OnePlus 6 İnceleme

Beğeni Sayısı+2

3,759.00 TL 3,939.00 TL

En uygun satıcı: trendyol.comtrendyol.com
EN İYİ FİYAT

Son günlerde adından sıkça bahsettiği OnePlus 6 modelinin özellikleri, artıları, eksileri, fiyatı ve tasarımı olmak üzere birçok detayı bu incelememizde.

5 yıl önce telefon üreticisi olarak piyasaya giren OnePlus beklenen performansı sağlayamamıştır. Kolay kolay saf android cihazlar bulmak günümüzde çok zorlaştı. Piyasada bulunan 3-5 marka arasında Google ve diğer firmalar yer almaktadır. Pete Lau tarafından kurulan bu şirket yıllar geçtikçe teknolojiye ayak uydurmuş olup daha başarılı işler daha kullanıcıya hitap eden tasarımlarla karşımıza çıkmıştır. Geçtiğimiz sene 2018 yılında tam 34 ülkeye çıkan hizmeti ile herhangi bir teknik sorun olduğunda kolayca halledilmesi için oldukça önemli bir konudur. 2017 yılında 1.4 milyar bütçeye çıkan OnePlus gelişiminde harcadığı alan genelde telefon üzerine olmuştur. Bugün sizlere tanıtacağımız akıllı telefon ise OnePlus 6 olup enine boyuna geniş bir inceleme yapacağız.

ARTILARI:

 • Net ve canlı fotoğraflar
 • Tasarımda gelişilmiş
 • Dash Charge özelliği
 • Batarya kapasitesi

EKSİLERİ:

 • Toza dayanıklılığı bulunmuyor
 • Hafıza kartı desteği yok

O

OnePlus 6 Tasarımsal İnceleme

OnePlus 6’nin teknik donanımı geçmeden önce tasarımdaki yenilikleri ve bir eski model ile ne farkları ne kadar değişmiş ve yenilenmiş bu detaylarına göz atacağız. İlk tasarım detaylarına bakmadan önce kutu açılışınca kullanıcıyı neler bekliyor kısaca onlara göz atalım. Klasik kutu tasarımı ile artık alıştığımız OnePlus kutusunun kapağını kaldırdığımızda ilk olarak sim kart takmaya yarayan iğne ile birlikte birçok şirketin göndermediği silikon kılıf kutudan çıkanlar arasındadır. Onun haricinde alt kısımda konumlandırılan bölümde hızlı şarj adaptörü ve başlangıç kılavuzu yer almaktadır. Tabii ki type-c olarak gelen usb kablosunu kırmızı tasarım arasında fark etmekteyiz.

OnePlus 6 phone

OnePlus 6’nın tasarım detaylarına bakacak olursak cihazın ağırlığı ile başlayalım. 177 gram ağırlığa sahip olan bu ürün aslında orta düzeyde bir ağırlığa sahip olduğunu belirtelim. 200 gram gibi ağırlıklara sahip olmadığı sürece elinizde herhangi bir ağırlık yapmaz ve uzun süre kullanımda eliniz yorulmaz. Günümüz telefonlarında da bu kadar ağır cihaz tasarlamadıkları için normal olarak değerlendirebiliriz. OnePlus cihazını tanıtırken kullanıcıya 4 adet renk seçeneği sunmuştur. 4 tane olması kullanıcının seçmesi için daha fazla geniş bir yelpaze sunmaktadır böylelikle hangisi ilgisini çektiyse onu alacaktır. Bu renkler neler diye soracak olursanız parlak siyah, kırmızı, beyaz, ve siyah renginden oluşmaktadır. Kapak kısmı camdan oluşurken cihazın genelinde kullanılan malzeme metalden yapılmış olup kolay kolay zarar gelmesin diye tasarlanmıştır.

one plus 6

O

OnePlus 6 Ekran

Ekran özelliklerine yakında bakacak olursak ekran boyutu ile başlayalım. 6,28 inç ekrana sahip olan OnePlus 1080×2280 (FHD+) Pixel çözünürlüğü ile kullanıcıların beğenisini toplamıştır. piksel yoğunlunun 403 PPI düşük seviyede tutulması seyir zevki açısından olumsuz bir durumdur. Çizilmeye dirençli cam teknolojisi ile tasalanan cam yüzeyin ayrıca Corning Gorilla Glass 5 ile korunması önemli bir detay olup çok sert bir darbe telefona gelmedikçe cihazınız sağlam kalacaktır. Bir başka özelliği ise multi touch olmasıdır. Burada birden fazla parmakla dokunduğunuzda hepsini algılaması ve işlem yapmasına denmektedir. Günümüz amiral gemilerinde sıkça rastladığımız çentikli ekran burada da karşımıza çıkmaktadır. 16 milyon rengi bünyesinde bulunduran OnePlus 6’ın ekran gövde oranı %82 olarak belirlenmiştir.

oneplus 6

O

OnePlus 6 Teknik Özellikleri

Anakart üzerindeki veri akşını düzenleyen önemli bir görevi olan yonga seti burada Qualcomm Snapdragon 845 (SDM845) olarak tercih edilmiştir. Bu sistemin tercih edilmesinin sebebi ise güncel ve kaliteli bir yonga seti olmasıdır. Quad-core 2.8 GHz ARM Cortex-A75 (Kryo 385) ana işlemci tarafında gördüğümüz bir sistem olup cihazın hızını bellek ile birlikte yürütür buda kısa zamanda daha fazla veri işlemesini sağlar. Grafik işlemcisi tarafında güçlü bir donanım olan Adreno 630 ile beraber artık oyunlarda donma nedeniyle sorun yaşamayacaksınız. Antutu puanının 284.000 olarak yüksek değerde karşımıza çıkması OnePlus 6‘nın ne kadar güçlü bir teknik donanıma sahip olduğunun göstergesidir. Bunun dışında hafıza kartı desteği cihazda yer almadığı için 128 Gb gibi yüksek bir oranda depolama kapasitesi yer almaktadır. Bu sekmentte bir cihazın içinde 8 GB RAM‘e sahip olması büyük bir avantaj olarak nitelendiriliyor.

OnePlus 6 incele

O

OnePlus 6 Kamera ve Batarya

Birçok kişinin merakla beklediği OnePlus 6’nın kamerasına derin inceleme yaparsak ilk olarak ana kamera çözünürlüğü ile başlayalım. Arka kameranın 16 MP değerinde çözünürlüğe sahip olduğunu söyledikten sonra en önemli detaylardan bir tanesi olan optik görüntü sabitleyicinin de özellikleri arasında yer aldığını belirtelim. Bu ne işe yarar derseniz daha çok video çekimlerinde işinize yarayacak olan bu özellik sayesinde video çekerken daha sabit kayıt alabileceksiniz.

oneplus 6 inceleme

Diğer özelliklerden bazıları hızlı odaklama, panorama, yüz algılama ve histogram gösterimidir. Diyafram açıklığı bu cihazda F1.7 değerinde olup yakın ve uzak cisimlerin netliği buna göre belirlenmektedir. Ultra HD 4K videoları 60 FPS gibi yüksek bir oranda akıcı bir şekilde oynatabilmektedir. İkinci arka kamera 20 MP değerinde olup bokeh efektine sahiptir. Bir diğer kamera olan ön kamera ise 16 MP olarak karşımıza çıkıyor burada ise arka kamera da bulunmayan portre modu yer almaktadır. Donanımlı bir telefonun bataryası kolay tükenmektedir hal böyle olunca 3300 mAh gibi yüksek değer de kapasite belirlenmiş olup hızlı şarj özelliği ile çok kullanıyorsanız eğer hızlı şarj edebilirsiniz.

oneplus 6 review

O

OnePlus 6 Fiyat ve Yorum

Bu cihazın olumsuz yönlerinden çok olumlu yönleri bulunduğunu belirtelim. OnePlus 6’ın işletim sistemi Android’den oluşmaktadır ayrıca şuan cihazı satın aldığınız bir önceki sürümü olan 8.1 oreo sürümü ile gelmektedir fakat siz kendiniz 9.0 pie‘ ye yükseltme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca bu cihazın bünyesinde olan NFC özelliği ile kolay ödeme imkanına sahipsiniz. Suya karşı sertifikası bulunmayan fakat sadece su sıçramalarına karşın dayanıklı hale getirilmiş olup olumsuz bir özellik olarak görülen toza dayanıklılığı bulunmamaktadır. Onun haricinde bu akıllı telefonda bildirim ışığı ve parmak izi okuyucu konumlandırılmıştır durumdadır.

EKRAN

Ekran Boyutu
6.28 İnç
Ekran Çözünürlüğü
1080x2280 (FHD+) Pixel
Ekran Teknolojisi
FHD+
Ekran Dayanıklılığı
Corning Gorilla Glass 5
Ekran / Gövde Oranı
82.87 %

BATARYA

Batarya Kapasitesi
3300 mAh
Değişir Batarya

KAMERA

Arka Kamera Çözünürlüğü
16 MP
Ön Kamera Çözünürlüğü
16 MP
Video Kayıt Çözünürlüğü
2160p (Ultra HD) 4K
Video FPS Değeri
60 FPS

PERFORMANS

İşletim Sistemi
Android
Ana İşlemci (CPU)
Quad-core 2.8 GHz ARM Cortex-A75 (Kryo 385)
CPU Frekansı
2.8 GHz
CPU Çekirdeği
8 Çekirdek
Bellek (RAM)
8 GB
AnTuTu Puanı
284.900 Puan

ÖZELLİKLER

Hafıza Kartı Desteği
4.5G Desteği
Parmak izi Okuyucu
Suya Dayanıklılık
Toza Dayanıklılık
7.5 Toplam Puan
İnceleme Puanı

OnePlus 6 modelinin tasarım, ekran, kamera ve bataryayı incelediğimizde vereceğimiz puan şu şekildedir.

Tasarım
8
Teknik özellikler
7.5
Batarya
8.5
Fiyat
7
Performans
8
ARTILARI
 • Net ve canlı fotoğraflar
 • Tasarımda gelişilmişlik
 • Dash Charge özelliği
 • Batarya kapasitesi
EKSİLERİ
 • Toza dayanıklılığı bulunmuyor
 • Hafıza kartı desteği yok
Mağaza Oyu: Be the first one!
Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo