Japonismes İnceleme

Günümüzde çıkan her uygulamada modası geçtiğinde unutulup gidiyor fakat sadece fotoğraf uygulamaları kullanıcıların sıklıkla kullandığı uygulamalar arasında yerini alıyor. Fotoğraf düzenleme uygulamalarından daha çok bir görseli farklı modlarda görmek kullanıcının ilgisini daha çok çekmektedir. Zamanında yapılmış gibi düşüneceksiniz fakat bugün inceleyeceğimiz uygulama sanılanın aksine kullanıcının yüzünü değil resimleri yani daha çok doğa resmi veya aklınıza gelebilecek her şeyi bir sanat eserine dönüştürmeye yaramaktadır. Japonismes adında piyasaya giren bu uygulama daha yeni olmasına rağmen hızlı duyulmaya başlandığını belirtmekle birlikte sık tercih edilenler arasında yerini alacağa benziyor.

Japonismes - AI Fotoğraf Sanatı ve Ukiyo-e
Japonismes - AI Fotoğraf Sanatı ve Ukiyo-e
image

Farklı bir konsept ile karşımıza çıkan Japonismes’in en güzel özelliklerinden bir tanesi de Japon kültürünü kullanıcılarıyla buluşturmasıdır. Teknolojinin gelişmesiyle artık yapay zeka insan aklından farksız çalışmakla birlikte programlama sayesinde istediğiniz görevi üstlenmektedir. Burada da gördüğümüz gibi yapay zeka fotoğraf sanatı sayesinde sanata ilginiz artacak hatta bir sergiye bile gideceksiniz. Bu uygulamanın içeriğinde bahsettiğimiz gibi kullanıcıların yüzleri değil daha çok sanata dönüşecek resimler elde edersiniz ve bu resimleri Japon Sanatı olan Ukiyo-e ve Al sanatı ile deneyimleyeceksiniz. Bu sanat türü 1600’lü yıllardan bu yana aktif bir şekilde sürmekte olup bu sanatı tek bir tuşla oluşturmak artık çok kolay.
J

Japonismes – AI Fotoğraf Sanatı ve Ukiyo-e

Japonismes uygulamasına erişim sağlamak oldukça kolay olup şuan sadece Google Play Store’de ücretsiz bir şekilde bulunmaktadır fakat ilerleyen zamanlarda Apple Store gibi platformlarda göreceğimizi düşünüyoruz. Diğer uygulamalara kıyasla daha az mb ile daha çok iş başardığını belirtelim. Yaklaşık 40 MB gibi bir indirme kapasitesi bulunmaktadır ve şuan erken erişim olduğu için uygulamayı indirip değerlendirmeniz başka kullanıcıların da keşfetmesini sağlayacaktır. Uygulamanın kullanımı oldukça basit olup sadece galeriden seçtiğiniz resimleri yapay zeka ile düzenlemiyorsunuz bu uygulama üzerinden de fotoğraf çekip hızlı bir şekilde bu sanatın içine dahil olmak mümkün.

Japonismes uygulamasını her yerde kullanabileceksiniz örneğin, uçakta ya da herhangi bir istasyonun olmadığı doğada veya aklınıza gelebilecek her yerde neden mi? Çünkü Japonismes internet uygulaması değildir. İnternet olmadan da çalışmasını yürütebildiği gibi galerinize kaydetmeye de olanak sağlar. Birçok resim düzenleyicisinde yer alan sorun ise orjinal fotoğrafları kırmak zorunda kalmamız. Artık böyle bir sıkıntı çekmeyecek olup hiçbir fotoğrafı kırpmadan bu sanatla buluşturabileceğiz. Galeriden seçtiğiniz fotoğrafları istediğiniz efekte dönüştürebilir bunu sosyal platformlarda paylaşarak beğeni toplayabilirsiniz.

Genel olarak değerlendirdiğimizde tabii ki olumlu yanları kadar olmasada olumsuz yanları bulunuyor. Erken erişimde olduğu için daha birçok güncelleme gelecek ve geliştirmeler gitgide artacak bazı sorunlar ortadan kaldırılacaktır. Ücretsiz bir uygulama olan Japonismes oldukça keyifli ve kullanması da kolaydır. Birden çok efekt ile kullanıcıların ilgisini çeken bu uygulama yapay zekanın ne kadar başarılı bir performans çıkardığının bir göstergesi niteliğindedir.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo