Bu incelememizde HyperX Cloud 2’nin modelini tasarım, teknik özellikler, artılar ve eksileri, oyundaki performansı, fiyatı ve birçok detayları gözden geçirip oyuncuların merakla beklediği kulaklığa yakından bakacağız.

Kingston firması oyuncular için düşünmeye ve daha gelişmiş kulaklıklar üretmeye devam ediyor. Geçen yıl HyperX Cloud ile gerek yayıncılar olsun gerek oyuncular açısından büyük ilgi görmüştür. Bu incelememizde ses kalitesi, tasarımı, kutu içeriği ile büyük beğeni toplamış Kingston HyperX Cloud 2′yi ince detaylarına kadar inceleyeceğiz. Kullanıcıların beklentileri müzik yada oyun içinde ayak sesi duyma nereden geldiğini anlama gibi istekleri oluyor. Geçtiğimiz üründe bu beklentiler karşılansa da oyun içinde ses kasma olayı HyperX Cloud 2 modelinde yoktu. Haliyle Steelseries yada Logitech modellerine yöneldiler. Kingston firması bu eksikliği fark etti ve daha çok ihtiyaçları karşılayacak beklentileri tatmin edebilecek bir kulaklık çıkarmak için tasarılara başladılar ki ortaya hem teknik özellikler olsun hemde görsel açıdan harika bir ürün yaptılar.

Kutunun içeriği ile başlayacak olursak kutumuz bize şık bir görüntü veriyor grafik tasarımlarıyla olsun gerek ilk kapağı açtığımızda hoş geldiniz yazısı karşımıza çıkması olsun gayet güzel düşünülmüş detaylar. İçerisinde neler var dersek tasarımıyla dikkatleri üzerine toplayan kulaklık, harici ses kartı, taşıma çantası, uzatma kabloları, 2 tane kulaklık süngeri ve mikrofon içinden çıkıyor. Mikrofon kişinin zevkine göre kulaklığa takılıp çıkarılması iyi düşünülmüş bir özellik fakat biraz çıkıntılı yapısı olması başka bir cihazda kullanılmasına engel oluyor. Bu mikrofonu değerlendirecekler sadece Hyper X cloud 2 kulaklığında aktif bir şekilde kullanabilir.

Kingston HyperX Cloud 2

HyperX Cloud 2 Muhteşem Tasarım

Göz kamaştıran tasarım ile HyperX Cloud 2, pazardaki büyük oyuncu kulaklıklarına göre daha normal seviyede sayılabilecek boyutta. Hyperx Cloud modelinde olduğu gibi Kingston firması HyperX Cloud 2’de deri kaplamasını kullanmış. Aynı zamanda alüminyum bir yapıya sahip. Kulaklığı kutusundan çıkardığınız zaman sağlam bir iskelete ve dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu fark ediyorsunuz fakat kulaklığımızın ağırlığı 350 gram olmasına rağmen ergonomik ve rahat bir şekilde tasarlandığı için pek fark etmiyorsunuz. Hyperx Cloud 2 oyuncu kulaklığımız da Memory Foam denilen kulağınızın çevrenizin şeklini alan bir köpük hem üst kısımda hemde kulaklık da kullanılmıştır.

Bu köpük sadece kulaklıklar da değil çeşitli yerlerde kullanılan güzel düşünülmüş bir ürün. Kendi kafa boyutunuza göre kulaklığı genişletebiliyorsunuz. Kingston diğer markalara göre kullanıcıyı biraz daha düşünüyor diyebiliriz çünkü HyperX Cloud modelinde olduğu gibi bu üründe de kulaklık kafaya tam oturuyor hemde kulaklığın hafif yapısından dolayı bir yük hissetmiyorsunuz başınızda. Kulaklıkların bağlantı noktalarına bakacak olursak kablosu örgülü oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kafanızı ne çok sıkıyor ne de başınızdan kolayca çıkıyor. HyperX Cloud 2 adeta müzik severler ve profesyonel oyuncular için tasarlanmış diyebiliriz.

Profesyonel e-sporcu olan Ferit “wtcN” Karakaya da HyperX Cloud II’yi tercih ediyor daha bir sürü yayıncı da zamanında kullanmıştır. Örnek verecek olursak Cantuğ “Unlost” Özsoy vb. yayıncılar da tercih etmişlerdir. Kulaklık uzun kullanımı da başarılı bir not almıştır. Hem bilgisayarınızda hem konsolunuz da hemde yolculuk yaparken zevkle takabileceğiz HyperX Cloud 2, başarılı ses seviyesi ile de beklentileri karşılayacak yapıda. Bassları oldukça sağlam vermesi ile Dupstep veya remixlere en uç noktada varabilirsiniz, diğer ses efektlerini de birbirine karıştırmadan net bir şekilde iletmesi ile takdirimizi kazandı. PC, Xbox One, Xbox One S, PS4, PS4 Pro, Mac, Mobile ve VR ile uyumlu olarak karşımıza çıkıyor.

Kingston HyperX Cloud 2

Ses kalitesi için teknik özellikler büyük önem arz ediyor 53mm büyüklüğündeki Neodim (yüksek çap da hoparlörde kulaklıklar da kullanılan mıknatıs) sürücüler yani 53mm lik bir hoparlör Cloud 2’de mevcut. Buda uzun ömürlü olmasını sağlıyor. 15Hz-25.000Hz frekans aralığında olan kulaklığımız da ses deki bozulma oranını minimum seviyeye kadar çekmişlerdir. Hyperx kulaklık mikrofonunun birçok kulaklıktan daha iyi bir kaliteye sahip olduğu ortada. Yaklaşık 20 dB kadar ortam gürültüsü bastırma özelliğine sahip. 3,5 mm mini Stereo jak girişi bulunan HyperX Cloud II, 1m + 2m kablo uzunluğu da yanında ekleyebileceklerimiz arasında. Aktif gürültü engelleme özelliğinin olmaması kulaklığın nadir olarak nitelendirebileceğimiz eksileri arasındadır. USB ses kontrol kutusu üzerinden 7.1 çevresel ses desteği sayesinde oyun oynarken veya müzik dinlerken ses seviyesini ayarlayabilmemize olanak sağlıyor. Kingston HyperX Cloud 2 modeli fiyat bakımında çok ucuz diyemeyiz. Fakat verdiğiniz paranın hakkını verecektir. Diğer kulaklık incelemelerimize sitemizden bakabilirsiniz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo