Bu incelememizde herkesin yakından tanıdığı Razer modelinin Goliathus adlı mouse pad’ine yakından bakıyoruz. Goliathus Speed Terra Extended modelinin tasarımı, yapısı, fiyatı ve daha fazlası inceleme yazımızda.

İnsanlar oyun oynarken rahat etmek istiyorlar ve bu konuda ekipmanların önemi bin kat daha artıyor. Hem fare için hemde kullanıcıların bileği için büyük önem taşıyan mouse pad‘lerin son yıllarda gerçekten yükselişe geçtiğini söyleyebiliriz ayrıca firmalar bu platformda da rekabetten kaçınmıyorlar. Logitech ve SteelSeries gibi firmalar fare kadar mouse pad’in de önemli olduğu anlayarak bu konuda ciddi çalışmalar yapmaya başlamıştır. Bilgisayar donanımını ve aksesuarlarını yükseltirken çoğu zaman göz ardı edilen tek öge mouse pad’dir. Kullanıcılar olmasa da olur tarzında bakıyorlardır ama büyük önem taşıdığının farkında olmadıkları aşikar.

T

Tasarım

Razer Goliathus normal fare altlıklara nazaran uzatılmış boyutu ile dikkatleri üzerine topluyor. Goliathus tasarlanırken her bir detay düşünülmüştür, örneğin hem fare hem de klavye sığabilmektedir ve klavyenin kaymamasını sağlar bu oyun deneyimini neredeyse iki katına çıkarır. Aklınıza bazı sorular gelebilir klavyenin kapladığı alandan fareye yer kalmazsa diye fakat bu sorularla aklınızı bulandırmayın Razer bunu düşünerek hareket etmiş ve fareye büyük bir alan bırakmıştır. Fare altlığının alt yüzeyi, kaymayı önlemek için iyi tasarlanmakla birlikte kauçuk taban üzerine detaylandırılarak yaşanabilecek bir çok sorunun önüne geçmiştir. Kumaş genel olarak yeşil ve siyah tasarımlı bir Razer logosu ile kaplanmıştır.

Mouse pad’de bulunan kumaş dokuması, oyununuz çok uzun sürse bile bileğinizi ağrıtmaz ve yumuşak yapısıyla rahat etmenizi sağlar. Fakat eksilerinden de bahsetmek gerek her kullanıcının masası bunu kullanacak kadar uzun bir yapıya sahip değildir almak isteyen bunları da düşünmek zorunda herkes için ideal demek biraz zor duruyor ekipman ne kadar sağlam olsa da önemli olan kullanabilmektir. Her mouse pad’de olduğu gibi bu üründe de tozlanma mevcuttur ama kaliteli yapısı sebebiyle kolayca temizlenmektedir, temizlik konusunda bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Uzun kullanımlara dayanıklıdır dokusu sebebiyle herhangi bir kenar yıpranması veya yırtılması söz konusu değildir.

T

Performans Testi

Goliathus’un Performans Testi, oyuncular için en önemli bölümlerden birisidir. Mouse pad’de olan yastığımsı yapının, fareyi engellemeden hızla kaydırmamıza ve bir saniyede oyundaki herhangi bir duruma tepki vermemize izin vermektedir. Counter-Strike: Global Offensive ve PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oyunlarında saniyelik hareketler hayatta kalmanızı sağlıyor bunun için anında çevirebileceğiniz geniş bir alan ve kaygan bir yapıda olması gerekiyor. Goliathus da tam burada devreye giriyor ve mouse padin önemini bizlere gösteriyor. FPS oyuncuları için ekipmanın önemi çok büyüktür ve tepki verme süresi çok önemlidir. Normal bir oyuncu da ucuz ve kaliteli arasındaki farkı çok rahat anlayabilir. Tüm fare duyarlılıkları ve sensörler için optimize edilmesi ekipmanınızın kolayca uyum sağlayabilmesine olanak sağlıyor.

T

Sonuç

Razer Goliathus ile oyun zevkini uçlarda yaşamak isteyen oyuncular için tasarlanmıştır. Eksiklerinden bir tanesi de fiyatının biraz fazla olması fakat bu kalitede ve dokuda bir ürün bulmak gerçekten zor parasının hakkını veriyor diyebiliriz. Hassaslıktan vazgeçmeyen ve oyunlarda daha iyi bir performans almak isteyenler tercih edebilir ayrıca uzun süre kullanımda el ağrıtmıyor. Fareni doğru bir şekilde kullanmak istiyorsan iyi bir mouse pad’e sahip olman gerekir. Başka mouse pad‘lerden bilgi almak istiyorsanız takipte kalın.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo