MSI Clutch GM70 İnceleme

Beğeni Sayısı+3

585.16 TL

En uygun satıcı: incehesap.comincehesap.com
EN İYİ FİYAT

Muhteşem tasarım ve özellikleri ile MSI Clutch GM70 faresini inceledik. Cihazın artıları eksileri, hassasiyet için DPI, fiyat, ergonomi ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

MSI olarak tanıdığımız aslında tam adı Micro-Star International olan bu şirket oyuncu ekipmanları veya donanımları adına kurulmuştur diyebiliriz. 1986’dan bu yana varlığını sürdürmekte ve kendini gittikçe geliştirmiştir. Dünya çapında bir firma haline gelen MSI Türkiye’de oyuncu farelerinden çok laptopları ile tanınmıştır. Bizim bu incelemede tanıtacağımız ürün ise tasarımı ve teknik özellikleri harika olan MSI Clutch GM70 modelini inceleyeceğiz. Fiyatı yüksek olmasına rağmen tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Eğer almak istiyorsanız ve bilgilenmeye ihtiyacınız varsa yazımızın tamamını okuyabilirsiniz.

M

MSI Clutch GM70 Tasarım

Tasarım kısmına geçmeden önce hızlıca kutu açılımına bakalım. MSI kutusunun oldukça şık bir yapıda olduğunu söyleyelim ön yüzünde MSI Clutch GM70 bulunuyor arka tarafında ise MSI Clutch GM70’in fonksiyonlarının bilgileri yer almaktadır. Kutuyu açtığımızda bizleri GM70 karşılamaktadır fakat yanında çıkartıp takılabilen aksesuarlar ile gelmektedir. Onun dışında hızlı başlangıç kılavuzu ve çıkartıp takılabilen altın kaplama USB ucu bulunmaktadır. Bu sayede cihazı kablosuz kullanabileceksiniz. Ürünle birlikte verilen USB kablosuna gelince sağlam bir yapıda olduğunu görüyoruz örgülü yapı sayesinde oldukça dayanıklı bir hal alıyor.

4 adet yan parçacığı bulunan bu cihazda 2 adet de gövdeye oturan kapaklar yer almaktadır. Bunlarla beraber istediğiniz eklentiyi tercih edebilir hangisi elinize daha iyi oturuyorsa onunla devam edebilirsiniz. Bu kapaklar mıknatısla tutulmaktadır fakat anlayamazsanız bunlar kullanım kılavuzunda yer alıyor. Cihazda RGB aydınlatmalar bulunuyor bunlar tıklama tuşlarının altı kısmında bulunmaktadır. MSI Clutch GM70’in yan taraflarında bulunan DPI geçiş butonu elinizin hemen altında yer almaktadır. Siyah renge sahiptir ayrıca ağırlığı 129 gram ile ağır olmasa da normal bir yapıda olduğunu söyleyeyim.

RGB aydınlatmaları sayesinde geceleri oyun oynamaktan ayrı zevk alacaksınız. Cihaz biraz büyük bir yapıdadır bu yüzden eli küçük olan kullanıcıların tercih etmesini istemeyiz. Kullanmakta oldukça sıkıntı yaşayabilirler ve verdiğiniz para boşuna gidebilir. Fakat eli normal bir şekilde olan ve sağ el kullananlar için tasarlanmış olan MSI Clutch GM70 rahat akıcı bir kullanışı bulunduğunu ve elinizi ağrıtmayan bir yapıda olduğunu söyleyelim. Ayrıca kutudan çıkan MSI torbası sayesinde taşınabilir bir cihaz olarak tanınmaktadır.

M

MSI Clutch GM70 Teknik Özellikleri

MSI mistik ışık olarak adlandırdığı RGB yapısını MSI programı ile düzenlemenize olanak sağlıyor. Bu program sayesinde milyonlarca rengi yönetebilir ve mevcut halde bulunan renk fonksiyonlarını da kullanabilirsiniz. PixArt PMW3360 oyuncular için özel tasarlamış olan optik sensör sayesinde hassas ve gelişmiş mouse deneyimi bizlere sunmaktadır. MSI programı sayesinde DPI ayarlarını değiştirebilirsiniz ve DPI tuşu ile de geçişleri hızlı bir şekilde yapmanız mümkün. 18.000 DPI oranı bulunan GM70’de istediğiniz değerde kullanabilirsiniz en yüksek değerde oynamak hızlı olmanızı ve alanınızın geniş olmasını gerektirmektedir. MSI oyun merkezi sayesinde makro atamalarını gerçekleştirebilirsiniz böylelikle oyunu daha profesyonel oynayabilirsiniz. 50 milyondan fazla tıklamaya sahip olan tuşlar oldukça dayanıklı inşa edilmiştir. Bu tuşlarda kullanılan OMRON teknolojisi sayesinde hızlı yanıt alacaksınız.

M

MSI Clutch GM70 Fiyatı

18.000 DPI oranına sahip mükemmel bir cihaz olan Clutch GM70 tasarımıyla dikkat çekiyor. Harika özelliklerinin yanında performanslı bir kullanım sunan bu oyuncu mouse dayanıklı bir yapıya sahip olmasıyla gerçekten güven vermektedir. RGB aydınlatması şık ve istediğiniz gibi seçebilme olanağını bulunmaktadır. Fiyatı piyasanın üstünde olsa da özellikleri bunu karşılıyor.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo