iPhone XS Max İnceleme

Beğeni Sayısı+2

8,399.00 TL

En uygun satıcı: hepsiburada.comhepsiburada.com
EN İYİ FİYAT

Son günlerde adından sıkça bahsettiği iPhone XS Max modelinin özellikleri, artıları, eksileri, fiyatı ve tasarımı olmak üzere birçok detayı bu incelememizde.

Türkiye şartlarında akıllı telefon piyasasında en çok tercih edilen markalardan bir tanesi olan Apple şirketinin ürettiği iPhone XS Max cihazının genel özelliklerine ve merak edilen birçok detayına yakından bakacağız. Köklü bir kuruluş olan bu firma 1976’da kurulmuş olup bu zamanlara kadar kendini geliştirerek gelmiştir. Diğer telefon firmalarına oranla daha farklı bir kitlesi bulunan bu şirketin kullanıcılarının çoğunluğu ömür boyu sadece iPhone kullanmaktadırlar. Arayüz olarak oldukça güzel ve sıra dışı bir yapısı bulunduğunu belirtmek gerekir. Son yıllarda gerileme yaşansa da kuruculardan olan Steve Jobs daima satılacak kaliteli ürünler üreteceklerinin mesajını vermişti. Bugün bu telefonu sizlere detaylı bir şekilde inceleyip bu fiyata alınır mı buna karar vereceğiz.

ARTILARI:

 • Yüz kimliği geliştirilmiş
 • Güçlü teknik donanımı
 • Net ve canlı fotoğraflar
 • Dayanıklı tasarım

EKSİLERİ:

 • Hızlı şarj bataryası yok
 • Fiyat

I

iPhone XS Max Tasarımsal İnceleme

iPhone XS Max cihazının eşsiz tasarımından bahsetmeden önce kullanıcılar tarafında oldukça merak edilen kutu açılımını sizlere tanıtalım. Artık kutusundan alışık olduğumuz klasik beyaz renkte bir kutuyla karşımıza çıkmaktadır. Kutu açılımı oldukça güzel tasarlanmış olup geri bıraktığınızda sanki süspansiyon varmış gibi hissediyorsunuz. Kutuyu açtığımızda ilk olarak karşımıza iPhone XS Max çıkmaktadır bunun haricinde eskiden çıkmakta olan fakat şimdi yer almayan dönüştürücü olumsuz olarak karşılanmıştır. Kulaklıkla müzik dinleyenleri oldukça etkileyeceğe benziyor diyebiliriz. Bir başka olumsuz durum ise iPhone XS Max’in hızlı şarjı desteklemesi fakat kutuyla gelen adaptörün hızlı şarjı desteklememesi hoşnutsuz karşılandı. Pek fazla aksesuar bulunmamakla birlikte kutumuzun içeriği bu şekildedir.

Apple iPhone XS Max incelemede

Bu üst seviye amiral gemisinin tasarım detaylarından bahsedecek olursak ağırlığıyla anlatmaya başlayalım. Cihazın bünyesinde bulunan teknik donanımı nedeniyle oldukça ağır bir telefon bizleri bekliyor. 190 gram ve üstü bildiğiniz üzere ağır olarak kabul edilmektedir bunu düşünürsek bu cihazın 208 gram olması el problemi olan kullanıcıları rahatsız edebilmektedir. Ağırlık konusu çoğu insan için önemli olarak görülmese de gün içinde çok fazla telefonla uğraşan kullanıcıların uzun kullanımda ellerinde sağlık sorunlarının bile çıkabileceği söylenmektedir. Onun dışında geniş bir ekrana sahip olan iPhone XS Max‘in renk seçenekleri altın, gümüş ve siyahtan oluşmaktadır. Tasarımda farklı bir renk kullanan Apple oldukça beğeni toplamış ve bu rengin tercih edilme oranı yükselmiştir. Kapak malzemesinin camdan yapılması parmak izi tutması için kötü bir tasarım fakat görünüş için muazzam olabilmektedir. Cihazın genelinde kullanılan malzeme çoğu cihazda gördüğümüz metal yerine paslanmaz çeliktir buda telefonu daha uzun ömürlü yapan detaylar arasındadır.

Apple iPhone XS Max phone

I

iPhone XS Max Ekran

Tasarım detaylarına ek olarak ekran özelliklerinden sizlere bahsedecek olursak 6.5 inç ile geniş bir ekrana sahip olduğunu belirtmek ile başlayalım. 1242×2688 (FHD+) Pixel ekran çözünürlüğü sunmakta detaylı ve net piksellerin ekranda gösterilmesi oldukça önemlidir. 458 PPI değeri bu seviyede bir telefon için düşük olarak görülen özellikler arasındadır. Parmak izi tutmama özelliği sunan Oleophobic Coating teknolojisi ile günlük hayatta sürekli silmek ile uğraşmayacaksınız. Çentikli ekran modasına Apple bu cihazda yer vermiş olup birden fazla dokunmayı da etkin kılmıştır. Onun haricinde ise 16 milyon renk bulunan bu cihazın ekran gövde oranı ise %83 olarak saptanmıştır.

Apple iPhone XS Max inceleme

I

iPhone XS Max Teknik Özellikleri

Apple bu cihazda kullandığı son yonga seti olan Apple A12 Bionic’i sadece XS Max’de değil XR ve XS cihazlarında da kullanmıştır. Güçlü bir ana kart yönetici olan bu sistem veri dolaşımındaki düzenlemeyi yapmaktadır. Ana işlemci tarafında ise Dual-Core 2.5 GHz Vortex tercih edilmiş olup cihazın hızı işlevi bu sistem üzerinden yönetilmektedir. 8 çekirdek görmeyi beklerken CPU çekirdeğinin 6 çekirdek olması bekleneni vermedi. Grafik işlemcisi tarafında ise yine Apple sadece son dönem telefonlarında tercih ettiği Apple G11P MP4 modelini kullanmıştır. Antutu puanı 353.000 ile anlaşılacağı üzere oldukça güçlü bir sisteme sahip olan bu cihazda yapamayacağınız şeyler çok azdır. 4 GB RAM ile gelen iPhone XS Max’de hafıza kartı desteği bulunmamakta olup dahili depolama seçenekleri ise 64, 256 ve 512GB’tan oluştuğunu belirtelim.

Apple iPhone XS Max

I

iPhone XS Max Kamera ve Batarya

iPhone XS Max’in merakla beklenen kamera performansına değinecek olursak ilk çözünürlüğünden söz edelim. Bu cihaz ana kamera çözünürlüğü 12 MP değerindedir. Size göre bu fiyatta bir telefonun daha yüksek bir çözünürlüğe sahip olması gerektiğini düşünüyorsunuz fakat bu değer size düşük gibi gelse bile içinde yer alan sensörü sayesinde başarılı net ve canlı fotoğraflar elde edebilmektedir. Ayrıca video severler için önemli bir nokta olan optik görüntü sabitleyici, kayıt esnasında titremelere karşı minimum değerde titreme algılanması için tasarlandı. Günümüz amiral gemilerinde sıkça gördüğümüz Phase Detect Auto-Focus (PDAF) yani profesyonel kameralarda olan ve hızlı odaklamayı sağlayan bu özellik sayesinde bir süre odaklansın diye artık beklemeyeceksiniz.

Apple iPhone XS Max review

Bokeh efektli portre modu oldukça geliştirilmiş olup yapay zeka sayesinde kullanıcıyı ön plana çıkarmaktadır. Onun dışında canlı fotoğraflar, yüz algılama, sesli komut vb. özellikler kamerada konumlandırılmıştır. Ana kamera diyafram açıklığı F1.8 gibi düşük bir değer de karşımıza çıkması fotoğraf çekimlerinde daha net fotoğraflar elde etmemizde yardımcı olmaktadır. Bir başka olumlu özelliği ise 2160p (Ultra HD) 4K videoları 60 fps değerinde akıcı bir şekilde kayıt altına alabilmektedir. İkinci arkam kamera ise 12 MP değerinde olup diyafram açıklığı F2.4 olarak yapılandırılmıştır. Ön kamera 7 MP çözünürlüğünde karşımıza çıkarken günlük çekimlerde normal bir performans sunmakta olup yine portre modu ön kamerada da konumlandırılmıştır. Batarya kapasitesi bu kadar donanımlı bir cihaz için günlük ihtiyacı karşılayacak oranda tasarlanmıştır. 3174 mAh kapasiteye sahip olan bu cihaz kablosuz şarjı desteklemekle birlikte hızlı şarjla 30 dakikada %50 dolum yapabilmektedir.

Apple iPhone XS Max incele

I

iPhone XS Max Fiyat ve Yorum

Sonuç olarak bu cihaza bu kadar para verilip verilmeyeceğini değerlendirecek olursak günümüz kurunda kullanıcının cebini yakacak bir değerde karşımıza çıkması normal bütçeli kullanıcıları zorlamaktadır. Suya ve toza karşı sertifikası bulunan XS Max cihazında parmak izi okuyucu ve bildirim ışığı yer almamaktadır. Bu kimi insanlar için olumsuz olarak görülse de yüz okuma teknolojisinin geliştirilmesiyle artık güvenlik üst kademeye çıkartılmıştır. 2018 yılının eylül ayında satışa sunulan bu akıllı telefonun sık tercih edilenler arasında olmasının nedeni tasarımındaki eşsiz detaylar ve teknik donanımının güçlü olmasıdır.

EKRAN

Ekran Boyutu
6.5 İnç
Ekran Çözünürlüğü
1242x2688 (FHD+) Pixel
Ekran Teknolojisi
OLED
Ekran Dayanıklılığı
~
Ekran / Gövde Oranı
83.39 %

BATARYA

Batarya Kapasitesi
3174 mAh
Değişir Batarya

KAMERA

Arka Kamera Çözünürlüğü
12 MP
Ön Kamera Çözünürlüğü
7 MP
Video Kayıt Çözünürlüğü
2160p (Ultra HD) 4K
Video FPS Değeri
60 FPS

PERFORMANS

İşletim Sistemi
iOS
Ana İşlemci (CPU)
Dual-Core 2.5 GHz Vortex
CPU Frekansı
2.5 GHz
CPU Çekirdeği
6 Çekirdek
Bellek (RAM)
4 GB
AnTuTu Puanı
353.200 Puan

ÖZELLİKLER

Hafıza Kartı Desteği
4.5G Desteği
Parmak izi Okuyucu
Suya Dayanıklılık
Toza Dayanıklılık
9 Toplam Puan
İnceleme Puanı

iPhone XS Max modelinin tasarım, ekran, kamera ve bataryayı incelediğimizde vereceğimiz puan şu şekildedir.

Tasarım
9
Fiyat
7.5
Teknik özellikler
9
Performans
9
Batarya
8
ARTILARI
 • Yüz kimliği geliştirilmiş
 • Güçlü teknik donanımı
 • Net ve canlı fotoğraflar
 • Dayanıklı tasarım
EKSİLERİ
 • Hızlı şarj bataryası yok
 • Fiyat
Mağaza Oyu: Be the first one!
Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo