Letgo İnceleme

L

Letgo nedir?

Her insanın ömrü boyunca birçok eşyası birikmekte ve kullanılmayan bu eşyalar yüke dönüşmekte. Onları atmak çok üzücü olduğu için satıp değerlendirmek daha mantıklı. Bu nedenle, kullanılan eşyaları satan siteler gereksiz bir eşyadan kurtulmanın yanı sıra ticaret için en popüler yollardan biri haline gelmiş durumda. Bu tür sitelerin liderlerinden biri şüphesiz Letgo. Uygulama şu ana kadar dünya genelinde milyonlarca kullanıcı arasında yerel olarak çeşitli şeyler satmak için kullanılıyor.

letgo: 2. El Eşyaları Al & Sat
letgo: 2. El Eşyaları Al & Sat
image
letgo: 2. El Eşyaları Al & Sat
letgo: 2. El Eşyaları Al & Sat
image
L

Letgo’yu kullanmanın avantajları nelerdir?

H

Hızlıdır

Uygulama hem satıcılar hem de alıcılar için kullanımı çok kolay bir yapıya sahiptir. Eşyaların satışa çıkarılması için birkaç saniye yeterlidir. Ürünün fotoğrafını çekip hızlıca uygulamaya yüklemek ve söz konusu ürün ayrıntılarını girmek yeterli olacaktır. Alıcılar için doğru ürünü bulmak için farklı kategoriler ve filtreler uygulamada yer alıyor.

K

Kullanışlıdır

Akıllı uygulama sistemi bulunduğunuz yere göre en uygun teklifleri sunuyor. Satıcı ve alıcı birbirlerini çabucak ve kolayca bulabiliyor.

K

Kârlıdır

Satıcı, herhangi bir fiyatı belirleyebilir ve alıcı pazarlık yapabilir. Letgo sohbet uygulamasında dilediği fiyatı teklif edebilir. Burada eşyalarla ilgili ayrıntıları öğrenebilir anlaşmalar yapılabilir.

G

Güven

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca kullanıcı Letgo‘ya güveniyor. Otomobil ile kaykay arasında çok çeşitli eşyaları satmak ve satın almak için kullanıyor. Uygulama kullanıcıların kişisel bilgilerini ifşa etmemekte ve işlem için başvuruda hiçbir ödeme yapılmamaktadır. Dolayısıyla dolandırıcılık tehlikesi tamamen ortadan kalkmaktadır.

Eksileri:

  • Ürün görünümleri için istatistik bulunmaması
  • Eşyaların fiyatı satış ilanına giriş yapılana kadar görüntülenemiyor.

Uygulamanın kullanıcıları Letgo‘da bazı dezavantajlara dikkat çekiyorlar. Kategorilerin bulunan uygulamalarda kategori sınıflandırmalar yer almamakta. Örneğin, “Çocuk Ürünleri” kategorisinde mobilya, oyuncak, kıyafet vb. bölümler bulunmamakta. Doğru ürünü bulma süreci uzayan arama nedeni ile çoğu zaman ertelenmektedir.

Bazen kullanıcılar fotoğraf yüklerken sorun yaşamakta. Bu sorunlar bizim incelemelerimizde öne çıkmasa da pek çok kullanıcı bu durumdan şikayet etmeye devam ediyor. Bu yönü ile bakıldığında hızlı güncellemeler ile uygulamanın bu alanda yapılmış en değerli uygulamaya dönüşmesi muhtemel görünüyor.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo