Shazam İnceleme

Shazam birçok kişi için mükemmel olarak tanımlanmaktadır. Zira yaptığının bir sihir olduğunu düşünenlere sistemin çalışma mantığı açıklanana kadar hala bu etki değişmemektedir. Shazam çalışma mantığı tamamen müziklerin isimlerini ve tüm diğer teknik bilgilerin edinilmesini sağlamaktadır. Hatta en iyi cover yapan gurupların Shazam’ı kandırmak adında yaptıkları en iyi cover yarışmaları da son dönemde kaliteyi belirleyen bir araç olmasına dönüşmüştür. Android ve iOS sürümü bulunan uygulama aynı zamanda web arayüzü ile de çalışmaktadır. Uygulamayı indirmek için uygulama mağazalarında gerekli aramayı yaprak indirme ve otomatik yükleme işlemi gerçekleşmektedir.

S

Shazam Nasıl Kullanılır?

Shazam çalışma mantığı bulunduğunuz ve duyduğunuz bir müziğin kime ait olmadığını bilmediğiniz durumlarda söz konusu merakınızı gidermeniz için oluşturulmuş bir uygulamadır. Uygulamayı başlattığınızda beliren Shazam logosuna dokunduğunuz anda uygulama müziği dinlemeye başlayacak ve internet hızınıza bağlı olarak birkaç saniye içinde müziğin tespit edilmesi mümkün olacaktır. Ardından uygulama size pek çok farklı seçenek sunacaktır. Seçeneklere ilişkin açıklamalar özellikleri bölümümüz için de yer almaktadır.

Shazam
Shazam
image
Shazam
Shazam
image

Shazam son yıllarda ortaya çıkan en önemli müzik yazılımları arasında üç kez ödül almayı başarmış tek uygulama olduğu düşünüldüğünde gerçekten işe yarayan uygulamalar arasında yer verilmesi ve telefonunuzda yüklü olması gereken bir uygulama olacaktır. Ayrıca diğer uygulama inceleme yazılarımıza sitemize üzerinden göz atabilirsiniz.

 

S

Shazam Özellikleri

  • Shazam mobil uygulamalar arasında en yer alan ve düzenli aldığı güncellemeler ile bilinen son derece önemli müzik yazılımlarından birine dönüşmüş durumda. Çalışma mantığı göz önünde bulundurulduğunda özelliklerine yakından göz atmak gerekiyor.
  • Shazam uygulaması ile daha önceden tespit ettiğiniz şarkıları Spotify hesaplarına aktarmanız mümkündür. Bu sayede çalma listeleriniz ile senkronize edebilirsiniz.
  • Shazam size düzenli olarak dünya da en çok aranan şarkılardan oluşan en iyiler listesini sunmaktadır. Bu sayede istediğiniz anda en iyiler arasından seçim yaparak müzik dinleme olanağına sahip olmanız mümkün olacaktır.
  • Sürekli takip ettiğin müzisyenler varsa sistem bu şarkıcıların yeni projelerini sizlere gösterecek ve tüm bilgilerden haberdar olmanızı sağlayacaktır.
  • Uygulama sosyal medya sayfaları ile kullanılmaktadır. Bu nedenle takip ettiğin şarkıcıların sosyal medya adresleri tek dokunuş ayrıcalığı ile takibinize geçecektir.
  • Sadece müzik tespiti değil aynı zamanda görsel bilgiler alabilmeniz de Shazam ile mümkün olmaktadır.
  • Shazam sadece görseller ile değil aynı zamanda QR kod içeren ürünlerin de belirlenmesi için destek sunmaktadır.
  • Herhangi bir sınırlama ya da Premium özelliği sunmamaktadır. Bu nedenle ücretsiz ve sınırsız olarak kullanımı mümkündür.
  • Shazam kullanıcılara her zaman hit olmuş ve olması muhtemel seçenekleri göstermektedir. Bu sayede şarkıları ilk kez keşfetmeniz mümkün olacaktır.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo