Muhteşem tasarım ve özellikleri ile MSI Optix MPG27CQ monitörünü inceledik. Cihazın artıları eksileri, fiyatı, tasarım ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

Bugüne baktığımızda Türkiye pazarında sayılı başarılı bilgisayar üreticilerinden biri olan MSI’ın aslında görmeye alışık olmadığınız bir ekipman ile karşınızda olduğunu söyleyelim. Gaming yani oyuncu ekipmanlarında büyük bir ilgi olduğunu fark eden MSI, gün geçtikte oyuncu klavyelerine veya farelerine daha fazla önem vermektedir. Belli bir kalitede çizgisine devam eden bu firma yapacağı ürünlerde de aynı kaliteyi göstermek için en iyi materyalleri kullanmaktadır. Bugün inceleyeceğimiz üst düzey oyuncu monitörü olan MSI MPG27CQ modeline daha yakından bakacağız. Merak edenler için yazımızın devamı okumalarını tavsiye ederiz.

 

MSI Optix MPG27CQ

M

MSI Optix MPG27CQ Tasarım

Ürünün tasarım kısmına geçmeden önce hızlıca kutu açılımına bakalım. İlk olarak kutu dizaynıyla başlayacak olursak oldukça büyük bir kutuda bizleri karşılamaktadır. Bu kutunun büyük olmasındaki en büyük detay ise MSI MPG27CQ hacminin fazla olmasıyla beraber içindeki korumanın geniş olmasıdır. Dış detaylarından devam edecek olursak ön kısmında cihazın görseli yer almakla beraber bir takım özellikler yer almıştır. Kutunun içini açtığımızda bu devasa monitörü koruyacak sert bir köpük bulunmaktadır. Bu köpük sayesinde taşıma sırasında herhangi bir zarar almamasını sağlıyor. Kutudan hepsi birleşik olarak değil de ayak kısmı ayrı gövde kısmı ayrı olarak çıkmaktadır. Siz kendiniz kolayca takma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

27 inç ekrana sahip olan MSI MPG27CQ oldukça geniş bir görüntü sağlamak için tasarlandı. Ekran boyutu diğer monitörlere nazaran 68.6 cm ile oldukça fazla diyebiliriz. Genellikle kavisli monitörlerde tercih edilen VA teknolojisi yüksek kontrast değerlerini sunabilmekle beraber izleme açısını maksimum düzeye çıkarmaktadır. 2560×1440 piksel ekran çözünürlüğü sayesinde film ve dizileri daha keyifli bir şekilde izleyip QHD olmasının verdiği avantajla oyunlarda yüksek grafiklerin tadını çıkartabilirsiniz. Monitör denilince en önemli özelliklerden bir tanesi de yenileme hızı olarak geçen Hz miktarıdır. Bu cihazda belirtilen Hz miktarı 144 olarak belirlenmiş olup yüksek dijital sinyal frekansını bizlere yaşatıyor.

Curved yani kavisli ekran olarak adlandırılan yeni nesil bu monitörler kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen ürünler arasındadır. Cihazda bulunan RGB ışıklandırma odanıza hoş bir görüntü katmasıyla beraber kullanıcıya da görsel zevk veriyor. Monitörün ön kısmında aşağı kısımda yer alan dikdörtgen şeklinde kutucuklar bulunuyor. RGB ışıklandırma burada mevcut olup teknik özellikler kısmında değineceğimiz yazılımı sayesinde istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Önde bulunan RGB aydınlatma ekrana yansımaması için tasarlanmış olup kullanıcının da oyun içinde odağını bozmaması yönünde dizayn edilmiştir. Tek aydınlatma ön tarafta değil ve arka tarafta şık bir aydınlatma bizleri karşılamaktadır. Stant renginde olduğu gibi cihazın genelinde siyah renkler hakimdir. Yukarı aşağı doğru hareket edebiliyor ayrıca sağa ve sola doğru da hareket ettirebilmeniz mümkündür.

M

MSI Optix MPG27CQ Teknik Özellikleri

Teknik özelliklerine yakından bakacak olursak ekranın aslında fark edemediğimiz birden çok teknik donanımı vardır bizde bunlara daha detaylı bakacağız. Bunlardan ilki AMD FreeSync olarak adlandırılan ve ekranda oluşan tüm gecikme ve beklemelere karşı koyan bir teknolojidir. Oyun oynarken herhangi bir bekleme yaşamaksızın devam edeceksiniz. Bir diğer özellik ise mavi ışık filtresidir, bu filtre ile birlikte ekranda fark edemediğiniz fakat uzun kullanımda zararlı olabilecek ekrandaki mavi ışık yayılmaların önüne geçen bir sistemdir. Bir başka önemli özelliği ise titreşim azaltmadır bu sistemin en büyük faydası ise uzun süre kullanımlarda gözlerde meydana gelecek yanmaların önüne geçerek sağlıklı bir bilgisayar kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Ayrıca bu oyuncu monitöründe kullanılan yansımasız ekran sayesinde gündüz güneş ışınlarının etkisi altında kalmayıp gayet net bir görüntü aktarmaktadır kullanıcıya. 2018 yılında oyuncular için özel olarak üretilen bu monitörün 2 adet HDMI girişi bulunmaktadır. 1 adet Display portu ve kensington kilidi bulunmaktadır.

M

MSI Optix MPG27CQ Fiyatı

Fiyatı ve özelliklerini bir arada tuttuğumuzda kesinlikle fiyat performans ürünü diyemeyiz. Kullanıcının sağlığını düşünen özelliklerin yanında tasarımı da harika olan bu cihaza bu fiyatı ödemek gerçekten güç olacaktır. RGB ışıklandırmanın yanı sıra ayarlayabileceğiniz monitör detaylarıyla kullanıcının istediği gibi değiştirmesine olanak sağlamıştır. 144 Hz yenileme hızına sahiptir fakat 144 Hz hızını kullanabilmeniz için bu standartlarda bir donanıma ihtiyacınız olması gerekir aksi takdir bu değeri kullanamayacaksınız.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo