Pinterest İnceleme

Bu incelememizde herkesin merakla beklediği Pinterest uygulamasına yakından bakıyoruz. Pinterest uygulamasının nasıl kullanılacağını, amaçlarını ve daha fazlası inceleme yazımızda.

P

Pinterest İnceleme

Bugün inceleyeceğimiz uygulama birçok kullanıcı tarafından severek tercih edilen Pinterest’tir. Uygulama kendi kategorisinde oldukça başarılı bir hal alırken indirme sayısının sadece Google Play‘de 100.000.000‘dan fazla olmasına şaşırmamak gerek. Çok çeşitli kullanım alanı bulunan bu uygulama da size göre de bir şeyler elbet bulunmaktadır. Son olarak 17 eylül 2018‘de güncellenmiş olan bu uygulama bazen gün içinde size kolaylık sağlarken bazen de eğlenmenize olanak sağlayacak. Bu keyifli incelememizden bilgi almak isteyenler yazımızın tamamını okuyabilir.

Pinterest
Pinterest
image
Pinterest
Pinterest
image

İlk olarak Pinterest uygulamasını indirdiğinizde karşınıza hangi hesap ile girmeniz gerektiğini belirten seçenekler çıkmaktadır. Bu seçenekler arasında Google hesabınız veya Facebook hesabınızla kolay giriş yapma fırsatı da bulunmaktadır. Giriş yaptıktan sonra bu uygulamayı ne amaçla indirmiş iseniz onlara yönelik temalar karşınıza çıkıyor bunlardan biri mimaridir. Mimari hakkında görseller bulunan bu uygulamada çeşitli mimari ile ilgili notlar da yer almaktadır. Bu notlar işinize yaramakla birlikte pinterest uygulamasından kim koyduysa yani bir işletme hesabı açtıysanız o siteye yönlendirip geniş detaylı bilgi alabilirsiniz.

pinterest

Onun dışında eğer moda ile ilgileniyorsanız kıyafetlere olan zevkiniz varsa bu uygulamada kendinize yer ayarlayabilirsiniz. Sadece Türkiye‘de kullanılmayan bu uygulama dünya genelinde büyük takipçi kitlesine sahiptir. Bu yüzden sadece Türkiye’deki modaları değil başka milletlerde neler var bakabileceksiniz. Bundan farklı olarak oyun oynayan bir insansanız çeşitli duvar kağıtlarını bu uygulamada bulabilir ve telefonunuza kaydedip kullanabilirsiniz. Bunlar çok olsa da birçok kullanıcı Pinterest uygulamasını yemek tarifleri için kullanıyor. Sayamayacağımız kadar tarifle çeşitlendirilmiş olan bu yemeklerin nasıl yapılacağı yazmaktadır. Fakat belirttiğimiz gibi Pinterest’te sadece görsellerini bulup başka siteye yönlendiğinizde inceleyebilirsiniz.

pinterest uygulama

Seçtiğiniz ilgi alanlar hakkında detaylı bir araştırma yaparak pin adını verdiği her hafta sizin için yeni görseller bulmaktadır bu uygulama. Bu sayede görmediğiniz veya keşfedemediğiniz mimariler, bahçeler, yemek tarifleri veya duvar kağıtlarını bulabilir beğendiğinizi ise pano adlı bölüme kaydedebilirsiniz. Bir başka özelliği ise mesaj atma bölümünün olması. Burada istediğiniz kullanıcıya mesajınızı iletebilir ve iletişimde geçebilirsiniz. Mesaj atmanın dışında paylaşımlarını beğendiğiniz kullanıcıları takip listenize ekleyebilir istediğiniz zamanda da çıkartabilirsiniz.

pinterest incelemede

P

Pinterest Sonuç

Ücretsiz olan bu uygulamanın indirmesi kadar kullanımı da çok basittir. İlgi alanlarınıza göre sizlere çeşitli görseller sunan yarıca kaydedebileceğiniz bir programdır.  İstediğiniz resmi bulmanıza olanak sağladığı gibi sizlere her hafta ilginizi çeken ögeler de sunmaktadır. Diğer uygulamalara sitemiz üzerinden göz atabilirsiniz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo