İnternet Download Manager İnceleme

İnternet Download Manager İnceleme
Beğeni Sayısı+23
Beğeni Sayısı+23

İnternet Download Manager programını artıları, eksileri, özellikleri ve kullanımı hakkında kısa bir inceleme yazısı yazdık. Çalışma prensibi ve gerçekliği hala bir tartışma konusu olan İnternet Dowload Manager sessiz sedasız yürüyüşüne devam ediyor. Pazarda edindiği kullanım oranına bakıldığında bu alanda stabil internet tarayıcılarından hatta piyasanın %80 eline tutan Google Chrome’dan çok daha yüksek bir kullanım oranına sahip. Çünkü uygulama her türlü internet tarayıcısı ile stabil çalışıyor. Ayrıca mobil sürümleri de çıkmış durumda.

ID

İnternet Download Manager Nedir?

İnternetten veri indirmek internet hızı ile doğru orantılı olarak değişen bir süre. Bu sürenin yükselmesi teorik olarak imkansız. Yani yerel şebeke 16 mb hız sınıyorsa hiçbir program bu gerçeği değiştirip 30 mb hızında indirme olanağı sunamaz. Fakat kaynak arama süreleri düşünüldüğünde ve verinin alındığı upload servisi verileri göz önünde bulundurulduğunda hızda belirgin bir azalma mümkün olabilmektedir.
Bu sorunlara karşı ilk akla gelen çözüm torrent siteleri olsa da benzer mantıkla çalışan internet dowload manager torrent linki ya da benzer bir gereksinim duymadan direkt indirmeye olanak sağlar. Ayrıca videolar ses dosyaları içinde indirme bağlantılarının anlık olarak ortaya çıkması sayesinde kullanıcı özel işlemler yapmadan kısa süre içinde istediği hemen hemen her içeriği yüksek hızda indirmiş olur. Burada yüksek hızda indirme sorusunu cevaplayan yön programın birden çok fazla kaynağa odaklanması ve indirme sağlaması yönü ile anlaşılır olmaktadır.

idm

ID

İnternet Dowload Manager Nasıl Kurulur?

Programı ve uygulamayı internet üzerinde ya da google playstore üzerinde arayarak bulmak mümkündür. Fakat indirilecek adres çok dikkatli seçilmelidir. Uygulamanın popüler olması virüs tehlikesini de beraberinde getirebilmektedir. Uygulama bilgisayarda sadece indirme yönergelerini takip edilerek kurulabilir. Fakat Android versiyonlarda sadece Playstore’dan yükleme talimatını vermek yeterli olacaktır. Sistem kendi kurulumu gerçekleştirecektir.

ID

İnternet Dowload Manager Nasıl Kullanılır?

İnternet Dowload Manager kullanmak için özel bir çaba gerekmemektedir. Yükleme yönelgelerini takip ederek uygulamayı yükleyen herkes için otomatik eşleşmeleri ve eklenti yüklenmesini program kendi başına halledecektir. Burada sadece yükleme sonrası internet tarayıcısının kapatılıp açılması seçeneği sorulduğunda evet olarak yanıtlamak eklentinin yüklenmesi ve kullanmaya başlamak için yeterli olacaktır. Diğer yazılım incelemelerimize sitemizden bakabilirsiniz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo