MSI GL62 6QD-079XTR İncelemesi

36
7 Toplam Puan

3,736.00 TL

En uygun satıcı: n11.comn11.com
EN İYİ FİYAT
MSI GL62 6QD-079XTR İncelemesi
MSI GL62 6QD-079XTR İncelemesi
3,736.00 TL
 • Turbo Boost özelliğinin bulunması
 • Hızlı ve akıcı çalışması
 • Çözünürlüğün oldukça güzel olması
 • Fiyat performans

Bu incelememizde MSI GL62 6QD-079XTR modelini tasarım, teknik özellikler, artılar ve eksileri, oyun performansı, fiyatı ve daha detaylı incelemeleri siz oyun severler için bir araya getirip değerlendirdik.

T

Tasarım

MSI son yıllarda çıkarttığı laptoplar arasında en uygun ve fiyat performans açısından en iyi derecede olan GL62 6QD-079XTR modelinin tasarımıyla başlayacak olursak laptopta kullanılan malzeme plastik olmasıyla birlikte sade bir yapısı mevcut aynı zamanda pürüzsüz dokunma hissiyatı verdiğine değinmeden geçmeyelim. Diğer oyuncu laptoplara göre daha basit bir yapıda olan bu cihazımız klasmanına nazaran tasarım bakımından biraz geride kaldığını söyleyebiliriz.

Üst kısımda bulunan sade bir MSI yazısı ve altında ise logosu bulunuyor. Alt kısmını inceleyecek olursak kauçuk ayaklar bilgisayarın hem yüksekte olmasını hemde hava almasını sağlıyor bunlar plastik olup en az 3-4 sene dayanıyor diyebiliriz onun dışında plastik yumuşatma bölgeleri de mevcut eğer ki erirse diye böle bir tasarım düşünülmüş. Laptopun ön kısmında ise 3 tane ışık mevcut solda bulunan Wifi, ortada bulunan pil, sağda bulunan ise sabit disk aktivite ışığı olarak yapılandırılmış.

Genel görünüşüne bakacak olursak kapağı açtığımızda şık bir ürün bizi karşılıyor. Film veya oyun oynayanlar için ideal 15,6 inç büyüklükte bir ekranı bulunan MSI GL62 6QD Ekran Çözünürlüğü 1366×768 Piksel olmasıyla filmleri HD bir şekilde izlemenize olanak sağlıyor. Laptopta siyah renklerin hakim olduğu MSI GL62 6QD cihazı şık ve sade bir görünümüyle bizleri karşılıyor. Dizüstü bilgisayarın klavye bölümünü inceleyelim en sık kullanacağımız ve biz oyun severler için oldukça önemli olan klavyeler ergonomisine kullanışlığına ve yapısıyla laptop seçmede en önemli kriterlerden birisi diyebiliriz.

Steelseries MSI işbirliğinde klavye ürettiği zaman windows tuşunu genelde sağ tarafa koyuyor bunun ne gibi yararları var dersek oyun oynarken tuş atadığımız fonksiyonlara parmağımız bazen oyunun heyecanıyla başka tuşlara basabiliyor ve birden oyundan çıkıp ana ekrana dönmesini istemeyiz bunu düşünerek MSI windows butonunda böle bir değişikliğe gitmiştir. Başlangıç seviyesi oyuncu bilgisayarı olduğu için MSI çok da özellik atamamıştır. Örneğin klavyelerde arka aydınlatma bulunmuyor fakat şöyle bir güzel haber verebiliriz aydınlatmadan kısmışlar basma hissiyatını geliştirmişlerdir.

Klavyenin üstünde bulunan 3 adet tuş bulunmakta bunlar güç, turbo fan, dragon gaming center‘dır. Yüksek performans isteyen oyunlarda tek bir fan yeterli olmayabiliyor bundan dolayı bu tuşa basarak turboyu açabilirsiniz böylelikle laptonunuz yavaşlamaz akıcı bir şekilde oyununuza devam edersiniz fakat biraz sesli çalışmakta kulaklık takarsanız rahatsız olmayacağınızı söylemekte fayda var. Kalınlığı 378 mm inceliği ise 267 mm, laptopun ağırlığı ise 2,3 kg‘dır.

T

Teknik Özellikleri

Laptobun teknik detaylarından biraz bahsedecek olursak tek SSD üzerinde NVM’e teknolojisi kullanılarak en yeni bant genişliği ile oyunlara çok kısa bir sürede gireceksiniz. Okumada 2.9 gb/sn, yazmada 3.2 gb/sn hıza ulaşabilen gelişmiş DDR4 bellekle yüksek performans sizleri bekliyor. Önceki nesil belleklere nazaran %30 daha fazla güce sahip olan DDR4 oyuncuların yeni gözdesi haline geldi. Ekran kartına gelecek olursak NVIDIA Geforce GTX 950M serisi ile son derece hızlı ve akıcı oyun deneyimini yüksek grafiklerde yaşayın.

Görüş açınızı genişletecek bir özellik düşünen MSI oyun ekranını 3 farklı alana Matrix Display ile FULL HD kalitesinde yapabilmenize olanak sağlıyor. Askeri teknolojide hazırlanan 3D ses yazılımları ve ses geliştirmesi ile yoğun 7.1 HD ses deneyimini size yaşatıyor. Yazılımda Nahimic kullanan MSI standart ses donanımı ve stereo cihazlarda çalışabilecek şekilde tasarlandı.

Oyunlarda her adımı her mermiyi nereden geldiğini ve anında fark etmenizi sağlıyor bu arada da HD ses kayıt yapabilmesiyle de alanında fark oluşturuyor. İşletim sistemi satın aldığınızda kurulumsuz yani FREEDOS olarak geliyor siz orijinal bir windows alıp yüklüyorsunuz. MSI GL62 6QD laptopunda kullanılan işlemci ise çok güçlü bir işlemci olup Intel Core i5-6300HQ kullanılmıştır. Laptobu kullanırken hiç kasılma yaşamazsınız işlemci frekansı 2.30 Ghz ye sahiptir eğer zorlanırsa cihaz turbo frekans devreye girer ve 3.20 Ghz ye ulaşır siz fark etmeden bütün bunlar gerçekleşecektir. MSI bu üründe 8 GB RAM HDD ise 1TB 720RPM olarak karşımıza çıkıyor.

O

Oyun Testi

MSI GL62 6QD modelinin oyun performansına baktığımızda ise işlemciyi yoran oyunlarda çok iyi bir FPS değeri alıyoruz. Aşağıdan GL62 6QD modelinin oyun içinde aldığı FPS değerlerine göz atabilirsiniz. Diğer laptop incelemelerimize sitemiz üzerinden göz atabilirsiniz.

 • GTA 5 İncelemesi
 • Watch Dogs 2 İncelemesi
 • Fifa 16 İncelemesi
 • Battlefield 1 İncelemesi
 • Assassin Creed İncelemesi
 • Dirt Rally İncelemesi

2 Yorumlar
 1. işletim sistemi nedir acaba hangi siteye baksam freedos yazıyo fakat msi sitesinden bakınca windows 10 yazıyo

  • Cevap
   Hakan Beledin 05/01/2018 at 15:43

   Laptop’ta isletim sistemi bos olarak geliyor siz kendiniz original bir windows 10 alip flash ile yukluyorsunuz veya windowsun sitesinden indiriyorsunuz.

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo