Samsung Galaxy A50 İnceleme

Beğeni Sayısı+3

2,279.00 TL 3,099.00 TL

En uygun satıcı: hepsiburada.comhepsiburada.com
EN İYİ FİYAT
Fiyat Düştüğünde Bilgilendir
×
Fiyat düştüğünde bana haber ver
Ürün için Uyarı Ayarla: hepsiburada - 2,279.00 TL

Samsung modelinin son günlerde adından sıkça bahsettiği  Samsung Galaxy A50 modelinin özellikleri, artıları, eksileri, fiyatı ve tasarımı olmak üzere birçok detayı bu incelememizde.

Samsung son nesil telefon çıkartma konusunda başarılı olduğunu kullanıcılarına kanıtladı. Hem teknik donanımı normal seviyenin üstünde olsun hemde günümüz teknolojisine ayak uydursun düşüncesiyle yola çıkılan fiyat performans ürünü olarak kabul edilen telefonları 2019 yılında duyurup satışa sunmuştur. Çoğu kullanıcı tarafından beğenilip önerilen ve özellikleriyle bir orta sekment telefonu oluşturan Samsung bu tasarımlarıyla her yaş kitlesine hitap edecek şekilde yine adını duyurmuştur. Türkiye pazarında en çok kitlelerden bir tanesine sahip olan bu firmanın ürettiği Samsung Galaxy A50 akıllı cihazını genel olarak değerlendirip bu cihazın alınıp alınmayacağına karar vereceğiz.

ARTILARI:

 • Yüksek batarya kapasitesi
 • Güçlü kamera çözünürlüğü
 • Parmak izi okuyucu
 • Son nesil işletim sistemi

EKSİLERİ:

 • Suya karşı dayanıksız
 • Toza karşı dayanıksız

S

Samsung Galaxy A50 Tasarımsal İnceleme

Samsung Galaxy A50 akıllı cihazının tasarım özelliklerine yakından bakmadan önce bu telefonu satın aldığınızda içinden hangi aksesuarlar çıkıyor gelin yakından bakalım. Günümüzde yeni çıkan telefonların kutularından pek de alışık olmadığımız mikrofonlu kulaklık çıkmaktadır. Onun haricinde normal bir aktarım gücünde olan 15W hızlı şarj destekli adaptör gelmektedir. Daha sonra Bu hızlı şarj destekli adaptörün hızlı veri akışını sağlayacak USB kablosu yer alıyor. Bunun haricinde ise hızlı başlangıç kılavuzu ve sim kart takıp çıkarma iğnesi içinden çıkan aksesuarlar arasındadır.

Samsung Galaxy A50 phone

Orta sekment olarak değerlendirilen bu akıllı cihazın tasarımına yakından bakalım. Değineceğimiz kapak ve gövde malzemesinin büyük etkisi olan ağırlık değeri ise 166 gram olarak karşımıza çıkıyor. Bu değerinde diğer akıllı telefonlara oranla daha düşük olarak tasarlanması hafif bir yapısı olması ile eşdeğerdir. Günümüz amiral gemilerinde ortalama gördüğümüz oran 180 gram ile karşımıza çıkmaktadır. Tasarım detaylarına devam edecek olursak bu cihazda kullanılan 4 temel renk vardır bunlar ise beyaz, mavi, bakır ve siyah renginden oluşmaktadır. Bizim tercihimiz bakırdan yana olup cihaza farklı bir hava kattığını söyleyelim. Olumsuz görülen ve dayanıklılık konusunda sınıfta kalan A50 cihazının arka malzemesi camdan yapılmış olup gövde malzemesi de metalik bir görünüm katsa da plastik maddeden yapıldığını belirtmekte fayda var.

Galaxy A50

S

Samsung Galaxy A50 Ekran

Ekran özelliklerine geçecek olursak geniş bir ekran A50 amiral gemisinde karşımıza çıkmaktadır. 6.4 inç ekran boyutuna sahip olan bu cihazı kullanan insanlar artık daha minimal telefonlar yerine büyük hacimli telefonlara geçecekleri için alışma süreci olacaktır bazılarında bu durum geçerli olmayıp önceden bu deneyimi yaşayanlar için böyle bir durum söz konusu değildir. Ekran çözünürlüğü ise 1080×2340 (FHD+) Pixel olarak gelmektedir. PPI adı verilen değer arttıkça detay ve netliğin arttığı piksel yoğunluğu 403 PPI olarak karşımıza çıkmaktadır. %20 daha az enerji tüketen SUPER AMOLED teknolojisi sayesinde kolayca bataryanız tükenmeyecektir. Ekranda yer alan çizilmeye dirençli cam sayesinde ekranınız hasarlardan korunacaktır ayrıca bunun corning gorilla glass 3 ekran koruması ile donatıldığını da ekleyelim. 16 milyon renk seçeneğine sahip olan A50’nin ekran gövde oranı ise %84 olarak belirlenmiştir.

Samsung Galaxy A50 review

S

Samsung Galaxy A50 Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy A50‘nin en çok merak edilen noktalarından biri ise içinde bulundurduğu teknik donanımıdır. Özelliklerine değinecek olursak ilk başta yonga setinden başlayalım. 2019 yılında piyasaya sürdüğü sadece bu üründe Samsung Exynos 7 Series 9610 serisi yer almaktadır. Cihazın hızını bellek ile beraber belirleyen ana işlemci tarafında ise Quad-core 2.3 GHz ARM Cortex-A73 olan güçlü bir CPU bizleri bekliyor. Bir cihazda çok işlemci varsa eğer bu kullanıcıdan gelen komutan çekirdek sayısı ne kadarsa o hızda işlenebileceğini göstermekte olup bu cihazda yer alan çekirdek sayısı ise 8 olarak belirlenmiş olup RAM miktarı ise 6 GB‘dır. Orta sekment bir cihaz olan A50’nin antutu puanı 146.000 ile normal değerlerdedir. Bu cihazı satın alırken iki depolama seçeneğiniz bulunmaktadır bunlar ise 64 ve 128 GB’dır. Hafıza kartı desteği sayesinde 512 GB’a kadar bu kapasiteyi artırabilme şansınız bulunmaktadır.

Samsung Galaxy A50 inceleme

S

Samsung Galaxy A50 Kamera ve Batarya

Samsung Galaxy A50 kamera konusunda oldukça başarılı işler çıkartmaktadır. Bu cihazın kamera özelliklerinden bahsedecek olursak ilk size anlatacağımız bölüm kamera çözünürlüğüdür. 25 MP değerinde ana kamera çözünürlüğüne sahip olan A50 modeline sahipseniz eğer doğa fotoğrafları çekmekten zevk alacaksınız. Orta sekment cihazlarda optik görüntü sabitleyici pek rastlanmaz fakat bulunan modellerde video çekimleri daha da kolay hale gelmektedir. Oldukça popüler olan portre modu A50 cihazında da yer alırken yapay zeka teknolojisine sahip diğer kameralar bokeh efektini fotoğraflarda uygulamaktadır. Kamera özelliklerinde panorama bulunmaktadır fakat birazdan değineceğimiz ikinci kamerada geniş açı özelliğini daha aktif bir şekilde kullanacağınızı düşünüyoruz.

Samsung Galaxy A50

Diyafram oranı düştükçe diyafram açıklığı artmaktadır yani daha net ve canlı fotoğraflar elde edebilirsiniz. Bu cihazda konumlandırılan diyafram açıklığı ise F1.7 değerinde olup başarılı fotoğraf çekimleri yapabileceksiniz bu sayede. 1080p videoları 30 fps kayıt altına alabilmektedir. Bahsettiğimiz üzere ikinci kamera 8 MP değerinde olurken üçüncü kamera ise 5 MP olarak karşımıza çıkmaktadır. İkinci kamerada 123 derecelik geniş açı efekti yer alırken üçüncü kamerada bokeh efektini gerçekleştirebilirsiniz. Ön kamera çözünürlüğü 25 MP olup gün içinde öz çekimlerinizi daha net bir şekilde sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Bu cihazın önemli özelliklerinden bir tanesi de bataryasıdır. 4000 mAh batarya kapasitesine sahip olan Samsung Galaxy A50 akıllı telefonu hızlı şarj özelliği ile hızlı bir şarj deneyimi kullanıcıya sunuyor.

Samsung A50

S

Samsung Galaxy A50 Fiyat ve Yorum

Bu orta sekment akıllı telefonu genel anlamda değerlendirecek olursak güçlü bir işlemcisi bulunmaktadır ayrıca ekran gövde oranının yüksek değerde olması kamerasındaki özellikler ve önemli detaylardan olan batarya kapasitesi bu fiyatta bir cep telefonu için belirleyici kriterlerdendir. Arka kapağının ve gövde malzemesinin plastikten yapılması kolay hasar alabileceğini gösterir bu yüzden kullanıcılar bu telefonu tercih ederken bu detayı gözden kaçırmasınlar. Son nesil işletim sisteminde gelen A50‘de suya ve toza karşı sertifikası bulunmamaktadır.

EKRAN

Ekran Boyutu
6.4 İnç
Ekran Çözünürlüğü
1080x2340 (FHD+) Pixel
Ekran Teknolojisi
FHD+
Ekran Dayanıklılığı
Corning Gorilla Glass 3
Ekran / Gövde Oranı
84.5 %

BATARYA

Batarya Kapasitesi
4000 mAh
Değişir Batarya

KAMERA

Arka Kamera Çözünürlüğü
25 MP
Ön Kamera Çözünürlüğü
25 MP
Video Kayıt Çözünürlüğü
1080p (Full HD)
Video FPS Değeri
30 FPS

PERFORMANS

İşletim Sistemi
Android
Ana İşlemci (CPU)
Quad-core 2.3 GHz ARM Cortex-A73
CPU Frekansı
2.3 GHz
CPU Çekirdeği
8 Çekirdek
Bellek (RAM)
6 GB
AnTuTu Puanı
146.400 Puan

ÖZELLİKLER

Hafıza Kartı Desteği
4.5G Desteği
Parmak izi Okuyucu
Suya Dayanıklılık
Toza Dayanıklılık
7.5 Toplam Puan
İnceleme Puanı

Samsung Galaxy A50 modelinin tasarım, ekran, kamera ve bataryayı incelediğimizde vereceğimiz puan şu şekildedir.

Tasarım
8
Teknik Özellikler
8
Fiyat
7
Performans
7.5
ARTILARI
 • Yüksek batarya kapasitesi
 • Güçlü kamera çözünürlüğü
 • Parmak izi okuyucu
 • Son nesil işletim sistemi
EKSİLERİ
 • Suya karşı dayanıksız
 • Toza karşı dayanıksız
Mağaza Oyu: 5 (1 oylar)
Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo