Logitech G502 Proteus Spectrum İnceleme

Beğeni Sayısı+3

419.90 TL

En uygun satıcı: n11.comn11.com
EN İYİ FİYAT

Muhteşem tasarım ve özellikleri ile Logitech G502 Proteus Spectrum faresini inceledik. Cihazın artıları eksileri, hassasiyet için DPI, fiyat, ergonomi ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

Logitech’in normal ekipmanlarının dışında oyunculara özel olarak tasarladığı G serisi ile birlikte oyuncu ekipmanlarına yöneldiğini biliyoruz. Uzun zamandır piyasada olan ve kendini kanıtlayan yapısı ile kullanıcıların sıkça tercih ettiği markalar arasında yer alıyor. Bu incelememizde sizlere Logitech G502 Proteus Spectrum oyuncu faresini sizlere tanıtacağız. Çıktığı tarihte bu oyuncu faresinin bir iddiası vardı, piyasada bulunan en hassas fare unvanını taşımaktaydı. Tasarımının şık olmasının yanında teknik özelliklerinin da oldukça donanımlı olduğunu söylemekte fayda var.

L

Logitech G502 Proteus Spectrum Tasarım

Logitech G502 Proteus Spectrum kutu tasarımına geçecek olursak ilk olarak kapak dizaynı ile başlayalım. Kutunun genelinde hakim olan ve tüm cihazlarında artık bu rengi kullandığı mavi renk karşımıza çıkmaktadır. Ön yüzünde bulunan G502‘nin resmi hariç başka bir detay gözümüze çarpmamaktadır. Ön yüzünde herhangi bir bilgiye yer verilmemiş cihazın yanında ve arka kısmında bu gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Kutunun kapağını açtığımızda burada bizleri direk oyuncu faresi karşılamaktadır. Bunun da nedeni mağazadan alırken birçok ürüne karşı deneme fırsatı bulamayıp alıyoruz fakat burada Logitech kullanıcıları düşünüp elinize göreyse eğer almanızı sağlıyor. Kutunun içini açtığımızda plastik bir korunaklı yapıda gelmekle beraber üzerine takabileceğiniz çeşitli ağırlıklar yer almaktadır.

Logitech G502 Proteus Spectrumun tasarım detaylarına değinecek olursak, tutuş kısmının hangi kullanıcılar için uygun olduğundan bahsedelim. Avuç ve pençe tarzında fareyi kullanan kullanıcılar için dizayn edilen bu cihazı daha rahat bir şekilde kullanmak için bu tarzlarda olmanız gerekmektedir. Dışarıdan baktığımızda oldukça büyük bir oyuncu faresi olarak görülmektedir. Tasarımında kullanılan kadifemsi bir yapı dikkatimizi çekmekle beraber hoş bir dokunma hissiyatı bıraktığını iletelim. 11 adet progranabilir tuşa sahiptir, ayrıca elinizin altında konumlandırılması oyun esnasında kolayca erişebilmenizi sağlamaktadır.

Hızlı geçiş yapabileceğiniz DPI düğmesi bulunmaktadır. Oyuncu faresi denilince en önemli detaylardan bir tanesi de sağlamlıktır. Kullanıcılar oyuncu ekipmanı satın aldığında birçok kez değiştirmek yerine bir kere alır ve uzun yıllar dayansın ister. Logitech burada kullanıcıları düşünüp 20 milyon tıklamaya kadar dayanabilen bir tuş mekaniği yapılandırmıştı. Logitech G502 Proteus Spectrum kablosu da farenin kendisi kadar sağlam bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. 16.8 milyon renk aralığına sahip olmakla birlikte RGB aydınlatması sayesinde kullanıcıya zevkli bir deneyim sunmaktadır. Sağ el kullanıcıları için üretilen bu ürünün sol tarafında konumlandırılan baş parmak koyma bölgesi, tırtıklı yapısı sayesinde fareyi tam anlamıyla kavramanızı sağlıyor.

L

Logitech G502 Proteus Spectrum Teknik Özellikleri

Logitech G502 Proteus Spectrum teknik detaylarına yakından bakacak olursak bir oyuncu faresinde en önemli özellik olan DPI değeri ile başlayalım. Günümüzde bir çok oyunda farklı hassasiyet kullanmak zorunda kalıyoruz her birine ayarlamak oldukça zor olsa da bu ayar sayesinde daha başarılı sonuçlar almanızı sağlamaktadır. Kullanıcıların aklında olan DPI ayarı çok yüksek olsun düşüncesi bir bakıma yanlış diyebiliriz. Refleksleriniz ve el hızınız buna bağlı olarak bu ayarı kullanabileceğiniz oyunlar olmalıdır. Örneğin Counter Strike Global Offensive veya PlayerUnknown’s Battlegrounds gibi bu tür oyunlarda tercih edebilirsiniz. Yüksek DPI ayarını. Bu oyuncu faresinde belirlenen maksimum DPI değeri ise 12.000 olarak belirlenmiştir.

Açıklamada belirttiğimiz en hassas optik algılayıcılardan birine sahip olan Logitech G502 Proteus Spectrum, oyunlardaki başarılı performansı ile takdiri hak ettiğini söyleyelim. Delta Zero teknolojisi sayesinde maksimum izleme oranını bizlere sunan bu oyuncu faresi ivmeyi en aza indirerek nişan alacağınız hedefi daha kolay saptamanızı sağlar. Logitech’in programı olan Gaming Software sayesinde fareye ait olan özelleştirmeleri yapabilirsiniz. Ayrıca ışıklandırma ve makro ayarlamayı bu program sayesinde yapmanız mümkündür. Sadece Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 ile uyumlu olan bu cihaz işletim sistemlerinde çalışmamaktadır.

L

Logitech G502 Proteus Spectrum Fiyatı

12.000 DPI değerinde bir oyuncu ekipmanı olan Logitech G502 Proteus Spectrum, sağlamlığı ve tasarımı ile kullanıcıların son günlerde ilgisini bir hayli fazla çekmektedir. Her yeni ürün çıktığında eski ürünlerin değeri düşmektedir hal böyle olunca da indirim zamanlarını kaçırmayan kullanıcılar bu ürünlere sahip olmaktadır. Dokunuş hissiyatı oldukça kuvvetli olmakla birlikte elinizi ağrıtmayan bir yapıya sahip olması gerçekten harika diyebiliriz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo