PlayerUnknown’s Battlegrounds İncelemesi

PlayerUnknown’s Battlegrounds İncelemesi
Beğeni Sayısı+13
69.00 TL SATIN AL
Beğeni Sayısı+13
69.00 TL SATIN AL

Bu incelememizde herkesin merakla beklediği Bluehole firmasının PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa yakından bakıyoruz. PUBG oyununun taktikleri, sistem gereksinimleri, fiyatı ve daha fazlası inceleme yazımızda.

P

PUBG İNCELEME VE TAKTİKLER

PlayerUnknown’s Battlegrounds, sadece benzersiz tasarımı nedeniyle değil, aynı zamanda zekaya dayanan bir oyun olduğu için kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmüştür. PUBG incelemek için en zor oyunlardan birisidir çünkü çok fazla teknik detay saklıdır oyunun içinde . Gerçek oyunla farkı kalmayan bu oyun erken erişimde bile yüksek rakamlarda kullanıcı sayısını bulmuştu. İlk Battle Royale değildi fakat yılın en çok oynanan oyunlarından biri olmaya başardı. Çıkış öyküsünden biraz bahsedecek olursak H1Z1 oyununu hatırlarsınız. Burada çalışan insanlar artık bu üreticinin erken erişimden bir türlü çıkamaması ve işlerin iyiye gitmediğini anlayarak yeni bir Battle Royal tarzı bir oyun olan PUBG tasarladı Bluehole Studio ekibi. PUBG, yetenekli olduğu kadar şans oyunu.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Herkes eşit bir zeminde başlıyor ama uçaktan nereye atladığınız burada en önemli kısımlardan bir tanesi. Çeşitli bölgeler bulunan PUBG de insanlar genelde herkesin atladığı yerlere atlıyorlar fakat bu çok da iyi bir strateji değildir. Atladığınız yere ilk önce inen kişi hemen silahı bulup sizi öldürebiliyor ve bunun olmasını hiç bir oyuncu istemez. Eğer iyi bir oyuncu olduğunuzu düşünüyorsanız ve çok öldürme ile oyunu bitirmek istiyorsanız bu bölgelere inceleyebilirsiniz. School veya pochinki gibi bölgelerde çok ganimet bulabilirsiniz ve silahınıza takmanız gereken çoğu parça buralardan çıkar çoğunlukla. Ganimet her oyun aynı yere çıkar diye bir şey yoktur her oyun karışık bir şekilde dağıtır haritanın her köşesine.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Sessiz bir seçip kimsenin uğramadığı yerlere inmek belkide size oyun sonunda birinciliği bile getirebilir. Kendiniz bir taktik belirleyip ona göre hareket etmelisiniz. Uçaktayken atlayacağımız yeri belirleyip hızlı olmanız size büyük fayda sağlayacaktır. Tabiki her şey bu kadar kolay olmayabiliyor sağlam ekipmanlar sizi 1-0 öne geçirebilir. Oyunda ses kasmak gerçekten hayati önem taşıyor. Counter Strike Global Offansive‘de olduğu gibi düşmanın ayak seslerinin ne taraftan geldiğini algıyabilir ve ona karşı pusuya yatabilirsiniz. Oyun başından beri topladığınız ganimetin biranda yitmesini istemeyiz o yüzden dikkatli ve sürekli etrafımıza bakarak oynamamız gerekir. 100 tane oyuncu ile başlayan bir oyunda konumunuzun önemi ne kadar fazlaysa silahlar, silah modifikasyonları, vücut zırhı, kıyafetler ve cephanede o kadar önem taşır.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Oyunun mantalitesi şudur, adaya atladığınızda belirli bir süre verir bu süre içinde ganimetimizi toplayıp savaşacak duruma gelmeniz gerekir aksi takdirde diğer oyunculara yem edilirsiniz. O süre dolduğunda bir çember belirler bu çemberin dışında kalanlar zehirli gaz yemeye başlarlar bu gaz sizi ilk başlarda öldürmez fakat ilerleyen dakikalarda yiyeceğiniz gaz sizin canınızı hızlıca süpürebilir o yüzden çemberin içinde olup güvenli bir yere kendinizi konumlandırmanız gerekir. Eğer araba kamyonet motor yada minibüs bulduğunuzda çembere girmek için acele etmeyin ve ganimetinizi aramaya koyulun süre azaldığında binip çembere gidebilirsiniz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Fakat bu araçların sesleri çok çıktığından sizin yerinizi hemen belli edebilir ve sizi riske atar başka bir oyuncunun tarayarak sizi öldürmesi muhtemeldir bu yüzden etrafa bakarak gitmeli ve birisi ateş ettiğinde aracı sağ sol yaparak vurmasını engellemeliyiz. Oyunda zaman zaman kırmızı bölgeler oluşur ve sürekli bomba gelir gelir eğer bir evde değilseniz dışarıda koşturuyorsanız ya da araç sürüyorsanız sizi bulur ve öldürür her zaman olmaz ama denk geldiği zaman kurtulma şansınız yoktur o yüzden bu kırmızı bölgelerin dışında kalmaya çalışın yada bir eve saklanabilirsiniz o zaman size düşmez.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Bir başka detay ise oyunun başından sonuna kadar belli aralıklarla gelen uçak rastgele bir yere drop adı verilen bir kutu atar içinde değerli envanterler bulunur ve insanlar buna ulaşmak için gerekirse savaşır kazanma şansınızı artıracak unsurlardan bir tanesi de budur. Tabiki bilgisayarınız ve internetiniz oyununuzu akıcı bir şekilde oynamanızı sağlayacak şekilde olmalıdır. Donanımlı bir pc‘niz yoksa bu oyunu oynayamazsınız ve internetinizin hızlı olması gerekir anca bunlar mevcut ise de oyunda bazı laglar veya donmalar olabilir çünkü oyun her güncellemede geliştirilmektedir senkronizasyon sorunu çözmek için çaba göstermektedir.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Oyun içi yapılandırmanızı kendinize göre ayarlamanız gerekiyor. Dünyanın en iyi PUBG oyuncusunun ayarlarını yapsanız da alışmadığınız için ve kendinize göre ayarlamadığınız için sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu zamana kadar klavyeyi daha akıcı bir şekilde nasıl kullanıyorsunuz atamaları ona göre yapmalısınız bu oyununuzu ciddi derecede daha iyi yerlere getirecektir. Grafik ayarlarınızı minimuma çekmeyi unutmayın bu sayede bilgisayarınız daha verimli çalışır ve FPS oranınız düşmez. Oyun dışında ise CSGO gibi PUBG üreticileri de oyuna kasa açmayı getirmişlerdir kostümler ciddi derecede pahalı olarak pazarda satılmaktadır 6000 liraya bile satabilirsiniz değerli bir kostümü sadece burada şans devreye giriyor bir kasa anahtarı 10 lira olup ne kadar çok açarsanız o kadar şansınız artar.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

S

Fiyat Ve Sonuç

PlayerUnknown’s Battlegrounds çoğu oyunu arkasında bırakmış ve hala zirvede durmayı başarıyor. Gün geçtikçe gelişmekte olan bu oyun insanların vazgeçilmezi haline geldi ve dünya çapında turnuvaları düzenlenmekte. 69 TL gibi bir fiyatı bulunan PUBG kullanıcıları almak için tereddüte düşürüyor. Fiyatının diğer Battle Royal oyunlarına göre pahalı olması oyuncuları ücretsiz oyunlar oynamaya teşvik ediyor. Türkiye’de en iyi PUBG oyuncusu olan Mithrain‘i izlemeniz size çok şey katacaktır bizim fikirlerimiz bu yöndedir eğer almakta tereddüt ediyorsanız 69 lira bu oyun için kesinlikle değer. Diğer oyun incelemelerinden haberdar olmak için takipte kalmayı unutmayın.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo