MSI GV62 7RC İnceleme

6
8.5 Toplam Puan

7,909.76 TL

En uygun satıcı: itopya.comitopya.com
EN İYİ FİYAT
MSI GV62 7RC İnceleme
MSI GV62 7RC İnceleme
7,909.76 TL
  • Güçlü performans
  • Şık tasarım
  • Kullanışlı klavye
  • Fiyat

Bu incelememizde MSI GV62 7RC modelini tasarım, teknik özellikler, artılar ve eksileri, oyun performansı, fiyatı vb. detayları gözden geçirip herkesin dilinde olan oyun bilgisayarına yakından bakacağız.

MSI yani Micro-Star International firması 1986 yılında Tayvan’da kurulan elektronik bir şirkettir. Günümüzde MSI oyuncu bilgisayarı denilince ilk akla gelen markalardan biridir. Türkiye pazarında kendini kanıtlayan ve uzun yıllar boyunca sattığı ürünlerle sağlamlığını ve performansını en net şekilde göstermiştir. Oyuncular için özel ürettiği bu bilgisayarlar tasarım konusunda normal seviyede olsa da donanım bakımından oldukça güçlü bir yapıya sahip olduğunu söyleyeyim. Bu incelememizde sizlere MSI GV62 7RC ürününü derledik eğer merak ediyorsanız yazımızın tamamını okuyabilirsiniz.

M

MSI GV62 7RC Tasarım

MSI GV62 7RC’nin tasarımına geçmeden önce hızlıca kutuda bizleri neler karşılıyor bakalım. İlk olarak kutu dizaynından bahsedecek olursak, bildiğimiz MSI kutusu üstünde logosunun ve bilgilerinin yer aldığı bir kutuda gelmektedir. Aslında burada önemli nokta kutu içinde MSI GV62 7RC‘nin nasıl korunduğu. Eğer gidip mağazadan almadıysanız kafalarda bir soru işareti kalıyor acaba kargoda gelirken hasar oluşur mu diye. MSI bunu düşünmüş olup sert straforla kaplamıştır ve en ufak hasara engel olmaktadır. Artık tasarıma değinecek olursak kapak dizaynı ile başlayalım, MSI’ın GV62 7RC’si diğer oyun laptopları kadar gösterişli değilken, minimal dış görünüşü oldukça muhteşem diyebiliriz fakat olumsuz yönleri de maalesef mevcut.

MSI GV62 incelemede

Kapak değil diğer bölgelerde kullanılan sert plastik metal kadar sağlam olmasa da dayanıklı yapıdadır. Kapak tasarımı fırçalanmış bir yapıda olup MSI yazısı ve şık duran logosu kapağın ortasında konumlandırılmıştır. Klavyeden bahsedecek olursak oldukça şık bir tasarıma sahiptir ve kırmızı detaylar klavyeye hoş bir görünüm katmıştır. Görünümü bir kenara bırakalım oyuncular için klavye çok önemlidir ve MSI bunu bildiği için basma hissiyatı oldukça kuvvetli olan özel klavye tasarlamıştır ayrıca bu klavyenin arka aydınlatmaları sayesinde geceleri daha güzel bir ortam ile tanışacaksınız. Sabahları verimli olmasa da geceleri oldukça etkili olan bu özelliğin olumsuz yönleri de mevcuttur. Klavyede yazı yazanlar için bir müddet sonra göz yorabiliyor. 2.20 kg ağırlında olan bu cihazı taşımak kolaydır.

MSI GV62

M

MSI GV62 7RC Teknik Özellikleri

Cihazın teknik özelliklerine bakacak olursak ilk olarak işletim sistemine detaylıca değinelim. Sadece MSI’ın değil bütün oyuncu laptoplarında alışık olduğumuz işletim sisteminin boş gönderilmesidir. Kullanıcı istediği işletim sistemini cihaza yükleyebilir ve bir diğer artısı ise ürünü alırken daha ucuza almanızdır. İşletim sistemi bir bilgisayarda en önemli unsurlardan bir tanesidir. Windows 10 şu anda en son sürüm olmakla birlikte hala geliştirme aşamasında olduğu için yayıncıların sıkça tercih ettiği Windows 8.1 pro‘yu incelemede ekibi olarak tavsiye ederiz. İşletim sisteminden bahsettikten sonra işlemci tarafında bizleri Intel karşılamaktadır.

MSI GV62 inceleme

Intel’in 2017’nin ilk çeyreğinde çıkardığı Intel Core i5-7300HQ işlemci modeline sahiptir. Normal frekans değeri 2.50 gibi bir değerde olup oldukça hızlı olduğunu söyleyelim fakat artırılmış frekans değeri ise 3.50 gibi muhteşem bir değerdedir. Bellek tarafında ise 8 GB RAM‘e sahiptir. Ayrıca RAM slotu iki adet vardır birisi boş olup 32 GB’a kadar doldurma yetkiniz bulunmaktadır. Tabii ki bu kullanıcıdan kullanıcıya değişmektedir. Performansı yeterli değilse RAM satın alarak ekletebilirler. Cihazda mevcut olan RAM frekansı ise 2.400 değerinde olup bellek türü DDR4 olarak donatılmıştır.

MSI GV62 incelemede

Çoğu oyuncu bilgisayarında HDD bulunursa SSD eksik olmaktadır veya tam tersi görmekteyiz fakat MSI burada ikisini de cihazda kullanmış olup GV62 7RC’nin gücüne güç katmıştır. HDD boyutu 1 TB olup SSD 128 GB‘dır. Ekran kartı tarafında ise görmeye alışık olmadığımız bir seri yer alıyor. NVIDIA GeForce MX150 modeli karşımıza çıkmakla beraber çoğu insanın kafasında güçlü mü sorusu yer almaktadır. Ekran kartı bellek miktarı 2 GB olan bu cihazın arayüzü ise 64 bit değerindedir. GTA 5 normal değerlerde 35-40 fps gibi bir değer alıyor yani orta seviyede bir performansı var diyebiliriz.

MSI GV62 inceleme

M

MSI GV62 7RC Fiyat ve Yorumlar

Tasarım konusunda bir oyuncu bilgisayarına göre oldukça başarılı olan GV62 7RC modelinde SD kart okuyucu portu bulunmaktadır. Fakat parmak izi okuyucu mevcut değildir. Oyunlarda güçlü donanımıyla akıcı bir performans gösteren bu cihazın ekranını isterseniz HDMI sayesinde farklı bir ekranda oynatıp zevkinizi iki katına çıkartabilirsiniz. Fiyatı donanımına göre gayet normal bir seviyededir ve sıkça tercih edilen ürünlerden bir tanesidir.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo