JivoChat Canlı Destek Hizmeti İnceleme

JivoChat Canlı Destek Hizmeti İnceleme
Beğeni Sayısı+28
Beğeni Sayısı+28

Günümüzde E-Ticaret sitelerinin müşterileri için daha iyi bir hizmet verebilmek için canlı destek sistemi kullanmak zorunda kalıyor. JivoChat, burada devreye giriyor ve bir E-Ticaret siteniz var ise gözle görülür derece satışlarınızın arttığını görebilirsiniz. JivoChat canlı destek hizmetini yakından inceleyelim.

JivoChat ana hizmet verdiği alanlardan biri canlı yardım servisi. Son yılların en büyük sorunlarından birine dönüşmüş olan canlı yardım servisi sayesinde pek çok müşteri hizmetleri sistemi telefon ile yanıt vermekten çok daha maliyetsiz bir şekilde müşterilerine canlı yanıt sistemi ile cevap üretebilmesi mümkün. Bu yönü ile bakıldığında kısa zaman sonra hemen hemen her internet sitesinde yer alacak olan canlı yanıt sistemlerinin sitelere entegre edilmiş olması çok büyük önem taşıyor.

jivochat canlı destek
Söz konusu hizmeti sunan JivoChat firması sahip olduğu web sitesi üzerinde stabil fakat son derece başarılı bir şekilde çalışan bir canlı yardım servisine saniyeler içinde bağlanan canlı yardım sistemi son derece hızlı. Fakat bu sizin uygulamak istediğiniz sitenizde de aynı kaliteyi alacağınız anlamına gelmiyor. Çünkü JivoChat sitesi sahip olduğu alt yapı ile bu kaliteyi sunuyor. Bu alanda çalışan canlı yardım operatörleri eğitimli ve yabancı dili akıcı olarak konuşabiliyor. Sahip olduğunuz alt yapının da bu kaliteyi vermesi için benzer yetenekli çalışanlara ihtiyacınız olduğu gözden kaçırmamanız gereken bir ayrıntı.

jivochat canlı destek

E

E-Ticaret Sitenizin Satışlarını Arttırın

Özellikle ticaret siteleri için canlı yardım servisleri çok büyük önem taşıyor. Fiziki mağazalardan daha büyük bir potansiyele erişmiş olan e-ticaret sitelerinde inanılmaz sayıda ürün içinden müşterilerin soracağı en ilginç ve sıra dışı sorulara dahi bu tarz bir alt yapıya sahip olarak başarılı cevaplar ile çıkabilmeniz mümkün. Ayrıca canlı yardım servisleri daima kısa süreli bekleme olanakları ile müşterilerin sorularına en kaliteli cevapları üretebilmek için ideal ortamlar. Telefon ile yapılan görüşmelerin aksine arayan ve cevaplayan için doğru soruları sorma ve cevaplama ortamı sağlanmış oluyor.
Hayatımıza Facebook Messenger ile giren sayfa içi canlı sohbet bölümü ile birebir aynı pratik ve serilik ile çalışan yardım bölümüne isterseniz Facebook Messenger ile bağlanmanız da mümkün. Ayrıca servisten aldığınız kaliteyi ölçmenize olanak sağlayan like-Dislike sembolleri hemen yazım kutucuğunun üzerinde yer alıyor. Bu sayede hem canlı yardım servisinizin kalitesini hem de çalışanlarınızın bu alanda sunduğu bilgilerin ikna edilebilirliği istatistiki veriler olarak sizlere sunuluyor.

jivochat canlı destek
Tek düze kurulu soğuk canlı yardım panellerinin aksine renkli yapısı ile mesajların daha anlaşılır ve güçlü görünmesi için iki farklı renkte hazırlanabilen mesajlar yazdıklarınız ve aldığınız cevapların birbirine karışmaması için ideal bir ortam sunuyor. Ayrıca hayatımızın her alanında yer alan emojiler söz konusu yardım panelleri tarafından destekleniyor. Kendi denemelerimizde yaptığımız gönderimler ve gelen emojiler sorunsuz iletiliyor. Bu yönü ile sistemin arka planında gerçekten kalitenin yer aldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Sohbet penceresi boyutlandırılabilir biz özelliğe sahip sürükleme yöntemi ile pencereyi büyütmek mümkün.

J

JivoChat Özellikleri

Yaptığımız incelemeler vaat edilen özellikleri karşılayan cinsten. Çünkü mobil arayüz ve tablet cihazlar ile siteye bağlandığımız da yine aynı canlı yardım panel kalitesini ve kullanımını test ettik. Yardım panelini siteye ekleyenlerin muhtemelen Html5 desteklemeyen cihazlarda sorun yaşaması muhtemel olacaktır. Çünkü anlık çalışmaların desteklenebilmesi için her şeyden önce güçlü bir cihaz ve işlemci büyük önem taşımaktadır. Söz konusu yardım paneli 5 ila 7 yıl öncesinde üretilen akıllı cihazların giriş seviye modellerinde biraz sorunlu da olsa bağlantı sağlıyor. Bu sistemin değil tamamen cihazların yeteneklerinin kısıtlı olması ile doğru orantılı bir durum. Fakat söz konusu sorun cihazlar ile ilgili olduğu için JivoChat bu nokta da sorumlu ilan etmek yanlış olacaktır. Zira 2G hızı sunan bir cihaz ile internet hızı yavaş şikayeti ile mobil operatörlere dava açmak gibi bir durum olur.


Sistem tam olarak 20 dili destekleyen bir çeviri özelliğine sahip ayrıca Google translate alt yapısına sahip olan sistem Rus dili ile sorduğumuz soruları dahi cevaplamayı başarıyor. 20 dil ile başlayan çeviri olanağı ayrıca Google translate üzerinde yer alan tüm dillere destek sunuyor. Bu 130 dan fazla dil için sadece ana dili Türkçe olan biri için dahi sorunsuz iletişim anlamı taşıyor. Bu yönü ile bakıldığında özellikle çok uyruklu ürünler satan ve müşteri profili yabancı ülkelerden olan şirketler için yüksek çeviri ücretleri tarihe karışacak. Anlık canlı konuşmalarda mümkün olmayan bu durum yazarak destekler ile son derece kolay çözülen sorunlardan.

jivochat inceleme

JivoChat otomatik olarak açılan bir yardım paneline sahip. Bu nedenle sayfada arama yapmadan direkt olarak yardım servisi sizi karşılıyor. Sistemine kuracağınız eklenti ile müşterileriniz ya da firmanız hakkında bilgi almak isteyenler hiç vakit kaybetmeden direkt alışverişe ya da sordukları soruların cevabına ulaşabilecekler.

jivochat inceleme

Eklenti de Facebook Messenger bağlantısının bulunması ve kişiye ait pek çok önemli ayrıntının yer alması yardım talep eden kişi hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Facebook adresi linkedin ve twitter adresi yanı sıra sahip olduğu telefon numarası da eğer sosyal medya platformlarında yer alıyorsa otomatik olarak size sunulan bilgiler arasında yer alıyor.

J

JivoChat Android Ve iOS Uygulamaları

Uygulama Android ve İOS sistemlerinde çalışmakta. Bu sayede müşteri temsilcisi olarak görev yapacak çalışanlar bir masaya bağlı kalma zorunluluğu olmaksızın diledikleri gibi hareket edebilecekler. Bu yönü ile bakıldığında özellikle yazmaya dayalı bir eylem olduğu için sistem çalışanlara çok daha huzurlu bir çalışma ortamı sağlayacaktır.

JivoChat
JivoChat
Google Play üzerinden JivoChat uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.
image
JivoChat
JivoChat
iTunes üzerinden JivoChat uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.
image

Sohbet penceresi sayfalar değişse de kaldığı yerden devam etmektedir. Bu nedenle oluşan çakışma nedeni ile sorunsuz çalışmaya ve tek sohbet çalışması ile karışıklıklar engellenecektir.
İstatistiklere çok büyük önem veren uygulama özellikle bu alanda görev yapan çalışanların başarı puanlarını ölçen ve cevap verme yeteneklerini ortaya çıkartan özel bir konuma sahiptir. Bu nedenle yapılan tüm konuşmalara ilişkin istatistikler Google Analytics ile ölçülmektedir.

Sitenizin aldığı ziyaretlerin dünyanın hangi bölgesinden geldiğini ve nelere göz atıldığına bakmanıza olanak sağlamaktadır. Bu sayede isim soy isim sosyal bağlantı adresleri gibi ayrıntılı bilgiler ile kişi hakkında hem anlık hem de sonraki dönemlerde bilgi sahibi olabilmek mümkün olmaktadır.

Toplamda çalışanlarınızın kaç saat görev yaptığını saat ve dakika cinsinden görebildiğiniz sistem ayrıca kaçan konuşmaları da yansıtmaktadır. Özellikle olumlu ya da olumsuz bildirimler performans değerlendirmesi için büyük önem taşımaktadır. Ortalama olarak kaç dakika da sorun çözüldüğüne dair bir bilgi bölümü de uygulama da sizlere sunulan ayrıcalıklardandır.

Sistemin önemli olmasında hiç şüphesiz ziyaretçilerin potansiyel müşteriye dönüştürülmesini sağlayan aslında hem müşteri hizmetleri hem satış temsilcisi mantığı yer bulmaktadır. Bu sayede ziyaretçiler için aynı zamanda satış danışmanı hizmeti de sunulabilir. Eğer sizde kendi sitenize eklemek istiyorsanız yukarıdan kayıt ol düğmesine tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo