Monster Tulpar T5 V17.1 İnceleme

42
8.5 Toplam Puan

6,899.00 TL

En uygun satıcı: monsternotebook.com.trmonsternotebook.com.tr
EN İYİ FİYAT
  • Güçlü donanım
  • Etkileyici ses deneyimi
  • Klavye arka aydınlatmalı
  • 256 GB SSD

Bu incelememizde Monster Tulpar T5 V17.1 modelini tasarım, teknik özellikler, artılar ve eksileri, oyun performansı, fiyatı vb. detayları gözden geçirip herkesin dilinde olan oyun bilgisayarına yakından bakacağız.

Monster Notebook’un son dönemde oldukça ilgi gören ve sık tercih edilenler arasında olan Monster Tulpar T5 V17.1 oyuncu bilgisayarını ele alacağız. Tasarımı ve donanımı ile piyasadaki ürünlere kıyasla oldukça iyi durumdadır. Şu anda oynayabileceğiniz bütün üst düzey oyunları oynatmasıyla beraber taşınabilir bir cihazdır. İstediğiniz yerde açıp oynayabileceğiniz veya işlerinizi tamamlayabileceğiniz bu ürün genel itibari ile oldukça makul fiyatlarda diyebiliriz. Detaylı inceleme istiyorsanız yazımızın hepsini okuyabilirsiniz.

M

Monster Tulpar T5 V17.1 Tasarım

Monster Tulpar T5 V17.1’in tasarımına geçmeden önce hızlı bir kutu açılım incelemesi yapalım. Kutunun tasarımından çok koruma hissiyatı önemlidir. Taşıma durumunda veya herhangi bir darbede hasar almaması için oldukça iyi muhafaza edildiğini söyleyebiliriz. Eğer Monster çanta aldıysanız o ve adaptör kutunun içinden çıkanlar arasında. Onun haricinde bir adet kılavuz ve kablolar yer almaktadır. Cihazın tasarımına değinecek olursak kapak detaylarıyla başlayalım. Fırçalanmış bir yapıda olan Monster Tulpar T5 V17.1 kapağı oldukça şık ve sade durmaktadır. Onun haricinde ise Monster logosu göze çarpıyor.

Kapağı açtığımızda ekran, ilk göze takılanlar arasında diyebiliriz. 15.6 inç boyutunda ekrana sahip olan bu bilgisayarda oyun oynamak gerçekten çok zevkli bir hal alıyor. 1920×1080 piksel ekran çözünürlüğü vardır ve bu erkan Full HD olmasıyla film ya da dizi izlerken bütün detaylarına kadar canlı ve net şekilde gösterebiliyor ayrıca güneş ekranınıza geldiğinde yansıma yapmadan ekrana bakmaya devam edebilirsiniz bu özellik sayesinde gündüz bilgisayar kullanmak daha da kolaylaşıyor.

Klavye düzeni Türkiye şartlarında yaşadığımız için genelde kullanılan klavye türü Q klavyedir ve bu cihazda da yer almaktadır. Şık bir klavyeye sahip olan Monster Tulpar T5 V17.1‘in klavye arka aydınlatmaları bulunuyor bu sayede geceleri seyir ve kullanış zevki iki katına çıkıyor. Oyuncu bilgisayarı olduğu için klavyeler özel tasarlanmış olup uzun yıllar kullanıma karşı dayanaklı duracaktır. Cihazın bütününde hakim olan siyah detaylar gözümüze çarpmaktadır. 2.40 gram ağırlığıyla bahsettiğimiz gibi taşınabilir bir laptop özelliği taşıyor.

M

Monster Tulpar T5 V17.1 Teknik Özellikleri

Monster Tulpar T5 V17.1‘in teknik özelliklerinden bahsedecek olursak bu cihazda kullanılan RAM miktarı 8 GB olarak belirlenmiştir. Bu da demek oluyor ki veriler daha hızlı işlenip bilgisayarın hızına hız katacaktır. 2400 MHz hızında olan 1 adet DDR4L bellek türü bulunmaktadır. Bu cihazda hard disk bulunmuyor fakat ondan daha yararlı ve kullanışlı olan SSD mevcuttur. 256 GB SSD bulunan bu üründe HDD’lere göre daha hızlı daha soğuk ve daha az gürültüsüz çalışmaktadır. SSD’ler yüksek hızda veri veri depolama ve enerji sağlamasına yarar. İşletim sistemi olarak Windows yüklü olarak gelmemektedir. FreeDOS olarak satın alacaksınız yani içinde herhangi bir işletim sistemi olmadan, bunun yararları ise cihaz daha ucuza geliyor ayrıca istediğiniz işletim sistemini yükletme şansınız bulunuyor.

İşlemci olarak Intel’in son nesil olan hatta 2018’in ikinci çeyreğinde çıkmış Intel Core i7-8750H kullanılmıştır. İşlemci temel frekansı 2.20 GHz artırılmış frekans olarak tam 4.10 GHz hız sunabilmektedir. İşlemci donanımın en önemli parçalarından bir tanesi tabii ki cihazın bu kadar performanslı çalışmasında büyük rolü vardır. Önemli olanlardan bir tanesi de ekran kartıdır. Monster bu cihazda ekran kartı olarak NVIDIA GeForce GTX 1060 modelini kullanmayı tercih etmiştir. 6 GB ekran kartı bellek miktarına sahip olan bu cihazın yüksek grafikli oyunları rahat çalıştırmasına olanak sağlamaktadır.

Dahili grafik bölümünde bizleri Intel UHD Graphics 630‘un karşıladığını söyleyip hızlıca portlara değinmek istiyoruz. Tasarım olarak oldukça farklı port düzeneklerine sahip cihazın arka tarafında sağında ve solunda konumlandırılmış durumdadır. Peki bunlar nelerdir gelin beraber bakalım. USB 2.x ‘dan 4 tane USB 3.x’dan ise 2 tane bulunmaktadır aslında 2.x 3 olup 3.x’dan 3 tane mevcut olsaydı daha hızlı veri akışını sağlayacak port bulunmuş olurdu. Monster Notebook çoğu dizüstü bilgisayarında bulundurduğu parmak izi okuyucusunu bunda bulundurmamış fakat hafıza kartı girişi mevcuttur.

M

Monster Tulpar T5 V17.1 Fiyat ve Yorumlar

Oldukça donanımlı ve tasarım açısından şık bir cihaz diyebiliriz. Fiyat açısından sizlere pahalı gelse de ekonominin bu süreçte büyük etkisi olduğunu söyleyelim. Fiyatına rağmen donanımıyla karşılaştırıldığında aslında gayet makul bir değerde diyebiliriz. Kullanıcıların sık tercih ettiği ürünlerden bir tanesi olan Monster Tulpar T5 V17.1 modelini inceledikten sonra alınacak en uygun bilgisayarlardan birisi olduğuna karar verdik.

1 Comment
  1. I have followed the link, on their website it’s about 7000tl

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo