Sony Playstation 4 Pro İnceleme

4
Genel puanı:
Fiyat Düştüğünde Bilgilendir
×
Fiyat düştüğünde bana haber ver
Ürün için Uyarı Ayarla: hepsiburada - 3,199.00 TL

Muhteşem tasarım ve özellikleri ile Sony Playstation 4 Pro‘ü inceledik. Cihazın artıları eksileri,  fiyat ve birçok detayını sizler için bir araya getirdik.

Yeni çıkardığı ürünle kullanıcıların ilgisini çeken Sony’nin bu alan oldukça başarılı olduğunu söylemekte fayda var. 1945 yılında kurulan bu şirket tarihi boyunca kaydetme, saklama ve ev ürünleri konusunda yeni teknolojiler çıkartmada önde gelen bir şirket olmuştur. Zaman geçtikçe kendi amaçlarını genişletmiş ve daha farklı sektörlere kapı açmışlardır. Birçok kullanıcı günümüzde Sony markasını telefondan tanımaktadır fakat o da son günlerde pekte iyi anılmıyor. Oyun dünyasında büyük bir çığır açan Sony Playstation adlı çalışmasını yıllar önce çıkartmış ve hala serilerini devam ettirmektedir. Bizde en son çıkan ürünü olan Sony Playstation 4 Pro ürününü sizler için inceledik.

S

Sony Playstation 4 Pro Tasarım

Tasarımına geçmeden önce hızlıca kutu açılımında bizleri neler karşılayacak gelin beraber bakalım. İlk olarak kutu dizaynından bahsedecek olursak klasik Sony’nin bu seride kullandığı rengini görüyoruz. Ön yüzünde bulunan cihazın görseli bize kutudan ne çıkacağını göstermektedir. Onun dışında ön yüzünde pek bir şey olmamakla birlikte sadece orijinal olduğuna ait logo bulunmaktadır. Arka yüzünde oyunların görseli ile bazı bilgiler yer almaktadır. Kutunun içinden bir kutu daha çıkmaktadır hep daha güvenli olması için hemde düzenli bir şekilde yerleştirmek için. Açtığımızda çeşitli bölmelerde bizleri Ps4 Pro ve dualshock 4 karşılamaktadır. Kulaklık, HDMI kablosu ve USB kablosu içinden çıkanlar arasındadır.

Tasarım detaylarına geçecek olursak değerlendirmeye ilk olarak bir önceki serisiyle başlayalım. Tabii ki Playstation’a göre daha hafif ve küçük bir yapıda gelmektedir buda kullanıcılara görsel zevk açısından iyi bir sunum sağlıyor. Bu ürün tasarlanırken yan durması için uyarlandı fakat istediğinizde dik de koyabileceksiniz ayrıca bir aparatı bulunmaktadır. Cihazın ön kısmında bulunan bir adet Ps4 yazısı ile onun aşağısında konumlandırılan 2 adet USB portu bizleri karşılıyor. Üst ve alt kısımda logo yer almaktadır bütün jack girişleri görüntüyü bozmamak için arka tarafta yer alıyor.

S

Sony Playstation 4 Pro Teknik Özellikleri

Teknik özelliklerine detaylıca değinecek olursak aslında Ps4 iki katı işlemci kullanıldığını göreceğiz. Ps4 Pro oyun ekipmanı Ps4’e göre daha canlı renklerin yanında daha net grafikleri kullanıcıya sunmak için tasarlandı. Eski sürümünde 720p görüntü verebilirken yeni sürümünde 1080p görüntü vermesiyle oyuncuların büyük beğenisini topladığını söylemekte fayda var. Sadece bu değil cihazın birçok özelliği bulunmaktadır bunlardan bir tanesi ise kenar yumuşatma teknolojisidir. Keskin köşeler ve daha düz çizgiler sayesinde oyunlardaki gerçekçiliği yaşamanıza olanak sağlıyor.

Ayrıca bu cihazda bulunan sistem sayesinde oyunları 4K izlemenin yanında HDR modda bulunan canlı renklere ulaşabilme imkanına sahip oluyorsunuz fakat bu sistemi destekleyecek bir televizyona sahip olmanız gerekmektedir. Ps4 Pro’daki bir başka özellik ise fps’i isterseniz sabitleyebilir isterseniz oyunlarda daha yüksek kare hızlarını görmek için artırma seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu cihazda kullanılan işlemci AMD Radeon olarak belirlenmiş olup 2.1 Ghz frekansa sahiptir. Kapasitesi 1 TB olarak belirlenmiştir bunun yanında bellek miktarının 8 GB olması oyunlarda maksimum verimi almanızı sağlıyor.

S

Sony Playstation 4 Pro Fiyatı

Oyun severler için özel olarak tasarlanan bu cihaz önceki sürümüne göre birçok değişiklikler yapılmış olup performansında büyük oranda iyileştirilmeye gidilmiştir. Dualshock 4 konsolu ile muhteşem ikili olan bu ekipmanlar oldukça ilgi görenler arasındadır. Fiyatı günümüz şartlarının bir kademe üstünde olsa da gerçekten keyif alacağınız bir cihazdır.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo