Muhteşem tasarım ve özellikleri ile Razer Mamba faresini inceledik. Cihazın artıları eksileri, hassasiyet için DPI, fiyat, ergonomi ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

Razer dünyaca ünlü olan, sınıfında en iyi ürünler ürünler üreten bir oyuncu ekipmanı firmasıdır. Bu firma kalitesiyle kendine has özel kitlesini oluşturdu. Bazı kullanıcılar sadece bir ürünü değil Razer firmasının ürettiği tüm ekipmanı alıyorlar. Buda hem şık dizaynından hemde kullandığı donanımın kalitesinden belli oluyor.  Ergonomi açısından görüntü açısından DeathAdder ile benzerlik duysa da aslında kullanış bakımından oldukça farklı. Bu yazımızda sizlere Razer’ın Mamba modelini ele alacağız, eğer merak ediyorsanız incelememizin tamamını okuyabilirsiniz.

T

Tasarım

Tasarımına geçmeden önce bu ürünün kutu açılışına beraber bakalım. Çoğu Razer ürününde olduğu gibi, Mamba’da da ambalajının oldukça dayanıklı bir şekilde tasarlandığını söyleyelim. Manyetik kapağı kaldırdığımızda Mamba karşımıza çıkmıyor bir adet kılavuz bulunmakta. Razer ürünün güvenliğini sağlamak için iki adet kutuyla gönderiyor bu kutunun içinden ise oyuncu faremiz Razer Mamba çıkmakta. Bununla birlikte güzel düşünülmüş bir şarj cihazı ile artık kullanmadığınızda veya şarjı bittiğinde adaptör takmanız ile birlikte masanıza şık bir görüntü sağlayacaktır.

Artık mouse tasarımına yavaş yavaş geçecek olursak renk şemasıyla başlayalım. Farenin neredeyse hepsinde kullanılan mat siyah doku hep görüntü açısından hemde tutuş bakımından mouse daha kullanışlı bir hale getiriyor. Mouse kullanılan yapının gıcırdamaz ve ele tam oturulması için tasarlandı. Mouse’un üstünde bulunan Razer logosu ledli olup onun haricinde sağ ve sol tarafta bulunan kıvrımlı şeritlerde de led mevcuttur. Sol tarafta, kavramanın iyileştirilmesi ve terlemenin etkisini azaltmak için kauçuktan yapılmıştır. Bu dokunun üstüne konumlandırılan iki adet tuş bulunmakta fakat sağ tarafta bu tuşlardan maalesef bulunmuyor.

Oyunda fonksiyon atayabileceğiniz sadece iki tuş bulunmakta. Mambanın tasarımı sadece sağ el kullananlar için yapıldı sol el kullananlar Mambayı alırken bir daha düşünsünler bizce. Razer Mamba‘nın ortada bulunan tekerleği lastikten tapılmış onun arkasında bulunan tuş mekanizması ise DPI hassasiyetini yukarı veya aşağıya basmanız halinde değiştirebiliyorsunuz. Bu farenin alt kısmında merkezi olarak konumlandırılmış bir lazer sensörü, bağlantı birimi için bir çift bakır şarj kısmı bulunmaktadır. Kablosuz kullanmak için açma kapama tuşu da yine alt kısımda bulunuyor.

T

Teknik Özellikler

Razer Mamba modelinde alışık olmadığımız bir DPI seçeneği bizlere sunmakta. 16.000 DPI özelliği ile Mamba sınıfında fark oluşturuyor olsada kimse 16.000 DPI ayarında kullanmayacaktır faresini. Bu biraz da gösteriş diyebiliriz aslında bu denli hassasiyet kullanmak oldukça zordur fakat geniş bir mouse pad kullananlar için büyük hassasiyet ayarları tercih edilir. Oyunun dışında, Razer Mamba oldukça çeşitli yerlerde kendini göstermekte, Photoshop’ta detaylı işlemler gerçekleştirirken düşük DPI ayarlarına hızlı bir şekilde yapmanıza olanak sağlar. Razer Mamba saniyede 210 inç / 50 G‘ye kadar hızlanma sağlıyor.

Bir başka özelliği ise hem kablolu hemde kablosuz kullanılması Mambayı bir seviye daha ileriye taşıyor, kablosuz kulanımda 20 saate yakın pil ömrü ile gerçekten dikkati üstüne topluyor diyebiliriz. Farenin özel olarak tasarlanan tıklama bölgeleri hafif çukur olarak tasarlanmıştır ayrıca bu tıklama tuşlarının tepki süresi 1000 Hz Ultrapolling / 1 ms olarak ölçüldü. Razer logosu ve yandaki şeritli aydınlatmaları Razer‘ın Synapse programı ile istediğiniz rengi seçebilirsiniz. (16.8 milyon renk seçeneğine sahiptir) Razer Mamba boyut: (uzunluk) ‘de 128 mm / 5 (Genişlik) 70 mm / 2.76 x (yükseklik) 42,5 mm / 1.67 x. özelliklerine sahip olmakla birlikte 125 g ağırlığa sahiptir.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo