Monster Tulpar T7 V16.1 İnceleme

8
Uygun Fiyat Monster Tulpar T7 V16.1 İnceleme
8.5 Toplam Puan

6,399.00 TL

En uygun satıcı: monsternotebook.com.trmonsternotebook.com.tr
EN İYİ FİYAT
  • Güçlü performans
  • Hoş dokunma hissiyatı
  • Etkiliyeci ses deneyimi
  • Şık tasarım

Bu incelememizde Monster Tulpar T7 V16.1 modelini tasarım, teknik özellikler, artılar ve eksileri, oyun performansı, fiyatı vb detayları gözden geçirip herkesin dilinde olan oyun bilgisayarına yakından bakacağız.

Üst düzey laptop denilince akla gelen isimlerden bir tanesi olan Monster Notebook Türkiye pazarında oldukça ilgi gören üreticilerden bir tanesi haline geldi. Teknik özellikleri oldukça başarılı ve tasarımı ile ön plana çıkan ürünlerinden olan Tulpar T7 V16.1 oyuncu bilgisayarını sizi için derledik. Birçok markadan farkı ise cihazı satın aldığınızda bütün ilişiklerini koparmamalarıdır. Teknik servisiyle ve garanti için belirledikleri bu üründe 2 yıl + ömür boyu ücretsiz bakım hizmeti sunmaları birçok markadan donanımdan sonra ayrılan en önemli özelliği diyebiliriz. Tulpar T7 V16.1 oyuncu bilgisayarını almak istiyorsanız yazımızın tamamını inceleyip bilgi edinebilirsiniz.

T

Monster Tulpar T7 V16.1 Tasarım

Ürünün tasarımına geçmeden önce hızlıca kutu açılımına hep birlikte bakalım. Monster Notebook oyuncu bilgisayarına taşıma durumunda herhangi bir zarar gelmemesi için olabildiğince korumalı bir kutuda göndermektedir. Siyah bir kutu ile gelmekte ve üstünde Monster logosu yer alıyor. Kutu içeriği oldukça güzel olan bu cihazın korunması strafor köpüklerle kaplanmıştır bu sayede çarpmalara ya da sallanmalara karşı dayanaklı kalmaktadır. Kablolar ve oyuncu çantası aldıysanız kutu ile birlikte gelmektedir. Monster Tulpar ailesinden olan bu ürünün tasarımına yavaş yavaş değinmek gerekirse ilk olarak ekran ile başlayalım. Ekran boyutu 17.3 inç olmasıyla daha keyifli bir bilgisayar deneyimi yaşayacaksınız.

Oyunları ve filmleri büyük ekranın verdiği zevkle izlemekle birlikte 1920×1080 Piksel Full HD yansımasız ekranı sayesinde güneş ışınlarından yansıyan ekranı görmeme gibi bir sorun ortadan kalkıyor ayrıca canlı ve net bir izlenim sunuyor. Klavyesi tasarımı nedeniyle oldukça güzel görünen, oyuncu laptoplarında görmeye alışık olduğumuz numerik pad karşımıza çıkıyor. Oldukça kullanışlı olan numerik padlerle rakamlar artık elinizin altında. Bu klavyenin en önemli özelliklerinden bir tanesi de klavye arka aydınlatmalarıdır. Sabahları kullanışlı olmasa da geceleri şık bir ortam oluşturmaktadır. Fakat yazarlar veya bloggerlar için olumsuz bir özellik olabilmektedir. Sürekli klavyede yazı yazanlar için göz yorabilmekte. 2.90 gram ağırlığında olan bu cihaz normal bir laptopa göre ağır görünebilir fakat içindeki donanıma kıyasla bu oldukça normal diyebiliriz.

T

Monster Tulpar T7 V16.1 Teknik Özellikleri

En yeni nesil ekran kartları ve gelişmiş işlemcileri sayesinde oldukça performanslı ürünler ortaya koyan Monster ciddi bir şekilde alıcı kitlesini de gün geçtikçe artırmaktadır. Türk malı algısını çökerten bu firma ürünlerin sağlamlığı ve performansından sıkça bahsedilir hale geldi. Monster Tulpar T7 V16.1‘de kullanılan teknik özelliklere değinecek olursak bunlardan en önemlisi olan ekran kartlarını yakından bakalım. Burada kullanılan güçlü ekran kartı modeli olarak tanınan NVIDIA’nın GeForce GTX 1060 modeli bu cihazda tercih edilmiştir.

Ekran kartı bellek miktarı 6 GB RAM olan bu cihazın DDR4 ile birlikte yüksek grafikli oyunlarda takılmadan akıcı bir şekilde oynattığını söyleyelim. Ayrıca bu cihaz 1506 MHz çekirdek hızında olup bellek arayüzü ise 192 bit olarak karşımıza çıkarttırmadı. Depolama kısmında ise HDD yerine 256 GB kullanılan SSD bulunmaktadır. SSD’ler gelişmiş yapıları ve oldukça hızlı veri işleme hızlarıyla HDD’lere göre daha performansıdır diyebiliriz. 8 GB RAM olan bu cihazın 1 adet slotu bulunmaktadır ve bu RAM’in frekansı ise 2400 MHz hızında çalışmaktadır. Monster Tulpar T7 V16.1 ürünün satın aldığınız Free Dos yani işletim sistemi yüklü değildir siz kendiniz kutudan çıkan flash bellek ile yükleyebilirsiniz.

Monster Notebook kullanıcıyı düşünüp böyle bir yapılandırmaya gitmiştir. Cihazın bu kadar güçlü olmasındaki diğer faktör ise işlemcisidir. 2018 ikinci çeyreğinde çıkarılan Intel’in performanslı işlemcilerinden bir tanesi olan Intel Core i7-8750H modeli tercih edilmiştir. Artırılmış frekansı 4.10 GHz hızında olan bu cihazda adeta yapamayacağınız şey yok. Portlara değinecek olursak USB 2.x’dan 1 tane USB 3.X’dan ise 2 tane bulunmaktadır. Bir adet ise Type-C cihazın portlarında yer almaktadır. SD kart okuyucu ve HDMI özelliği de mevcuttur.

F

Monster Tulpar T7 V16.1 Fiyat ve Sonuç

Oyunlardaki başarılı performansı ile dikkat çeken teknik özellikleri ve tasarımıyla oldukça beğenilen, kullanıcılar tarafından bu yaz günü indirimlerinde sıkça tercih edilen ürünlerden bir tanesi olan Monster Tulpar T7 V16.1 etkileyici performansı ile göz dolduruyor. Tulpar T7 V16.1 fiyatı ise çoğu kişiye göre tartışılır konumda.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo