Photomath İnceleme

Bu incelememizde herkesin merakla beklediği Photomath uygulamasına yakından bakıyoruz. Photomath uygulamasının nasıl kullanılacağını, amaçlarını ve daha fazlası inceleme yazımızda.

Photomath
Photomath
image
Photomath
Photomath
image
P

Photomath İnceleme

Bu incelememizde sizlere son donemde özellikle öğrencilerin sıkça kullandığı bir uygulamadan bahsedeceğiz. Hayat bir sınavdır ve hangi kademeye geçerseniz geçin isterseniz ortaokul, lise veya üniversite fark etmez size yardımcı olacak bir araç gerekmektedir. Her zaman kitaplarda bulunan konular veya yardımcı olmak için yüklenen videolar bazen işinize yaramayabilir fakat bugün bahsedeceğimiz Photomath uygulaması matematik konusunda daima yardımcı olmak için hazır. Öncelikle Photomath nedir bunu öğrenmek gerekiyor. Hesap makineleri sadece belirli işlemleri yaparken Photomath’ın bünyesinde bulundurduğu donanım sayesinde oldukça başarılı sonuçlar elde etmektedir.

photomath

Uygulamanın kullanımı oldukça basit olup kolayca kavranabilir niteliktedir. Uygulamanın asıl amacı kolayca sonucu bulup işaretlemek değildir. Kamerayı işleme doğru tuttuğunuzda size sonucu verir fakat burada dediğimiz gibi önemli olan sonuç değil sonuca nasıl varıldığı. Photomath uygulaması direk sonucu gösterirken bunu hangi adımlarla yaptığını da belirtmektedir böylelikle öğrenci aynı hatayı bir daha yapmayacaktır. Fakat kendiniz bulduğunuz sonuçla uygulamanın sonucunu karşılaştırmak içinde kullanabilirsiniz yani kısacası birçok kullanımda işinize yarayacaktır.

photomath

Uygulamanın her iki platform olan Apple Store ve Google Play‘de mevcut olması iki kullanıcıları da ayırmaksızın bu uygulamayı kullanmalarına olanak sağlıyor. Bu uygulamanın hep olumlu taraflarından bahsettik fakat olumsuz tarafları da yok değil. Bunlardan bir tanesi sizlere bazen sonuçları doğru vermeyebiliyor. Ya da bütün problemler için geçerli değildir sadece işlemlerde çalışan bir uygulamadır fakat bazen sizleri yanıltabiliyor bu yüzden tamamıyla güvenmek doğru değildir. Denklem çözmek için belli uygun uygulama olmayabilir.

photomath

P

Photomath Sonuç

Sadece bilgisayarda olan veya testlerde olan işlemleri değil sizin yazmış olduğunuz defterdeki işlemleri de sonuçlandırırlar fakat tek bir kuralı var uygulamanın işleminizi taradığında okuyabilmesidir yani düzgün yazmak önemlidir. İsterseniz hesap makinesi gibi kullanabilir isterseniz de kameraya çekip taratabilirsiniz ayrıca kamera açısını da kendiniz ayarlayabilmektesiniz.

8 Toplam Puan
İnceleme Puanı

Photomath uygulamasını incelediğimizde vereceğimiz puan aşağıdaki gibidir.

Mağaza Oyu: Be the first one!
Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo