Razer Deathadder Elite İncelemesi

Beğeni Sayısı+13

291.60 TL

En uygun satıcı: n11.comn11.com
EN İYİ FİYAT
Fiyat Düştüğünde Bilgilendir
×
Fiyat düştüğünde bana haber ver
Ürün için Uyarı Ayarla: n11 - 291.60 TL

Muhteşem tasarım ve özellikleri ile Razer DeathAdder Elite faresini inceledik. Cihazın artıları eksileri, hassasiyet için DPI, fiyat, ergonomi ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

ARTILARI:

  • 16,000 DPI Ayarı
  • Hafif Yapıya Sahip
  • Hoş aydınlatma
  • Mat siyah doku

EKSİLERİ:

  • Önceki Modellerle Neredeyse Aynı
  • Küçük Ellerde Sorun Olabilir

T

Tasarım

Razer bu modelde diğer türlerinden çok farklı bir dizayna gittiğini söylemeyiz. DeathAdder modellerinin çoğu tasarımı birbirine benzer niteliktedir. Chroma modeli Elite modeliyle birebir diyemesek de çoğu yapısı birbiriyle aynıdır. 5×2, 76×1,73 inç boyutlarında olan Elite modeli ele tam oturmakla birlikte yapısıyla insanın elini fareden çekmesi içinden gelmiyor.

Razer Deathadder Elite

Sağ el kullananlar için tasarlanmış olan Razer DeathAdder Elite modelinin her iki tarafında parmaklarınızı sarmaladığımız kısım özel olarak yapılandırılmış olup baş parmağınız ve yüzük parmağınız oldukça rahat bir hisse sahip olacaktır.

Elite modelinin diğerlerinden farkı ise tekerleğinin arkasında buluna iki tane düğme ve tekerleğinin yapısında bulunan tırtıklı yapı sayesinde diğerlerinden ayrılan ince bir ayrıntıdır. Farenin tekerleğinde kullanılan bu yapı oldukça kullanışlı bir ürün haline getirmekle birlikte tıkladığınızda da geri bildirimi oldukça hızlı sağlamaktadır. DeathAdder modelini hangi kullanıcılar kullanacak diye soracak olursanız Razer markası pençe ve avuç içi kullanan oyunculara göre tasarlamıştır.

Razer Deathadder Elite

Pençe ve avuç içine uyması gereken hoş bir alçak profile sahip olup yumuşak ve mat plastik yüzeyle kaplanmıştır. Sol ve sağ tıklatma düğmeleri, parmaklarınızın dinlenmesi için ince çukurlara sahiptir, bu da sadece rahatlık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hızlı harekete geçirme süreleri sunar ve tatmin edici bir tıklama sağlar. Parmak izi tutmayan yapısıyla Razer DeathAdder Elite diğer oyuncu farelerinden birkaç adım öne çıkıyor.

Razer Deathadder Elite

T

Teknik Özellikler

Her oyuncu ekipmanının özelliklerini ayarlayabileceğiniz bir yazılımı vardır. Razer’ın ise Synapse 2.0 yazılımıyla istediğiniz makroyu atayabilir oyun zevkinizi daha da artırabilirsiniz aynı zamanda kendinizi geliştirmek içinde büyük fayda sağlayabilir. Razer DeathAdder Elite modelinin 16,8 milyon renk seçeneği ile istediğiniz rengi belirleyebilirsiniz veya bazı seçeneklerle birden çok rengin geçişine olanak sağlayabilirsiniz. RGB ve tuş atamaları yapmak için synapse yazılımını kullanmanız gereklidir. Razer, Elite modelinde 50 millyon tıklamaya kadar dayanabilen bir mekanizma kullanmıştır.

Razer Deathadder Elite

Çoğu kullanıcı için bu rakam uzun bir rakam olabilir fakat belki de uzun yıllar boyunca bu cihazı kullanacaksınız bu rakam cihazda ne kadar kaliteli parçalar kullanıldığının kanıtı diyebiliriz. Bir sonraki özelliği ise dünyanın en gelişmiş optik sensörlerinden biri kullanılan Elite modelinde 16.000 DPI bulunmakla birlikte 450 IPS hızında veri aktarma özelliğine sahiptir. Maksimum rakamı kimsenin kullanacağını düşünmesek de her kullanıcıya tabir edecek cinsten bir ürün olduğunu görebiliyoruz. Oyun için özellikle optimize edilmiş olan Razer DeathAdder Elite yoğun kullanımda sıkıntı yaşamaksızın oyununuza devam etmenizi sağlar.

Razer Deathadder Elite

S

Fiyatı ve Yorumlar

Bu harika fare için aslında çok bir şey söylemeye gerek yok kendini kanıtlamış ve ergonomisiyle çok seçilenler arasına girmeyi başarmıştır. 7 adet programlanabilir tuşu ile atayabileceğiniz bir sürü fonksiyonel tuş bulunuyor ve bunları değerlendirip değerlendirmemek size kalmış. Fiyatı ortalamanın biraz üstünde sayılsa da bu kalitede bir ürün için çok da fazla sayılmaz. Razer Deathadder Elite ele tam oturuşu ve dokusu ile kullanıcıları kendine bağlıyor. Bize kalırsa gönül rahatlığıyla almanızı söyleyebiliriz. Diğer mouse incelemelerine sitemiz üzerinden bakabilirsiniz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo