Bu incelememizde SteelSeries Arctis 3 oyuncu kulaklığı modelini tasarım, teknik özellikler, artıları ve eksileri, oyundaki performansı, fiyatı ve birçok detayları sizler için inceledik.

Steelseries oyuncu kulaklıklarında dev bir marka haline geldi. Sadece kulaklıklar da değil diğer oyuncu ekipmanlarında kullanıcıların tereddüt etmeden satın aldığı aşikar. Arctis 3 oyuncu kulaklığında ise tasarım yapısından Gaming ailesine uygun olmasa da Steelseries bu ürünü oyuncu sınıfında duyurdu kullanıcılarına. Gayet sade bir tasarımı olan Arctis 3’ün teknik donanımı da oldukça performanslı bir şekilde üretilmiştir. Bu yazımızda sizlere SteelSeries Arctis 3’ün en ince detaylarına kadar inip sizi fikir sahibi yapacağız. Merak edenler yazımızın tamamını okuyabilirler.

T

SteelSeries Arctis 3 Tasarım

Diğer incelemelerimizde olduğu gibi bu üründe de kutu açılımında bizleri neler bekliyor yakından bakalım isterseniz. SteelSeries Arctis 3 kulaklığını aldığınızda kutunun turuncu ve siyah renkleri ile Steelseries yine şaşırtmıyor. Kutunun içinden ise 6 adet sticker çıkmakta bunlar Ssteelseries logosu Hype veya GG gibi sembollerle donatılmıştır. Firmanın böyle bir şey düşünmesi hem ürünü daha çekici bir hale getiriyor hemde kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmesine olanak sağlıyor. Bunun dışında kutunun içinden kablosu ayrıştırıcısı ve bir adet hızlı kullanım kılavuzu çıkmakta.

Kulaklığın tasarımına yavaş yavaş değinecek olursak kafa bandıyla başlayacak olursak yumuşak ve esnek bir yapıdadır. Çoğu kulaklığın kafa bandı sert olup hafif bükülmelere karşı dayanıksızdır ama Arctis 3‘ü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Küçük metal halkalar sayesinde kulaklığa bağlanır ve bu kısımlar metal olması nedeniyle oldukça güven verir. Kafa bandının altında bulunan bez tarzında yapılmış bölümde başınızın yumuşak bir yapıya temas etmesini sağlamakla birlikte bu kısımlar kafa bandına cırt cırt ile bağlanmıştır. Desenli yapısı ile hoş bir görüntü oluşturuyor fakat istemediğiniz takdirde çıkartmanız mümkün.

Kulaklık pedleri çıkarılabilir ve değiştirilebilirdir. Bu da kullanıcıya büyük avantaj sunar. Eskidiğinde kulaklığı çöpe atmak yerine bir ped alarak böyle bir kayıp meydana gelmeyecektir. HyperX Cloud 2deki gibi kulaklık mikrofonu çıkarılıp takılmaz. Arctis 3 de mikrofon dışarı çekilip içeri itilebilen bir tasarıma sahiptir. Kulaklık şık mat siyah bir renkte geliyor ve kulaklığın çoğu bölümünde sert plastik kullanılmıştır. Ayrıca kulaklık kısımları dönme özelliğine sahip buda bizlere masaya düz bir şekilde koyduğumuzda hem hoş hemde yer kaplamayan bir görüntü oluşturuyor. Kulaklığın üzerinde konumlandırılmış olan 3,5 mm jak bulunmaktadır.

T

SteelSeries Arctis 3 Teknik Özellikleri

Bir oyuncu kulaklığında olması gereken özellikler teknik donanım açısından başarılı sonuçlar vermesi veya RGB özellikli olmasıdır. Tabii ki Arctis 5 ve Arctis 7 gibi bluetooth özelliğine sahiptir. Peki bu önemli bir eksiklik midir? Tabii ki hayır kablosuz kullanmak sadece oyun dışında işe yarar günlük hayatta veya dışarıda daha rahat kullanırsınız fakat çoğu zamanınızı oyun oynayarak geçireceğiniz için sıkıntı oluşturmayacaktır. Bizim bu üründe sevdiğimiz özelliklerden bir tanesi kulaklık mikrofonunun alt kısmında konumlanan paylaşıma açma özelliğidir.

Çoğu ortamlarda sevdiğinizle aynı müziği dinlemek isterseniz fakat aynı kulaklıktan bu oldukça zor olacaktır. SteelSeries bunu düşünmüş ve paylaşım özelliği olan bir jack girişi koymuştur. Bununla birlikte kendi web sitesinden indirdiğiniz SteelSeries Engine programı ile 3,5 mm’lik ses jakı aracılığıyla kendi ses profillerinizi oluşturmak mümkün. Mikrofon kısmında ise ClearCast mikrofon ile stüdyo kalitesinde ses netliği ve arkaplan gürültüsünü tamamen olmasa da büyük ölçüde kesmekte. 40 mm Neodimyum Sürücüler ve 98 dB Kulaklık Hassasiyeti ile maksimumum performansı sağlamakla birlikte oyundan daha da keyif almanızı sağlar.

S

SteelSeries Arctis 3 Fiyatı

SteelSeries Arctis 3 fiyat performans açısından oldukça güzel bir kulaklık olsa da Arctis 5 ve 7 sürümü daha kullanışlı tasarlanmıştır. Fakat bu fiyatta bu kadar donanımlı ve şık bir ürün bulmak oldukça zordur. Sade bir tasarımı olmakla birlikte müzik deneyiminin zirvelerine çıkartmakta. Sadece oyun için değil dışarıda sosyal ortamlarda da kullanmak için dizayn edildi. Oyuncu ekipmanlarına çok para vermek istemiyorsanız orta derecede bir ekipman bakıyorsanız tam size göre bir ürün diyebiliriz.

Düşüncelerinizi duymaktan mutluluk duyarız

Cevap Bırakın

İncelemede
Logo