Ring Of Elysium İnceleme

3

Bu incelememizde herkesin merakla beklediği Ring Of Elysium oyununa yakından bakıyoruz. Ring Of Elysium oyununun taktikleri, sistem gereksinimleri, fiyatı ve daha fazlası inceleme yazımızda.

Son günlerde Twitch.tv yayınlarından veya Youtube tarafında oldukça fazla rastladığımız bir oyun var, Ring Of Elysium. Bu oyunun aslında çıkış tarihi 2018 değildir, çok eskiden beri var olan bu oyunda neredeyse tamamen değişikliğe gidildiğini belirtelim. Geçmişte başka bir firma tarafından kurulumu yapılan normal bir kitleye sahip olan bu oyunu 2018 yılında farklı bir firma alması ve birden fazla yenilik getirmesi oyuncuları kendine bağlamaktadır. Bugün sizlere tanıtacağımız oyun incelemesi olarak oldukça başarılı olan ve son günlerde sıkça tercih edilen ROE yani Ring Of Elysium’dur.

Ring Of Elysium review

Bu oyunda en çok PUBG’ye benzer özelliklere rastlarsınız fakat durum tamamen farklı. İlk olarak Tom Clancy Rainbow sadece Ubisoft üzerinden indiriliyordu sonradan ise Steam üzerinden indirilmeye ve satın alınmaya başlanmıştı. Ring Of Elysium da aynı kaderi paylaşıyor diyebiliriz. Garena adlı platform üzerinden yayımlanan bu oyun sonradan Steam üzerine geçmiş ve tamamen indirmesi ücretsiz olan bir oyundur. Tabii ki şu anlık sadece bilgisayara özel bir oyun olduğunu belirtelim fakat ilerleyen günlerde konsol oyunlara gelebileceğini de belirtelim.

Ring Of Elysium incelemede

R

Ring Of Elysium Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşlemci: Intel i3 8130U (2Cores, 2.3GHz) veya eş değeri
 • RAM: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 730 veya eş değeri
 • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
 • Hard Disk: 10 GB boş alan
 • Ses Kartı: DirectX-uyumlu using the latest drivers

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

 • İşlemci: Intel i5 2500 (4 Core, 3.3HGz) veya eş değeri
 • RAM: 6 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 veya eş değeri
 • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versiyon)
 • Hard Disk: 10 GB boş alan
 • Ses Kartı: DirectX-uyumlu using the latest drivers

Ring Of Elysium game

Grafiklerinden bahsedecek olursak aslında 5 GB’lık bir oyuna göre oldukça performans isteyen bir Battle Royale oyunu olduğunu belirtelim. Sistem gereksinimlerini yazımızda bulabilirsiniz. Normal düzeyde bir bilgisayara sahipseniz biraz cihazınızı yorabilir fps düşüşleri yaşayabilirsiniz fakat şunu da belirtmeden geçmeyelim PUBG‘ye veya Fortnite‘a göre optimizasyonu oldukça başarılı ve ani sorunlar yaşamanıza neden olmuyor. Ring Of Elysium’da silahlar PUGB’ye nazaran biraz daha az sayıda fakat yine oldukça fazla olduğunu belirtelim.

Ring Of Elysium inceleme

Diğer Battle Royale oyunlarında görmüş olduğunuz daralma mantığı aslında bu oyunda geçerli değildir. Farklı bir Battle Royale oyunu ile karşılaşacaksınız. Biraz özelliklerinden bahsedecek olursak aslında daha gerçekçi bir hal almış diyebiliriz. Oyunun mantalitesine geçmeden önce detaylıca nasıl başladığımıza değinelim. Oyuna başlamadan önce haritalarda kutucuklar bulunmaktadır. Bu kutucuklarda istediğiniz yeri seçebilir ve nerede doğmak istediğinize karar verebilirsiniz. Onun dışında oyun başında seçmeniz gerek bir detay daha bulunuyor. ROE’de 3 farklı seçenek mevcut birincisi kayak ikincisi tırmanma aletleri ve son olarak da havada süzülebilmenize yarayan fakat kısa mesafeli olan uçuş takımı bulunuyor. Tabii ki oyuna ekipmansız başlamıyorsunuz her bir seçenekte silahlar farklı olmaktadır bu 3 seçenekten hangisini seçerseniz seçin silahlı doğuyorsunuz bunu da belirtelim.

Ring -Of-Elysium

Gece ve gündüz kavramı bulunmaktadır. Örneğin gündüz oyuna başladıysanız yavaş yavaş hava kararmakta ve akşam olmaktadır. Ring Of Elysium‘da daralma olmadığını söyledik peki nasıl ilerliyor diye soracak olursanız oyun ilerledikçe haritada belirli bölgelerde sıcaklık değerleri fazla olmakta ve diğer bölgelerde dondurucu soğuklar yavaş yavaş artmaktadır ve bu bölgelerde kalmaya devam edenler soğuk ölmektedirler. Oyunda drop adını verdiğimiz sistem bulunuyor havadan bir balonla ekipman geliyor fakat bu ekipmanlar üst düzey olmaktadır bunları alan zafere bir adım daha yaklaşıyor diyebiliriz. Ayrıca şunu da belirtelim oyun bitiminde kazandığınız oyun paralarıyla kasalar açabilir içinden çıkan kıyafetleri kuşanabilirsiniz.

R

Ring Of Elysium ve Sonuç

Genel olarak değerlendirecek olursak oldukça keyif veren ve başından kalkamayacağınız bir oyunla karşı karşıyasınız diyebiliriz. Bilgisayarınızın performansını biraz zorlasa da cihazınıza güveniyorsanız rahatlıkla oynayabilirsiniz. Oyunu Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde indirip oynamak mümkün. 2 ve 4 kişilik gruplar halinde oynamak daha eğlenceli olacaktır ve bu oyunda grupça oynamak mevcut. Gün geçtikçe geliştirilen yapısı ile ilerde sık tercih edilen oyunlardan birisi haline gelecektir. Diğer oyun incelemelerinden haberdar olmak için takipte kalmayı unutmayın.

7 Toplam Puan
İnceleme Puanı

Ring Of Elysium oyunu incelediğimizde vereceğimiz puan aşağıdaki gibidir.

Mağaza Oyu: 4.75 (4 oylar)
Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo