Monster Abra A7 V7.2 İnceleme

12
8 Toplam Puan

4,799.00 TL

En uygun satıcı: monsternotebook.com.trmonsternotebook.com.tr
EN İYİ FİYAT
  • Güçlü donanım
  • Parmak izi okuyucu
  • Etkileyici ses deneyimi
  • Rahat kullanım

Bu incelememizde Monster Abra A7 V7.2 modelini tasarım, teknik özellikler, artılar ve eksileri, oyun performansı, fiyatı vb detayları gözden geçirip herkesin dilinde olan oyun bilgisayarına yakından bakacağız.

Monter Notebook çıktığı tarihte o kadar fazla ses getirmemiş olsa da kendisini geliştirdiği bu günlerde sıkça konuşulur hale geldi. 2000 yılında kurulmuştur ve tamamen Türk firması niteliği taşımıştır. Bu firma kimdir derseniz Türkiye bazlı kurulan ve yüksek donanımlı uygun fiyatlı laptoplar üreten bir şirkettir. Bilgisayar teknolojisi alanında kendi gün geçtikçe geliştiren ve günümüz piyasasında rekabeti artırmayı sağlamıştır. Kullanıcıların Türk firma olarak önce güvenip güvenmemek konusunda sorun yaşadığı fakat birçok kullanıcıdan olumlu yanıt alındığını görünce sıkça tercih edilen bilgisayarlar arsında yerini aldı. Bu incelememizde sizlere Monster Abra A7 V7.2 modelini sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız.

M

Monster Abra A7 V7.2 Tasarım

Tasarımına geçmeden önce bu ürünü satın aldığımızda bize nasıl geliyor, kutu açılımını hep beraber yapalım. Geniş bir karton kutuda gelen bu ürünün dışı oldukça sağlam diyebiliriz kargoyla geldiğinde çeşitli darbelere maruz kalsa da içindeki yapıdan dolayı cihaza herhangi bir şey olmamaktadır. Kutu içinden cihazın adaptör kablosu ve ek olarak alırsanız Monster Notebook çantası çıkmaktadır. Tasarımına yavaş yavaş geçecek olursak dizüstü bilgisayarının kapak kısmına bakalım. Arka kapağı sade ve şık bir tasarıma sahiptir çeşitli ögeler veya çizgiler bulunmamakla birlikte kapağın ortasında monster logosu yer almaktadır. Kapağı kaldırdığımızda bizleri 17.3 İnç boyutunda bir ekran karşılamaktadır. Bu ekranda bulunan yansımasız yüzey sayesinde güneş gelse bile ekranınızda görüntü yansımayacak ve net bir şekilde kullanmaya devam edeceksiniz. Ayrıca 1920×1080 Piksel ekran çözünürlüğünün olması hem oyunlarda daha canlı bir görüntü oluşturur hemde Full HD özelliği ile nesneleri net bir şekilde görmenize olanak sağlar.

Oyun bilgisayarlarında çok görmediğimiz dokunmatik ekran bu cihazda da yer almıyor. Ekranına değindikten sonra hızlıca klavyenin yapısından bahsedelim. Türk bir firma olduğu için Türkiye’de daha fazla kullanılan Q klavyeyi burada görmek mümkün. Klavyenin en büyük özelliklerinden birisi ise arka aydınlatmasının bulunmasıdır. Geceleri şık bir ambiyans oluşturan bu ışıklar kişiye görsel zevk tadına bir an yaşatmaktadır. Taşınması diğer oyuncu laptoplarına göre daha kolay Monster Abra A7 V7.2‘nin ağırlığı 2.90 gram olarak tasarlanmıştır.

M

Monster Abra A7 V7.2  Teknik Özellikleri

Monster Notebook bu bilgisayarda kullandığı RAM oldukça başarılı işler görmektedir. RAM nedir derseniz bilgisayar için adeta beyin görevini üstlenen veri deposuna denir fakat bilgisayara takacağınız RAM cihazın kapasitesine uygun olmalıdır. Bunu düşünen Monster, 8 GB RAM kullanmıştır ve frekans hızı olarak 2133 MHz‘ye kadar çıkabilmektedir. İncelediğimiz bu cihazda HDD yani verilerinizi kalıcı olarak saklamaya yarayan hard disk bulunmuyor fakat SSD mevcuttur. SSD’ler HDD’lere göre oldukça işlevsel diyebiliriz SSD’lerin görevi yüksek hızda ve enerji tasarrufu yapmaya yarayan sabit disklerdir.

Monster Abra A7 V7.2’de kullanılan SSD boyutu ise 256 GB olarak yapılandırılmıştır. Oldukça güçlü bir ekran kartı serisi kullanan Monster bu cihazda Nvidia’yı tercih etmiştir. Ekran kartı modeli olarak NVIDIA GeForce GTX 1050 kullanılan oyuncu bilgisayarında ekran kartı bellek miktarı 4 GB olarak belirlenmiştir. Çoğu yeni nesil bilgisayarlarda gördüğümüz 64 bit bu cihazda tercih edilmeyip 128 bit ile kullanıcıları şaşırtmayı başarmıştır. İşlemciden bahsedecek olursak bilgisayarın birimlerinin çalışmasını ve bu birimler arasındaki veri akışını kontrol eden aygıttır peki burada Monster Notebook neyi kullanmayı tercih etmiş derseniz Intel cevabını verebiliriz.

Başarılı performans veren ve cihazın veri akışında büyük önemi olan Intel Core i7-7700HQ işlemci 2017’nin ilk çeyreğinde çıkmıştır. Dahili grafik modelinde ise Intel HD Graphics 630 bizleri karşılamaktadır. Portlara değinecek olursak USB 2.x 1 tane USB 3.x’dan ise 2 tane bulunmaktadır. 3.x özelliği ise daha hızlı veri akışı sağlayabilmesidir. Çoğu bilgisayarda görmeye alışık olmadığımız parmak izi okuyucu bu cihazda konumlandırılmıştır. HDMI sayesinde farklı bir cihazda görüntü oynatabilirsiniz ayrıca SD kart okuyucu da mevcuttur.

M

Monster Abra A7 V7.2 Fiyat ve Sonuç

Oldukça güçlü bir donanıma sahip olan Monster Abra A7 V7.2 modeli piyasadaki her oyunu kaldırabilecek cinsten. Tasarımı şık ve taşınabilir olmasıyla istediğiniz yerde oyun keyfini çıkartılabilirsiniz. Sadece oyun değil grafik tasarımcısı olanlar için de geçerli olan bu cihazla işinizi taşıyabileceksiniz. Fiyatı donanımına göre oldukça uygun hatta ucuz bile kalıyor diyebiliriz. Kullanıcıların sık tercih ettiği ürünlerden bir tanesi olan Monster Abra A7 V7.2 modelini inceledikten sonra alınacak en uygun bilgisayarlardan birisi olduğuna karar verdik.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo