Muhteşem tasarım ve özellikleri ile Samsung C27HG70 monitörünü inceledik. Cihazın artıları eksileri, fiyat, tasarım ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

Elektronik üretiminde kendini kanıtlamış olan ve uzun yıllardır tasarladığı ekipmanlarla oldukça ilgi çeken Samsung, monitör üretmede birçok markanın önüne geçmeyi başarmıştır. Sadece tasarım değil teknik bileşenlerinin sağlam olması, bütününde harika bir cihaza dönüşmesinde en büyük etken diyebiliriz. Bu incelememizde sizlere Samsung C27HG70 adlı ürünü baştan sona tanıtmakla birlikte alınması durumunda nelerle karşılaşacağınızı anlatacağız. Fiyatının yüksek olması düşük bütçeli kullanıcıları saf dışı bıraksa da en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi olarak şuanda satılmaktadır.

S

Samsung C27HG70 Tasarım

Samsung C27HG70’nin tasarımına geçmeden önce hızlıca kutu açılışına bakalım. Dış kutusu oldukça güzel tasarlandığını belirtelim. Cihazın büyük olması kutunun da hacminin geniş olmasını sağlamıştır. Kutunun ön yüzünde bulunan Samsung C27HG70 resmi ve arkasında bulunan detaylar dikkatimizi çekiyor, onun haricinde pek bir şey olduğunu söyleyemeyiz. Kutuyu açtığımızda bizleri kalın bir strafor köpüğü karşılamaktadır. Bunun bu kadar korunmasındaki asıl amaç bu paketin taşınırken herhangi bir bölgesine zarar gelmemesi için tasarlandı. Elektronik bir cihazın hasar aldığında daha çabuk bozulma ihtimali olduğu için Samsung burada iyi düşünmüştür.

Tasarımına detaylıca bakacak olursak ilk olarak gözümüze çarpan detay monitörün stant ayağı oluyor. Rengi gri v şeklinde olmasının yanı sıra normal bir monitöre göre oldukça büyük olmakla birlikte kapladığı alanın genişliği kullanıcıyı da rahatsız edebilir. Cihazın arkasında ilginç bir monitör stant bağlantısı olduğunu görüyoruz. Yuvarlak bir şekilde tasarlanan ve uzaktan bakıldığında şık duran bir yapısı vardır. Bu bağlantının sonlandığı yerde oyuncu monitörünü daha renkli bir hale getiren ışıklandırma mevcuttur. Onun haricinde arka kısımda ışıklandırmanın hemen altında kabloların bağlandığı bölüm bulunmaktadır fakat kötü durmasını engellemek için kapak ile kapatılmıştır.

Arkada bulunan küçük kol sayesinde monitörü istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Bu kolu kullanarak ister sağa sola ister yukarı aşağı hareket ettirerek doğru açıyı yakalayabilirsiniz. Onun haricinde kenarda bulunan tuşlar sayesinde ekranın parlaklık veya kontrast gibi ayarlarını yapabileceksiniz. Cihazın genelinde gri renk hakim deyip monitörün ön yüzüne bakalım. Arkadan da belli olan hafif kavisli bir ekran burada bizleri karşılıyor. Çoğu monitörde gördüğümüz ekranın üst ve yan kısımları ince alt kısmı kalın tasarlanan detay kısmını burada göremiyoruz her yerinde eşit bir kalınlığı var olmakla bilikte gözü yormayan bir çerçeveye sahip olduğunu söyleyelim.

S

Samsung C27HG70 Teknik Özellikleri

Samsung C27HG70 teknik özelliklerine bakacak olursak ekran ile başlayalım. Ekran boyutu 26.9 olarak gelmektedir çoğu oyuncu monitörlerine nazaran biraz daha büyük olduğunu söyleyelim. 2560×1440 piksel çözünürlüğe sahip olan bu cihazın QHD olması özellikle film ve oyunlarda oldukça net ve canlı grafiklerle karşılamanıza olanak sağlayacaktır. Yenileme hızı dediğimi Hz değeri burada 144  olup bilgisayarınızın aktardığı verileri hızlı bir şekilde işleyebilecektir. Ekran teknolojisi olarak VA tercih edilmiştir bununda sebebi ise kavisli ekranların çoğunda tercih ediliyor olmasıyla birlikte kontrast oranının oldukça fazla olmasıdır.

En önemli özelliklerinden bir tanesi olan mavi ışık filtresine sahiptir. Bunun avantajlarından biri ise ekranda yayılarak gözünüzü yoran zararlı ışıktan korunmanızı sağlayan bir moddur. Bir başka özelliği ise titreşimi azaltan bir donanıma sahip olmasıdır. Bu donanım sayesinde ekranda oluşan birçok zaman fark edilmeyen zararlı titreşimleri önlemesini sağlamaktadır. Sağlık için birden fazla unsuru bu cihazda barındıran Samsung‘un kullanıcıyı düşündüğünün en net kanıtıdır diyebiliriz. Renklerin daha canlı olması için Quantum dot color adı verilen teknoloji bu cihazda yer almakla birlikte AMD FreeSync sayesinde ekranda hiçbir gecikme yaşamadan görüntüleri size aktarmaktadır.

S

Samsung C27HG70 Fiyatı

Günümüz bilgisayarlar ile aynı fiyatta olması kullanıcıları başka ürünlere kaydırsa da sağlık konusunda oldukça başarılı diyebiliriz. Bünyesinde bulundurduğu teknik özellikle sayesinde oyunlardaki hazzınızı ikiye katlanmakla birlikte arkada bulunan ışıklandırma sayesinde hoş bir ortam oluşmasını sağlar.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo