Logitech G29 Yarış Direksiyonu İnceleme

5

Muhteşem tasarım ve özellikleri ile Logitech G29 direksiyonunu inceledik. Cihazın artıları eksileri, fiyat, ergonomi ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

Logitech G27’nin çok tutulmasının ardından çıkarttığı G29 ile birçok kullanıcının kalbine inmiştir. G27 eski bir ürün olmamasına karşın şu anda piyasada bulmak oldukça zorlaştı. Hal böyle olunca kullanıcı isteklerini karşılayan bir ekipmana yönelmek zorunda kalmaktadır. Markası bilinmeyen ürünler satın alan kullanıcılar heveslerini alamadan ekipmanlarında ki arızalarla uğraştıklarını işittik. Sağlam kaliteli bir ürün almak her oyuncunun isteyeceği bir durumdur. Günümüz ürünlerinin bu kadar pahalı olmasının ardında kur yapısı olsa da, bu durum en çok oyuncuyu etkilemektedir. Sürekli ertelemek zorunda kalan ekonominin düzelmesini bekleyen kullanıcılar bekleyemeyip farklı ürünlere yönelmektedirler. Bu yazımızda sizlere Logitech G29 yarış simülatörünü sizlere tanıtacağız.

logitech g29 review

L

Logitech G29 Tasarım

Logitech G29’un tasarımına geçmeden önce hızlıca kutu açılımını sizlere anlatacağız. Kutunun genelinde hakim olan siyah ve maviye yakın bir renk bizleri karşılamaktadır. Logitech bütün ürünlerinde olduğu gibi bu ürününde de artık klasikleşmiş rengini kullanmıştır. Kutunun ön yüzünde Logitech G29‘un görseli bulunmakla beraber başka bir detay konumlandırılmamış. Eğer cihazla ilgili bilgi almak istiyorsanız kutunun arka tarafında bulacaksınız. Kutunun içinde bizleri neler karşılıyor yakından bakacak olursak ilk olarak cihazın kurulumunda bizlere yardımcı olacak belge çıkmaktadır. Onun haricinde kablolar yer alıyor. Bir adet direksiyon ekipmanı ve pedallar kutunun içinden çıkanlar arasındadır. Fakat vites çıkmamaktadır bu yüzden isteyenler ayrı alabilirler.

logitech g29 incelemede

Logitech G29 sürüş setinin tasarımına geçecek olursak ilk olarak dokusuyla başlayalım. Oldukça rahat ve dayanıklı bir dizayna sahip olan bu cihaz yüksek kaliteye sahip olmasının yanında, elde dikilmiş deri ile kaplanmış olması kullanıcıya konfor anlamında güzel bir deneyim sunmaktadır. Bu cihaz üretilirken aslında yarış arabası direksiyonu baz alınarak yapılmıştır. Zaten tasarımından da anlayacağınız üzere yüksek performansa sahip spor arabaları yansıtmaktadır. G29’u aldığınızda uzun süre kullanabileceğinize emin olabilirsiniz. Dayanıklı yapısı sayesinde kolay kolay düşmelere ya da çarpmalara karşı hasar almayacaktır. Gerçekten araba kullanıyormuşsunuz hissini yaşatan bu deri ile tamamen kendinizi sürüşe kaptırabilirsiniz.

logitech g29 inceleme

Üzerinde yer alan birçok tuş sayesinde kolayca erişim sağlamakla birlikte hızlı hamleler için zaman kaybını ortadan kaldırmaktadır. Bu sürüş seti ile birlikte vites gelmemektedir. Otomatik vites olarak cihazın üzerinde konumlandırılmıştır. G29′un ön kısmında sinyallerden tutunda konsol tuşlarına kadar birçok tasarım detayı gözümüze çarpıyor. Tabii ki otomatik dedik fakat pedal ünitesinde bulunan debriyaj kısmı ilgimizi çekmiyor değil. Bu kısımda yer alan sert yüzeyler için özel olarak üretilen kauçuk ayaklar yer almaktadır. Basma hissiyatı araba ile bire bir olmasa da yakın bir deneyim bizlere sunmaktadır. İstediğiniz yere kolayca monte edebilirsiniz. Hızlı konumlandırma özelliği ile takma çıkarma işlemi uzun sürmüyor.

logitech g29

L

Logitech G29 Teknik Özellikleri

Teknik özelliklerinden sizlere bahsedecek olursak ilk olarak hangi işletim sisteminde veya platformlara göre olduğunu sizlere anlatalım. Bu özel yapım olan oyuncu ekipmanının her bir detayı özenle tasarlanmış diyebiliriz. Nerelerde bu cihazı bağladığımızda aktif olarak çalışır derseniz PC, PlayStation 4 veya PlayStation 3 gibi platformlarda çalışmaktadır. Onun haricinde cihazın üzerinde bulunan sarmal yapıdaki dişli sayesinde herhangi bir sallanma ya da kıpırdama hissetmeyeceksiniz. Pürüzsüz ve oldukça sessiz bir yapıda çalışan bu üründe otomotiv şanzımanlarında kullanılan dişliler model alınmıştır diyebiliriz. Birçok alanda kullanılan bu dişli sadece direksiyonda değil pedallar da da maksimum kontrolü sağlar. 900 derecelik direksiyon dönme açısıyla tam 2.5 tam tur atabileceksiniz. Herhangi bir direksiyon ile aynı dönme açısında tasarlanmıştır. Gösterge ışıklarında LED olması kullanıcıya zevkli bir görüntü oluşturmaktadır. Logitech Gaming Software sayesinde istediğiniz yazılımı yapabilirsiniz.

logitech g29 drive

L

Logitech G29 Fiyatı

Piyasada bulunan ucuz ürünlerinde çok çabuk bozulmasına karşın alabileceğiniz kaliteli ürünler kapsamında sayılı ürünlerden bir tanesi olan G29 son dönemde kullanıcıların büyük gözdesi diyebiliriz. Para biriktirip daha iyiye yönelen oyuncular için bir zevkli sürüş mekaniği bulunmaktadır. Yarış oyunlarına düşkün olanlar ve gerçek deneyim yaşamak isteyenler için kaçırılmayacak bir ürün fakat fiyatının düşmesi halinde. birçok özelliği bünyesinde bulundurmasının yanı sıra kullanılabilirliği oldukça keyifli hale getirmesi gerçekten kullanıcı adına büyük bir avantaj.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo