Logitech G900 İncelemesi

Beğeni Sayısı+11

992.00 TL

En uygun satıcı: vatanbilgisayar.comvatanbilgisayar.com
EN İYİ FİYAT

Muhteşem tasarım ve özellikleri ile Logitech G900 faresini inceledik. Cihazın artıları eksileri, hassasiyet için DPI, fiyat, ergonomi ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

ARTILARI:

  • Rahat Ergonomi
  • Hafif Yapıya Sahip
  • Şık Tasarım
  • Uzun Pil Ömrü

EKSİLERİ:

  • Şarj İstasyonu Yok

T

Tasarım

Bu zamana kadar yapılan en ilginç ve tasarım düzeyi yüksek bir oyuncu faresiyle karşı karşıyayız. Logitech geçmişte tasarladığı G502 serisine benzeyen ama sıradışı görünümüyle G900‘u piyasaya sürdü. Kullanıcılar tarafından büyük ilgi göre bu cihaz bir çok oyuncunun yeni ekipmanı haline geldi diyebiliriz.

Eğer masanızda şık bir cihaz arıyorsanız ve bir yandan da donanımlı olmasını istiyorsanız G900 tam size göre diyebiliriz. Tasarımından bahsetmeden önce kutu açılımından biraz bahsedecek olursak siyah bir kutuyla gelmekte.

Onun için bir kutu daha karşımıza çıkmakta, bu herhangi bir taşıma işlemi sırasında bir sorun çıkmaması için garantiye alınmıştır ve sunum açısından kutunun içinde güzel bir ambiyans oluşturulmuştur. Sunum için yapılan kutuyu açtığımızda çok sayıda özel kesim koruyucu ambalaj ile çevrelenmiş görüntü açısından oldukça hoş duran bir fare ile göz göze geliyoruz. G900’un aksesuarları ise hemen altında bulunmaktadır.

Tasarımındaki ince detaylara geçecek olursak sol tarafta bulunan iki adet tuş bulunmakta bunlar kullanıcının bilgisayarı kullanırken kolaylık sağlayan tuşları ayrıca oyunda bazı görevleri bu fonskiyonel tuşlara atayabilmektesiniz. Sol tarafta ise sağ taraftakinin aynısından bir panel bulunmakta fakat burada herhangi bir tuş bulunmuyor ama siz isterseniz oraya ekleyebilirsiniz. G900′ yapısı itibariyle kullanıcının eline tam oturuyor, kavrama hissiyatı oldukça yüksek olan bu cihazda kullanılan malzeme ile elinizi fareden çekmek istemeyeceksiniz.

T

Teknik Özellikler

E spor’da kullanılmaya başlayan Logitech G900 kablosuz fare özelliği ile büyük ilgi görmekte. Bazen kablo arızalanabilir yada sizin rahat kullanmanızı engelleyebilir. Oyunlarda hiçbir sıkıntı yaşatmaz kablosuz kullanımda herhangi bir ağ sorunu ile karşı karşıya kalmazsınız güçlü donanımı ile uzun ve rahatça kullanmanız mümkün hale getirilmiştir.

Fakat kablolu kullanmak isteyenler için de bir seçenek bulunmaktadır. 1 milisaniyelik bildirim hızı ve yüksek oranda optimize edilmiş 2,4 GHz kablosuz bağlantıyla donatılan G900, profesyonel seviyede refleks gösterebilmeniz için inanılmaz yanıt verme özellikleri sunar.

Razer ya da Steelseries markaları gibi şarj yuvaları yoktur sadece kablo ile şarj edebilirsiniz buda cihazın bazı olumsuz yönlerinden biri. Şarj etmek ne kadar sürer ve ne kadar kullanımda pili biter diye soracak olursanız, cihaz 2 saatte pilin tamamını doldurmaktadır ve 24 ile 32 saat arasında değişen kullanım süresi ile G900 karşımıza çıkıyor.

Ürünün donanımında bahsederken çok güçlü bir optik sensör kullanıldığına değinmeden olmaz, PMW3366 her hızda maksimum verimi sağlar ve oldukça çabuk tepki verir. DPI oranı tüm oyuncuların ilgisini çekmekte 12.000 gibi bir oranla karşımıza çıkmaktadır. Siz kendinize göre hangi DPI aralığında daha rahat ediyorsanız onu seçebilirsiniz.

11 adet progranabilir tuşa sahip olan G900 de istediğiniz atamaları yapıp savaşın içindeyken bile kolay ve hızlıca düşmanı yerle bir etmenize olanak sağlamaktadır.

Neredeyse donanımın hepsinden bahsettik diyebiliriz fakat RGB özelliğini es geçmek olmaz, 16.8 milyon renk aralığına sahip olan Logitech G900 istediğiniz rengi Gaming Software sayesinde zevkinize göre ayarlayabilmektesiniz. İki adet LED bölgesi bulunur bunlardan bir tanesi Logitech logosunda diğeri ise ortam bölümde ortada olan üç tane çizgi dizaynına sahiptir bunlar ayrıca DPI ve şarj göstergesi olarak da kullanılabiliyor.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo