Logitech G402 Hyperion Fury İnceleme

Beğeni Sayısı+7

299.00 TL

En uygun satıcı: mediamarkt.com.trmediamarkt.com.tr
EN İYİ FİYAT

Muhteşem tasarım ve özellikleri ile Logitech G402 Hyperion Fury faresini inceledik. Cihazın artıları eksileri, hassasiyet için DPI, fiyat, ergonomi ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

Oyun için ekipmanın önemi oldukça yüksektir. Tabii ki ideal bir mouse ile çok büyük başarılar elde edebilirsiniz fakat rahatlık ve dayanıklılık söz konusu olduğu için ekipmanınız bir yere kadar dayanacaktır. Dünyada bir çok kullanıcının kullandığı ve çoğu e-spor takımlarının tercih ettiği Logitech G402 Hyperion Fury oyuncu faresi, çıkış tarihinden aylar sonra bile ilginin bu kadar yoğun olması ne kadar kaliteli ve kullanışlı bir ürün olduğunun göstergesidir. İstediğiniz zaman atayabileceğiniz birden fazla tuş bulunmakta, burada aslında Logitech biraz da kullanıcının bakış açısına göre tasarladığını anlıyoruz. Daha nice özellikten haberdar olmak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

L

Logitech G402 Hyperion Fury Tasarım

Logitech G402 Hyperion Fury modelinin tasarımına geçmeden önce kutu içeriğine hep beraber bakalım isterseniz. İlk olarak ürünü satın aldığımızda, kutunun ön yüzünde oyuncu faremizin resmi ve Logitech logosu bizleri karşılamakta. Her zaman kullandığı rengini de bu cihazda da görüyoruz. Eğer teknolojik bir mağazada bulunuyorsanız ürünü de beğendiğiniz fakat özelliklerini bilmiyorsunuz. O zaman arka kısmında belirtilen özelliklere bakabilirsiniz detaylı bir şekilde olmasa da önden bilgi vermek amaçlı tasarlanmıştır.

İçini açtığımızda Logitech G402 plastik bir kaplamanın içinde bizlere sunuluyor. Onun haricinde bir adet hızlı başlangıç kılavuzu bulunmaktadır. Tasarımına yavaş yavaş değinecek olursak bu cihaz sizi rahat ettirmek için tasarlandı desek yeridir. Oyuncular için özel olarak tasarlanan Logitech G402 bir önceki modelin eksilerini tamamlayıp geliştirmişlerdir ve tasarım konusunda da oldukça başarılı olduklarını söylemekte fayda var. Bu cihazda kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde uzun yıllar bu fareyi kullanabilirsiniz ve herhangi bir sorun çıkamadan.

G402’nin tasarımındaki en büyük detaylarından birisi de 8 adet programlanabilir olan tuşudur. Yeri değiştirilebilen bu tuşlar kişinin kendi zevkine göre ayarlanabilir. İkisi sağda ikisi solda, ileri geri, tekerlek ve DPI ayarlamak için konumlandırılan tuşlarıdır. Tabii ki optik bir fare olmakla birilikte bu tuşlara istediğiniz gibi atama yapabilirsiniz veya klavyede yaptığınız Alt+F4 tuşları gibi fonksiyonlarda atayıp elinizin altında kolayca basabilirsiniz.

L

Logitech G402 Hyperion Fury Teknik Özellikleri

“Dot Per Inch” yani halk arasında DPI olarak söylediğimiz inç başına düşen nokta anlamına gelir. Aslında mouse DPI oranı ne kadar fazla olursa o kadar iyidir çünkü saniye başına okuduğu nokta sayısı daha fazladır fakat e-spor oyuncuları bile 12000 DPI‘lık mouse kullansa bile takribi 800 DPI ayarında oynamaktadır. Tabii ki her fare DPI oranı yüksek diye kaliteli sayılmaz. İncelediğimiz Logitech G402 4000 DPI oranına sahiptir eğer hassasiyeti yüksek değerlerde oynuyorsanız oldukça fazla seçeneğe sahipsiniz demektir. Oyununuzu daha akıcı ve hızlı oynamak istiyorsanız 4 farklı DPI değişikliği ile anında hassasiyet arası geçiş yapabilirsiniz. Örneğin bazı silahlar daha stabilizedir örneğin bir Awp gibi daha düşük DPI ayarlarında oynanması gerekmektedir

Bu oyuncu faresi dediğimiz gibi optik bir cihaz fakat G402 iki bileşenden meydana geliyor Delta Zero ve Fusion Engine hibrid sayesinde daha hızlı ve daha güçlü bir canavara dönüşüyor diyebiliriz. Eski modelden oldukça ders çıkaran Logitech firması bu üründe 32-bit ARM işlemciyi Logitech Gaming Software ile optik bir fareye dönüştürebilirsiniz. Tıklama tuşlarının hızlı geri bildirimi saniyesinde daha akıcı bir oyun elde etmekle kalmayıp bu tuşların sağlamlığı 20 milyon tıklamaya kadar çıkıyor. Rakiplerinin aksine bu kadar fazla tıklama dayanıklılığı sunacak oldukça az firma var diyebiliriz. Diğer incelemelerimiz için takipte kalmayı unutmayın.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo