeyen firma 2018 sürümünde yer vermiştir. Seyir zevki yüksek maçlar oynanmasını sağlayan bu yenilik oldukça güzel bir hava kattığını söyleyelim. FM 2018 PC, MAC ve Linux olmak üzere bu platformlarda bulunan ve sistem gereksinimleri üst düzey olmayan bir oyundur yani bilgisayarınızın düzeyi normal bir seviyede ise rahatça oynamanız mümkündür.

Oyunun aslında birçok farklı öğrenebilecek noktası vardır. İlk başta profil oluşturarak başladığınız bu serüvende isterseniz webcam’den veya fotoğraf yükleyerek menajerinizin yüzünü sizin yüzünüz yapabilirsiniz. Oynaması oldukça zevkli olan bu oyunda ırk seçtikten sonra ve hangi liglerin olmasını isterseniz seçiyorsunuz ve ardından menajerliğe ilk adımı atıyorsunuz tabii ki ne kadar çok lig olursa o kadar yavaş yüklenme gibi bir durum söz konusudur. Seçtiğiniz takımda kadro taktiklerini yapmanız sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Penaltılar ya da kornerler gibi bu görevlere atamalar yapmazsanız maç esnasında herhangi biri bu işi yapabilir ve faydalanamazsınız o pozisyondan.

Football Manager 2018 İnceleme

Takımınızın uyumlu olmasına dikkat tabii ki bunu hemen anlayamazsınız maçlar yapıldıkça bunu sizin anlamanız gerekir o oyuncunun o pozisyonda ne kadar verimli olduğuna dair planlama çıkarmanız size başarıların kapılarını açacak anahtarlardan bir tanesidir. Yönetimle aranızı iyi tutmanız gerekiyor aksi takdirde takımdan kovulma şansınız bile vardır. Yönetimle aranızı iyi tutarsanız ki bu maç kazandıkça kendiliğinden olan bir şeydir, bu sayede çeşitli ayarlı binalar sağlık merkezi gibi yaptırabilir ayrıca transfer konusunda bütçe isteyebilirsiniz. Sezon başlamadan size bu yolun sonunda neler yapacağınıza dair bir sözleşme yaptıracaklardır böylelikle dediğiniz düşünceyi başaramazsanız sizin için pek de iyi olacağı söylenemez.

Oyun için pek çok görev mevcuttur bu görevlere atamalar yapabilir maç esnasında ise müdahale etme gibi bir olanağınız bulunmaktadır. Tabii ki hepsini ben mi yapacağım diye çoğu kullanıcıda oluşan düşünce asistana devretme görevi ile son buluyor. Bütün yetkilerinizi değil hangi yetkilerinizi devretmek isterseniz onları devredebilirsiniz. Takım konuşmalarını, maç sonu konuşmaların ya da medya için soru cevaplamalarını asistana verdiğiniz takdirde uğraşmazsınız fakat medyada çıkan iddialar sizin korktuğunuz yönde olabilir buna açık olmanız gerekir. Maçlar kazandıkça oyuncularınızdan tutun taraftarlara kadar mutluluk yayılmaktadır ve takımın enerjisi yükselmektedir. Çok iyi bir takımda olursanız olun her taktik bütün takımlara işlemez bunu unutmayın.

F

Football Manager 2018 Fiyat ve Sonuç

Sonuç olarak bu oyunu oynamaya almak isterseniz fiyatı pahalı olmasıyla çoğu almak isteyen oyuncuları mutsuz etmiştir. Bu oyunu öğrendiğinizde zevk alamaya başlayacaksınız ve saatlerce başından kalkamayacaksınız. Sürükleyici bir oyun olan Football Manager 2018‘i Twitch platformunda oynayan eski Fenerbahçeli Serhat Akın ile birçok taraftar tanıdı. Gün geçtikçe kullanıcı sayısı artan bu oyunu siz de oynamak ister miydiniz? Diğer oyun incelemelerinden haberdar olmak için takipte kalmayı unutmayın.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo