MSI RX580 Gaming X İnceleme

15
Genel puanı:
Last Amazon price update was: 03/03/2018 18:08
× Product prices and availability are accurate as of the date/time indicated and are subject to change. Any price and availability information displayed on Amazon.com (Amazon.in, Amazon.co.uk, Amazon.de, etc) at the time of purchase will apply to the purchase of this product.

Bu incelememizde MSI RX580 Gaming X modelinin tasarımını, teknik özelliklerini, artıları, eksileri, oyunlardaki performansı, fiyatı ve birçok detayı sizler için inceledik.

MSI RX580 Gaming X daha çok oyunculara özel yapılmış bir fiyat performans ekran kartı. AMD 500 serisinde Polaris GPU 2.nesil olanını kullanıyor. AMD 2.nesil Polaris GPU ile kullanıcılarına yeni özellikler sunuyor. Firma Polaris GPU’su ile frekans hızlarının daha çok arttığı ve kullanıcılarının ekran kartından daha çok verim alması ve internette video izlerken kullanılacak güç tüketimi bu mimari ile daha aza inecek.

MSI RX580 Gaming X

T

Tasarım

MSI tasarım konusunda yine şaşmamış ve siyah ve kırmızı renkleri kullanarak yaptığı ekran kartında kırmızı ledler ve üstünde RGB ledli MSI ejderha logosu bulunuyor. Bu RGB ledler MSI yazılımından istediğiniz renk yapabilirsiniz. MSI ekran kartında ise 2x DisplayPort, DVI ve 2x HDMI görüntü çıkışları bulunuyor. Fanları siyah ve ortasında gri renkte ejderha logosu bulunuyor. Ayrıca 2 adet fan mevcut.

MSI RX580 Gaming X

T

Teknik Özellikleri

MSI RX580 Gaming X modelinde 8 GB bellek kullanmış ve bu belleklerin çalışma frekansı ise 8000 Mhz. Bellek tipi olarak ise GDDR5 kullanılan bu ekran kartında 256 Bit’lik bellek arayüzü bulunuyor. 150 W güç tüketen kartımız çözünürlük olarak ise bizlere maksimum 7680×4320 çözünürlüğünde bir görüntü vermekte. Aynı zamanda ekran kartımızda PCI Exprees 3.0 bulunmakta.

MSI RX580 Gaming X

FG

Fiyat ve Görüşler

Fiyat olarak oyuncuları üzmeyen ve gamerlar için biçilmiş kaftan diyebilirim. Yeni mimari ile birlikte gelen hız artışı ve daha birçok özellik AMD‘ın Nvidia ile rekabetinde önemli bir gelişme olacak. Oyunlar harici çok güç tüketmemesi ve tarayıcıda takılırken veya video izlerken ekran kartını sessize alması fanları durdurması çok iyi bir özellik. Kısacası bu kart alınabilecek bir kart. Diğer ekran kartı incelemelerimizi sitemiz üzerinden okuyabilirsiniz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo